Mennyire problémás, ha egy lelkész magának hamisít diplomát és magát nevezi ki főiskolai tanárnak?
Nekem furcsa, hogy egy lelkész, aki magát úgy hívatja, hogy "vezető lelkész" hamisít egy diplomát, amíg más évek kemény munkájával szerzi meg, ő egy röpke év alatt kiállítja magának.
Vagy amíg mások sok éves munkával szereznek phd címet és lassan lépkednek fel a tudományos ranglétrán, ez a bizonyos vezető lelkész, Németh Sándor kinevezi magát jól hangzó főiskolai tanárnak.
Mi értelme van az efféle csalásnak? Embereket át tud vágni, de Istent nem lehet.
Nem vagyok hites és nem is érdekel, de már engem zavar az állandó baromság, amit ellenük össze zagyváltok. A tök tele már veletek, nem láttok a gyűlölettől, meg az irigységtől.
A józan eszetek ugyanúgy elment, mint a vénasszonyoké, akik Facebook elé kerülve kezdenek agyatlanul politizálni.
"
Magyarország
Magyarország: Az oktatók munkakörülményei
WEDNESDAY, 31 MARCH, 2021 - 17:12
On this page
• Tervezési politika
• A szakmába való belépés
• A foglalkoztatás módja
• Fizetések
• Munkaidő és szabadság
• Előléptetés, előmenetel
• Nyugdíjazás és nyugellátás
Tervezési politika
Az Európai Felsőoktatási Térség közös kialakításában a magyar felsőoktatás is kötelezettséget vállalt. Az 1999-es Bolognai Nyilatkozatban kitűzött és az azóta tartott miniszteri találkozókon megerősített célok között szerepel a széles körű oktatói és kutatói mobilitás elősegítése, a könnyen érthető és összevethető képzési rendszerek kialakítása, az európai alkalmazhatóság elérése, az európai minőségbiztosításban való kooperáció kialakítása, a felsőoktatás európai dimenzióinak támogatása, illetve európai szintű oktatási modulok, tantervek kialakítása. A mobilitás, az új tartalmak és a minőség határozzák meg a felsőoktatás és az oktatói alkalmazás fejlesztési feladatait.
Az egyetem, főiskola létesítésének és intézményi akkreditációjának egyik feltétele, hogy az adott tudományterületen, tudományágban a képzési feladatok minőségi ellátásához a minősített (azaz tudományos fokozattal rendelkező) és lehetőleg vezető oktatói státusú (azaz tanári, illetve egyetemen a docensi címmel rendelkező) oktatói létszám biztosított legyen. A felsőoktatásban a jogi szabályozás a munkavállalói és munkáltatói jogbiztonság érdekében törvényi szinten határozza meg az alkalmazás, a kinevezés és az oktatói munkaköri címek elnyerésének feltételeit. (7.) A felsőoktatási intézmény a képzési program indításához maga tervezi meg az oktatás személyi feltételeit.
Az oktató – függetlenül attól, hogy hány felsőoktatási intézményben lát el oktatói feladatot – az intézmény működési feltételei meglétének mérlegelése, így a képzési program akkreditációja során egy felsőoktatási intézményben vehető figyelembe. Az oktató nyilatkozata határozza meg, hogy melyik az a felsőoktatási intézmény, amelyiknél az előzőekben meghatározottak szerint figyelembe lehet őt venni.
Az állami felsőoktatási intézménynek az alaptevékenységére (képzésre és kutatásra) kapott költségvetési támogatásból kell megoldania a személyi juttatást. Nem állami, egyházi vagy magán felsőoktatási intézmény támogatási megállapodás alapján kaphat költségvetési forrást a foglalkoztatottak személyi juttatására (7., 9.4.).
