Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Még szerethet?Szükségem van...

Még szerethet?Szükségem van Istenre! Nagyon fontos!

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Volt 1 barátnőm akivel már 3-4 éve jóban voltam. Keresztény vagyok... vagy voltam... a helyzet az, hogy lefeküdtünk a barátnőmmel... már többször is. Érzem hogy abba kéne hagyni, de nem megy... mindig hiányzik... Már kértem Istent, hogy segítsen... de nem tudom neki megígérni, hogy többet nem teszem meg... annyira jó a barátnőmmel lenni... kérlek segítsetek... mit tegyek?
2010. szept. 5. 13:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
15%
Jézus már előre megbűnhődött helyettedmeg kiváltott téged vagy mifene...akkor mit aggódsz? élvezd az életet...élj szabadon, de ne árts senkinek, ennyi...ártottál valakinek? nem...akkor nem bűn,kárt tettél valakiben? nem...akkor nem bűn
2010. szept. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
52%

A "bűn" fogalma a bibliában az szó szerint "isteni cél elvétése"! Nem a tökéletlen és (jelenleg) halandó emberre van bízva, hogy megítélje mi bűn és mi nem.

Azt gondolom, hogy ez nagyon is logikus, ha arra gondolunk, hogy Isten az, aki létrehozott minket, tehát talán engedtessék meg neki, hogy Ő jobban tudja, mi válik javunkra és mi nem.


Még egyszer idézem Pál apostolt: "mindent szabad nékem, de nem minden használ".


Az ember felhasználhatja a képességeit olyan módon is, ami semmiképpen sem éri el az isteni célt, mert a saját élvezetére gondol csupán, vagyis önző. Ez pedig semmiképpen sem erény!


Tehát az, hogy megteszed, kedves "kislány", még több kérdést vet fel.

Miért is teszed meg? Mi, vagy inkább ki késztet rá? Valamely erényes tulajdonság hajt erre, vagy netán olyan szellemi erők állnak a háttérben, akikről nem is tudsz? Pedig a Biblia ír róluk!


Kielégítheted szexuális és érzelmi szükségletedet is ilyen módon (mindent szabad), sőt számtalan, még ennél sokkal elvetettebb módja is van az "élvezeteknek", de ez nem teszi erkölcsössé és helyessé.


Vajon ennek a világnak a kegyetlen és kíméletlen szellemi befolyása - mely annyi ember életét tette már tönkre - mennyire van hatással rád? A szexualitásról vallott nézeted mennyire tükrözi a világ szellemét? És ez a szellem vajon elősegíti-e a tartós és boldog emberi kapcsolatokat, vagy inkább sokkal több tragédiát szül?


Érdekes, hogy ezzel a szabad szellemmel sem lett boldogabb és megelégedettebb az emberiség, sőt!!!

2010. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
azt hiszem imádkozni fogok érted... ha nem bánod :D
2010. szept. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
18%

Ki teremtette a süketet, a némát, a látót és a vakot (a heterót és a meleget)? Nemde én az Úr?

Nem azt írja, hogy Ő mindenkit "jól" teremtett, és a gonosz elszúrta a munkáját... Ő teremtett ilyennek!

"mindenféle, káros következmény nélkül elfojtható szokásról van szó!!!" -> Te normális vagy?! Elfojtani? Attól mi lesz jobb? Egész életében szenvedni fog! Ti könnyen beszéltek erről, mert sosem tapasztaltátok, de higgyétek már el, hogy ez nem ilyen egyszerű! Most azért mert én nem szeretem a kelbimbót a pokolra kéne mennem, csak mert azt Isten teremtette fogyasztásra és én mást választok? Inkább mesterséges és génmanipulált ételt? Inkább egyek minden este kelbimbót, hányjak és szenvedjek, csak mert az a megszokott? És ha én ezt nem akarom akkor gonosz vagyok?

Persze... el lehet fojtani, de annak nincs semmi értelme. Attól még ott lesz! És csak Ő fog szenvedni belőle. Isten ezt akarja? Akkor nekem ez az Isten nem kell. Akkor a biblia hazudik, és Ő nem is maga a szeretet...

