Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van, ha akit Isten szán...

Mi van, ha akit Isten szán nekem párt, úgymond külsőleg nem fog tetszeni?

Figyelt kérdés

Sajnos mindig is hajlamos voltam embereket megítélni a kinézetük alapján. Tudom ez ronda dolog és küzdök is ellene. Valójában nem szoktam szóvá tenni sohasem, ha esetleg valakit nem tartok olyan szépnek. Kb 1 féléve tértem meg, befogadtam a Szentlelket és most, ahogy az szokott lenni próbálom magam megtisztítani a bűneimtől, kérem Isten segitségét hogy mosson tisztára. Ezzel eddig jól is haladtam, többeközött felvállaltam a hitemet az engem körülvevő emberek előtt( ez egyébként irtó jó érzés volt) amit azelőtt elképzelni sem tudtam, hogy képes vagyok ezt megtenni. Illetve elkezdtem olvasni a Bibliát, többet is imádkozom stb. De most ez szögetütött a fejemben, hogy alapvetően nem vagyok túl jó véleménnyel azokrol a lányokról, akik annyira külsőleg nem tetszenek. Nem kimondottan azokra a testi adottságokra gondolok, amit tulajdonképpen a mai fiúk megnéznek egy lányon pl: fenék, mell.( bocsi az általánosításért, de az én környezetemben a velem egykorúaknak manapság csak ezek fontosak, magasról tesznek a belső értékekre). Hanem például egy szép arc, haj. Egy szép, csinos testalkat, de tényleg szép nem egy olyan akire ha ránézel egyből az jut eszedbe, hogy de jó lenne reszelni vele egyet. Szóval most attól félek, hogy ettől a bűnömtől Isten úgy akar megtisztítani engem, hogy egy olyan lánnyal fog összehozni, akihez külsőleg annyira nem vonzódom. És mégegyszer mondom ezalatt abszolút nem a szexualitásra gondolok. Illetve, ahogy mondtam ez a bűnöm amit említettem, nem abban nyilvánul meg, hogy ha látok valakit akit esetleg kicsit csúnyácskának tartok, akkor azt elhordom mindennek. Csupán csak feltűnt, hogy eléggé megítélem az ilyeneket és most tényleg attól tartok, hogy valaki olyat szán nekem az Úr, akit nem fog külsőleg tetszeni nekem. Jól tudom, hogy a belső értékek sokkal fontosabbak, mint bármely külső adottság, de azért szerintem sokan vagyunk úgy keresztények hogy azért reménykedünk benne, hogy akit Isten szán nekünk az külsőleg is megfelelő lesz számunkra. Szóval mit gondoltok erről? 20F

Lehetőleg csak olyan válaszoljon, aki segíteni szeretni, illetve tud tanácsot adni ebben a helyzetben.



2021. dec. 10. 16:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
15%
Te nem vagy megtérve és szent lélek sincs benned. Mert akiben szent lélek van az egy bányarémben is a belső értékeit nézi nem azt hogy milyen szép amugy halálunk után amugyis elveszitsuk a fizikai formánkat
2021. dec. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
Szerintem mindenkinek más a szép és ezzel semmi baj nincs.
2021. dec. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%
Nincs ilyen, hogy Isten egyvalakit szán neked. Szabad akaratod van, választhatsz azok közül, akiknek tetszel.
2021. dec. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Mansour ***** válasza:
95%
Én nem tudom, hogy van-e ilyen, de ha igen, akkor fel fogod ismerni, mert minden szempontból tetszeni fog neked. Ha nem, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem Isten szánta neked.
2021. dec. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
30%
Meg fogod szívni. Olyanba fogsz beleszeretni, aki tetőtől talpig nem az eseted és tanulni fogsz belőle. Életed egyik legnagyobb változása lesz.
2021. dec. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nincs olyan, hogy Isten egyvalakit szan neked es azzal akar "osszehozni". Neked kell kivalasztani es eldonteni. Ha valaki nem tetszik neked, az nem hozzad valo.


Viszont eleg erdekesnek talalom, amit es ahogy irsz.

Feismerted ezt a hibadat, ez nagyon jo, de tovabbra is, latod, igy irsz, hogy "attol FELEK, Isten ugy akar megtisztitani, hogy egy olyannal kell elnem, aki kulsoleg nem tetszik".

Nem kioktatni akarlak, csak megkerlek, hogy 5 masodpercig gondolj bele abba, milyen nonek lenni. A nok max. 10 %-a eszrevehetoen szep es vonzo. MINDEN ferfi figyelme rajuk iranyul, es a tobbit eszre sem veszik. Minden fiu / ferfi rajukragad, veluk akar beszelgetni, korulottuk akar lenni, veluk akar foglalkozni. Veluk udvarias, oket engedik at a zebran a kocsijuk elott, es ajtok-kapuk nyilnak a no elott csak egy pillantasaert. A nok 90 %-anak, barmilyen ertekes legyen is, eselyt sem adnak. Ezt a nok pontosan tudjak es naponta tobbszor atelik.