A szakmába való belépés
A felsőoktatási intézményben az oktatással összefüggő feladatokat oktatói (tanársegéd, adjunktus, főiskolai docens, egyetemi docens, főiskolai tanár, egyetemi tanár, mesteroktató) és tanári munkakörökben foglalkoztatottak látják el. (7.1.) Az egy évnél hosszabb időre szóló egyetemi és főiskolai docensi, egyetemi és főiskolai tanári munkaköröket nyilvános pályázati eljárás alapján kell betölteni, a tanársegédi, illetve az adjunktusi munkakörre pedig nyilvános pályázat írható ki. Az oktatói munkakörre kiírt nyilvános pályázati felhívásokat a minisztérium hivatalos lapjában, a Kormányzati Személyügyi Szolgáltató és Közigazgatási Képzési Központ internetes oldalán, a felsőoktatási intézmény honlapján, valamint a felsőoktatási intézményben szokásos egyéb módon közzé kell tenni.
A felsőoktatási intézmény foglalkoztatási követelményrendszerében kell meghatározni, hogy az oktatói munkakörben történő alkalmazáshoz szükséges feltételek meglétéről a szenátus milyen okiratok alapján, milyen eljárás keretében győződik meg. Meg kell határozni az egyes oktatói munkakörök betöltésével kapcsolatos követelményeket, a nyilvános pályázatok elbírálásának rendjét, az intézményi oktatói, kutatói ösztöndíjak és más juttatások feltételeit, az ezzel összefüggő pályázatok rendjét, kormányrendeletben meghatározott keretek között az egyetemi tanári munkakörben történő alkalmazás feltételeként meghatározott habilitációs eljárás követelményeit, rendjét, továbbá a teljesítményre vonatkozó követelményrendszert, a követelmények teljesítésének értékelését."
Stb.
Tehát az intézmény dönti el, ki lesz náluk tanár. Jó? Megnyugodtál?
#2
Látom nagyon ideges lettél a kedves vezető lelkész végzettségét firtató kérdés láttán. :)
De továbbra is. Itt lényegében egy érettségivel rendelkező egyén nevezte ki magát főiskolai tanárnak. Normál esetben egy ilyen általánosban se taníthat, sőt óvodapedagógus is több éves főiskolai képzést végez el. Ha valaki gimiben akar tanítani, ahhoz egyetem szükséges, főiskola se elég (ez kicsit bonyolultabb, de most egyszerűsítettem).
"Kicsit fura azért, hogy a wikin 30 hivatkozásból 24 rossz szinben tünteti fel"
Annyira nem furcsa, ha ez a valóság.
Egyébként igen hosszú ideje egy kérdést se írtam ki, szóval nem értem a pampogást. Az idézett cikket a napokban olvastam és kicsit megdöbbentem.
#6
Nagyszerű, viszont ez nem válasz a kérdésemre. Egyébként fogalmam sincs miért a többes, mert egyedül tettem fel a kérdést, nem kell minden mögé valami titkos társaságot, szervezkedést látni, túl sok konteós elméletet olvasol.
Nem tudsz itt visszaolvasni, vagy mi? Mostanában sok hites kérdés van, nincs rejtve. Bemásoltam a törvényt, egy perc volt rátalálni, de neked ennyire sem futotta, hogy legalább utánanézz, azonnal hitelt adsz egy amerikai oldalnak.
Te sem vagy a legélesebb kés a fiókban.
"Egyébként igen hosszú ideje egy kérdést se írtam ki, szóval nem értem a pampogást."
Jezabel durci lett egy-két választól és vissza kellett vágni. Amúgy 4 év Pázmány már megvolt. Meg a közbe eltelt 12-13 év pásztori pálya üldözések meg zaklatások közbe amit Jezabel egyházad is igen támogatott, sokkal inkább hiteles tanitóvá tette mint az Augustinost magoló atyáitokat.
Jól van gyüliském, ezek az érveid a tényekre :)
Sokra nem futotta, de a mindössze érettségivel rendelkező "főiskolai tanár" és magát "vezető lelkésznek" hívató Sanyibá büszke lesz lelkes hívére :)
De vedd nyugodtan úgy, hogy a kérdés nem neked szól, hanem az értelmes embereknek.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!