Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi volt szűz Mária foglalkozás...

Mi volt szűz Mária foglalkozása mielőtt még nem volt szűz?

Figyelt kérdés
tényleg fodrász volt?
2010. szept. 2. 13:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
28%
Embrió?
2010. szept. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 yuda ***** válasza:
23%

Azt tehát tisztáztuk hogy mielőtt szűz lett volna az előtt is szűz volt xd

Egyébként bibliaismeretem szerint nincs írva hogy lett volna bármilyen szakmája-így feltételezem háztartásbeli volt. (egyébként József jegyeseként jelenik meg először,tehát logikusan azelőtt a szüleivel élt -ez hagyomány volt akkoriban -nem szingliként,vagy karierista feminizmus híveként élt egyedül)

2010. szept. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
2%

ez a kérdés vagy kitaláció

vagy rossz kategóriában van

de leginkább provokatív


sajnálatos, hogy a moderátorok nem így látják

2010. szept. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók' ugye mindenki él valamibül. Szűz lett mikor megszülte a fiát, ezt értem. Ezután ebből élt meg az emberek között. ezt is értem. de előtte mi volt. Az nem lehet, hogy ugyanaz, mert akkor nem kellett volna ehhez szülnie. Na..ezt nem értem.bocs.
2010. szept. 2. 21:25
 15/30 anonim ***** válasza:
95%
valószínű hogy a "szűz" félrefordítás. bizony. pontosan nem tudom a körülményeket, most lusta vagyok megkeresni, de mintha görögből latinra fordítás során a görög "asszony"-t "szűz"-re fordították. hoppá. aki nem hiszi, járjon utána!
2010. szept. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
3%
Már hogy lenne félrefordítás.Szűzen fogant meg a szentlélek által.Aztán hogy Jézus születése után mit csináltak Józseffel,arról már nem szól a fáma.De tény,hogy Jézusnak nem volt testvére,és mivel akkoriban a cottont nem ismerték,ebből az következik hogy Máriát soha,senki nem izélte meg.Ezért József inkább a templomba járt szajhákért (mert akkoriban ott voltak),minthogy a szentanyát bepiszkítsa.
2010. szept. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:
32%
Mindig szűz volt,ugyanis "szeplőtlenül" fogantatott!
2010. szept. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
88%

A Názáretből való Jézus anyja egy Mária nevű hajadon volt, aki Herodesh udvarában szolgált. Mint minden ilyen sorsú lány, Ő sem tiltakozhatott, ha a gazdája megkívánta. A nemző apa viszont nem Nagy Herodesh, hanem annak fia, Heródes Antipász volt. A várandós Máriát - az akkori szokásoknak megfelelően - férjhez adták. A jelölt József volt.

Mária attól lett "SZŰZ" - ismert vagy híres -, mert az ismertté vált rabbi, Jézus anyja volt.

Akármennyire is fáj a hívő embereknek, ez az igazság, a többi csak fétis!

2010. szept. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
etette a birkákat
2010. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

az állatvilágban is előfordul, pl. cápák között,zárt medencében,hogy utódaik lesznek, hímek nélkül. De szülés után ez lehetetlen, ha jól értem a szűz jelentését ezek után.

Bár azt hittem a szűz egy olyan vallási beosztás a templomban. voltak is ilyenek Rómában a Vespa szüzek.Ezek motoroznak is.

2010. szept. 4. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!