Szerencsere azert ez, ahogy a ferfiak idosodnek, kicsit valtozik, hiszen belatjak, hogy 90%-uknak semmi eselye es keresnivaloja egy szep no mellett. Te is magadtol ra fogsz erre jonni, es magadtol is erettebben allsz majd ehhez. Raadasul, a noi szepseg 35 ev felett egyre jobban veszit magabol, emiatt sem marad elsodleges szempont. Sokkal fontosabb lesz, hogy intelligens, kedves, joindulatu legyen es hogy igazan szeressen teged.


Na, ha lejart az 5 masodperc :-D, akkor minden jot kivanok neked! Ne surgesd a dolgot es ne hajszold magad, meglatod, fogod tudni.

2021. dec. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 tgt ***** válasza:
76%
Az a nő, akit Isten neked szán, nagyon tetszeni fog neked, jól fogod magad érezni a társaságában, és vágyódni fogsz a testére is. Ne aggódj, fel fogod ismerni.
2021. dec. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen felesleges előre aggódni, vagy gondolkodni. Ez a fatalisztikus szemlélet, hogy Isten előre eldönt valamit az akaratod ellenére, mondjuk, hogy ki lesz a feleséged, nem tudom, hogy honnan jön, de nem normális. Ismerkedj meg sok keresztény lánynal baráti szinten, és majd alakul a dolog.

Ha a testi vonzalom az első, és nem a nő szívébe, lelkébe, hanem a testébe szeretsz bele, az vakká tehet azokra az apró figyelmeztető jelekre, amelyek arra hívnák fel a figyelmedet, hogy az adott lány nem neked való. Ez egy elég nehéz házassághoz vezethet, és nem lesz nagy vigasz, hogy a feleséged megállja a helyét próbababaként a kirakatban. Adj esélyt sokféle kinézetű lánynak, mert meg fogsz lepődni, hogy mekkora különbség van köztük, és sokszor éppen a kevésbé szépek javára. Ők ugyanis "kénytelenek" a belső értékeiket fejleszteni, ha férjhez akarnak menni. Sok szép lány azt hiszi, hogy a szépség elég ahhoz, hogy elvigye a pálmát. A szépség semmiféle belső értéket nem garantál, és a házasság nem a testi dolgokról szól elsősorban egy keresztény életében, ráadásul a szépség azt sem garantálja, hogy valaki jó a szexben. A világban van túlértékelve a szépség és a szexiség, a keresztények közt nem ennek kellene mennie, mert aki Krisztusé, az ki lett véve a világból.

Péld 31:30 "Csalóka a báj, mulandó a szépség, de az URat félő asszony dicséretre méltó."

üdv Stefán

2021. dec. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 tgt ***** válasza:
56%
Javaslom, olvasd el az Énekek énekét, ami ugye a Bibliában van. Ha annyira vágyakoztok egymásra egy lánnyal, mint abban a könyvben a szerelmesek, akkor biztos lehetsz benne, hogy Isten egymásnak szánt benneteket.
2021. dec. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
38%

8


"Ők ugyanis "kénytelenek" a belső értékeiket fejleszteni"


Igy van. Kenytelenek megtanulni kedvesnek, empatikusnak lenni, illetve altalaban muveltebbek, ugyesebbek es szorgalmasabbak. Hiszen nem adodtak nekik lehetosegek csak a ket szep szemukert.

A szep nok valoban akkor kerulnek egyre inkabb hatranyba, amikor elmulnak kb. 35 evesek, mert nem fektettek energiat abba, hogy boldoguljanak a kulsejuk nelkul.


Figyeljunk meg egy 15 husz-huszonoteves nobol allo csoportot - ra lehet mutatni arra az egy-kettore, akire minden ferfi fel fog figyelni. Ezeket a noket arra szocializaljak a ferfiak, hogy termeszetesnek vegyek, hogy automatikusan tobb lehetoseget kapnak, nemcsak a parkapcsolatban, hanem az elet minden teruleten. Konnyen atengedik oket az autovezetesi vizsgan, kedvesebb veluk az orvos, szivesseget akar tenni a szomszed...


Figyeljunk meg egy 15 otveneves nobol allo csoportot, es nagyon meg kell nezni, ki lehetett az huszevesen, aki szep volt. A legtobb ember egyforman elonytelen kulsejunek iteli meg oket a koruk miatt, es eloterbe kerul az apoltsag, izlesesseg, de sokkal inkabb az intelligencia vagy kedvesseg. Az ex-szepek ekkorra elveszitik az onbizalmukat. Persze, azert a szep nok tobbsege is kapcsol, es lesz ideje atallni, de atmenetileg lehet egy kis krizis. Sot, ha a szulok figyelnek, idoben tudatosithatjak a szep lanyokban is, hogy ne epitsenek csak erre.


Befejezem, mielott attennenek a szocialpszichologia kategoriaba. Valoban: a kerdezo baratkozzon mindenfele kulseju lanyokkal nagyobb kozossegben, nem kell csak parkapcsolatra gondolni, igy erettebb es empatikusabb lesz - bar amit ir, 20 evesen abszolut normalis.

2021. dec. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!