És karizmatikus gyülekezet alatt a Hitgyülire gondolsz? Értem imádkoztak ott... 4 pásztortól kértem segítséget... sztem a nevemet sem tudja egyik sem. Nem is figyeltek rám. 1 imát kaptam, de az sem arra vonatkozott ami a bajom volt. Nem is figyelt arra, hogy mi a bajom! Végig sem hallgatott! (N. Sándor jobbkeze...) A másik 3...

Na mind1... Ahogy gondolod. Ha ez a jó döntés szerinted... sok sikert. Vacsizz mindig kelbimbót!

2010. szept. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
56%

"Ki teremtette a süketet, a némát, a látót és a vakot (a heterót és a meleget)? Nemde én az Úr?

Nem azt írja, hogy Ő mindenkit "jól" teremtett, és a gonosz elszúrta a munkáját... Ő teremtett ilyennek!"


Te most kit idézel? Mert hogy nem a bibliát, az biztos? Magadat drágám, csak magadat idézed!

Isten a férfit és a nőt teremtette egymásnak. Ennyi.

A különböző beteges hajlamokat, a negatív tulajdonságokat, éppúgy mint a bűnöző, vagy gyilkos "ösztönt", nem neki köszönhetjük.


"Elfojtás" alatt nem azt értettem, hogy a férfi fojtsa el a férfi nemi identitását és váljék nővé, vagy fordítva, persze vannak, akik erre is "képesek". De látod, vannak akik ennyire természetellenesen is képesek az elfojtást gyakorolni!


Én egy olyan tulajdonság elfojtásáról beszélek, ami nem erény a társadalomban és a Biblia szerint Isten előtt sem.

Ez lehet a lobbanékony, erőszakos hajlam, az irigység, de lehet a természetellenes leszbikus vágy is, teljesen mindegy. Egy a lényeg, el lehet fojtani! Nem velünk született és determinisztikus tulajdonság, mint a hosszú orr, vagy a vörös haj.


Ez nem bizony "ízlés" kérdése.


Nem ajánlanám a karizmatikusokat, inkább imádkozz (először mindenkitől függetlenül) az igaz Istenhez és kérd őt, hogy segítsen. Kérd arra is, hogy vezessen téged oda, ahol róla az igazságot tanítják.

Kérd őt nagyon őszintén, hogy minél jobban megismerhesd!

Akkor sikerrel jársz, hidd el.

2010. szept. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Ha heteróként születtél... könnyen mondhatod, hogy el lehet fojtani. Te el tudnád fojtani a vágyadat a szeretett nő iránt? Ha tegyük fel nagyon-nagyon szerelmes vagy, el tudnád fojtani? Persze mondhatod, hogy az más, mert az természetes, de attól, hogy ez (szerinted) nem az, még nem jár másabb érzésekkel...

Simán járna nekem is a szám, ha csak "néző" lennék...

Am az idézet kérlek a bibliából van! A zárójeles rész persze nem, de ezért tettem zárójelbe! Hogy a felsorolásba az is beleillik. Az is természetellenes rendellenesség ami vagy veled született, vagy azzá lettél, nem a te hibád de mégis te szenvedsz tőle. Tehát véleményem szerint ez is nagyon beleillik a felsorolásba...

Ha naon érdekel, Mózesnek mondta a csipkebokor mellett..

2010. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
51%

"Ha heteróként születtél..."


Mindenki, minden ember heterónak születik! Ha van valamely nemi identitászavara, azt illene rendellenségként, vagy betegségként kezelni.

Egyáltalán nem bizonyított, hogy valaki eleve, végzetszerűen leszbinek születik! Mint ahogy alkoholistáknak, dohányosoknak, erőszakosaknak, gyilkosoknak sem születünk. Bizonyos "hajlam", nem jogosít fel senkit arra, hogy ilyenekké váljon. De mikor válik ilyenekké valaki? Akkor, amikor az isteni erkölcs az egyén életében valamely oknál fogva veszít értékéből, vagy sohasem volt alapos és erős benne, mert pl. ateistakén nevelkedett.


"Persze mondhatod, hogy az más, mert az természetes, de attól, hogy ez (szerinted) nem az, még nem jár másabb érzésekkel..."


Erre én is kitértem előbb! Teljesen nyilvánvaló, hogy az érzelmi szükségletünket ezerféleképpen, akár perverz módon is ki lehet elégíteni - de ez nem teszi erkölcsössé és helyessé, főleg nem Isten szemében.


A zárójeles rész semmiképpen nem illik bele, mivel a felsorolásban szereplő rendellenességek közvetlen okait már régen ismerjük. Isten nem "teremtett" rendelleneset, vakot, bénát, stb... Tudjuk, hogy az első emberpártól örökölt tökéletlenségünk okán, egymásra örökítünk sok ilyen rendellenességet is. Persze ebben az ember is hibás lehet, a helytelen és káros életmódjával. És ez tovább göngyölődik...

Különben a zárójeledbe bele kéne raknod a fent felsorolt és fel sem sorolt temérdek rosszat is, ami csak a földön van!


Isten csak közvetetten "okolható" ezekért, de végső soron mégsem Őt kell okolni értük, hanem a fellázadt embereket (és akik mögöttük vannak láthatatlanul), akik miatt a bűn és tökéletlenség megjelent!

2010. szept. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Ok ak nem Isten tehet róla... de akk is az van odaírva, h ő teremtette ilyennek. Ez a bibliában áll. A zárójeles részekbe mert azért "csak" ezeket raktam, mert ez is veleszületett baj, ha hiszed ha nem (de persze akinek nincsenek ilyen problémái könnyen fikázhatják a másikat, hisz sosem tapasztalták, így csak a szájuk jár...) és erről sem közvetlen az a személy tehet... kívülről énis sokmindent tok szidni v csak okoskodni, de ha benne vagy, úgy mindig más... Örülök, hogy te nem ilyennek születtél, és nem kell egész életedben azt hallgatni, hogy csak egy döntés, hogy szeretsz vagy sem... hogy bűn az ha pl áll a farkad és nem arra amire kéne, és akk az csakis a te hibád... miért nem változtatod meg.. hogy nem lehetsz soha azzal akivel szeretnél, mert akkor mindenki utálni fog, az emberiség söpredéke lennél és mennél az örök kárhozatra...
2010. szept. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
45%

Amit az említett örökölt mentális, vagy fizikai képességekről írtam az előbb Istennel kapcsolatosan, az bibliailag igaz.

De a te példád szerint, kérlek olvasd el a szövegkörnyezetet is és értelmezd:


Mózes ekkor ezt mondta Jehovának: „Bocsáss meg, Jehova, de én nem vagyok a szavak embere sem tegnap óta, sem azelőttől fogva, sem azóta, hogy beszéltél szolgáddal, mert nehéz ajkú vagyok, és lassan forog a nyelvem.” Jehova erre így szólt hozzá: „Ki adott szájat az embernek; ki tesz némává vagy süketté, tisztán látóvá vagy vakká? Nemde én, Jehova? Most tehát menj, s én leszek a te száddal, és megtanítalak arra, hogy mit mondj.” (2Mózes 4:10-12)


Ezekben, Mózes képességbeli hiányosságáról beszél. Isten viszont megerősíti, hogy jobban bízzon benne, hiszen ő képes mindenre érdekében.


4:11 — Milyen értelemben ’tesz Isten némává, süketté és vakká’?

Noha Jehova olykor vakká vagy némává tett bizonyos embereket, nem ő felelős minden esetben az emberek fogyatékosságaiért (1Mózes 19:11; Lukács 1:20–22, 62–64). Ezek a betegségek az öröklött bűn következményei ( Jób 14:4; Róma 5:12). De mivel Isten megengedi, hogy ez a helyzet fennálljon, elmondhatja magáról, hogy ő „tesz” némává, süketté és vakká.


Ezek valóságos fizikai fogyatékosságok, ellenben a témánk tárgya inkább később felvett szellemi.

2010. szept. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Az neked nem fizikai, ha nem áll a farkad egy jó nőre? Vagy az, hogy ha meglátsz egy helyes fiút... akkor viszont igen? Ez is puszta biosz, és mint tudni hormonális. Ez bizonyított... erről sztem nem az illető tehet. Nem mondhatja azt, hogy merevedj! Vagy azt hogy ne azt szeresd...
2010. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!