Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék megkeresztelkedni?

Szeretnék megkeresztelkedni?

Figyelt kérdés

Hiszek Istenben. Kiskoromban a szüleim nem kereszteltettek meg. Kijelölt keresztszüleim voltak / Őket keri anyu-apunak szólítottam..sajnos már nem tehetem🙁/ .

Mire számítsak : miket kérdez majd tőlem a Pap? Szeretnék elötte felkészülni/tanulni , hogy lássa “nem csak a papír miatt szeretném” .

Volt aki 27 évesen keresztelkedett ?


Válaszokat előre is köszönöm szépen! 😊


2021. szept. 7. 14:11
1 2
 11/16 Prókátor ***** válasza:
100%
A felnőtt kersztelőhöz nincs felső korhatár. Keresztszülő sem szükséges ha jól tudom. A felkészülési idő hivatalosan 2 év lenne, hittannal, és rendszeres miselátogatással, de ezt tapasztalatom szerint nem szokták ténylegesen megkövetelni, főleg a két évet, bár általában pár hónapos, egy éves felkészülés szokott lenni. Katolikus keresztelőnél egyúttal kiszolgáltatják a bérmálás szentségét és az eucharisztiát is, de ez utóbbit gyónás nélkül, mivel a keresztelő lemossa az addigi bűnöket. Nem ritka eset az sem, hogy a felnőtt keresztelőket húsvétkor, a Nagyszombati szertartás részeként tartjákés az egybegyűltek az új kerszteltekkel együtt újítják meg a keresztségi fogadalmat. De külön szertartásként is szoktak felnőtt kersztelőt tartani. A helyi plébánossal kell megbeszélni a részleteket, hogy az mit követel meg, mit enged, vagy mit nem enged meg.
2021. szept. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! ☺️
2021. szept. 7. 19:12
 13/16 anonim ***** válasza:
31%

Én alaposan utánajárnék, hogy a keresztelővel milyen kötelezettségeket vállalsz. Ugyanis Isten akkor is elvárja az adott szó, vagyis eskük megtartását és teljesítését, ha az számodra hátrányossá válik, vagy később meggondolnád magad. Ha megszeged, akkor ítéletet hozol magadra.

Ezért jó lenne tudnod, hogy valami emberi szervezethez, emberi tanatáshoz és emberi hagyományokhoz kötelezed-e el magad, mert ha igen, akkor azokat életed végéig be kell tartanod, akkor is, ha Isten Igéje alapján azoknak semmi értelme nincs. Ahogyan Istent is kötelezi minden szó és minden ígéret, amit kimond, úgy elvárja, hogy az emberek is tartsák magukat a szavukhoz.

Jó példa erre az 1Tim 5:9-12, itt ugyan nem keresztelőről van szó, hanem özvegységi fogadalomról, de hasonló a két eset abban, hogy valamire elkötelezed magad egész életedre. Olvasd el.

2021. szept. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
15%
Nem ,nem szeretnèk ,de csecsemö koromban nem kèrdeztek meg róla. Viszont vègig csinàltam az egèsz perverz marhasàgot ..elsöàldozàs meg bèrmàlkozàs. Az egèszet nagyanyàm kedvèèrt. Aztàn bèrmàlkozàs utàn (14èvesen) megmondtam neki na vègig csinàltam amit elvàrtàl ,de most làttàl utoljàra templomban. Ezt a fogadalmat 1x szegtem csak meg egy esküvö miatt. Ha hiszed ha nem a vallàsok nem azèrt alakultak ki ,hogy az emberisègnek jobb legyen . Pont azèrt kellettek ,hogy ellentèteket szítson az emberek között. Ez olyan mint a politika. Màsrèszt meg nem tudom utàna nèztèl-e de a keresztènyek 500èvig emberekkel tüzeltek. Biztos vagy benne ,hogy ide akarsz tartozni? Fèlreèrtès ne essèk nem vagyok ateista nem vagyok semmilyen vallàshoz tartozó ès hiszek istenben. Ahhoz ,hogy te kommunikàlj vele nem kellenek se egyhàzak se vallàsipari szakemberek ,hogy megmondjàk mit vàr töled. Mèg azt sem tudjàk tölük mit vàr ,de Ök megmondjàk neked mikor vètkezel ès mikor nem az imàk sem fognak segíteni egyedül a hited segít ès ha van tudàsod ,hogy hogyan müködik az èlet. Attól ,hogy valaki templomba jàr meg megkeresztelkedik vagy màs vallàs nyügèt húzza magàra nem kerül közelebb istenhez maximum csak eltàvolodik töle. Szóval gondold ezt àt mègegyszer alaposan.
2021. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
4%

14-es

Kiegèszítès ..Jèzus 33 èvesen merítkezett be ,de az akkori keresztènysèg ès a mostani köszönö viszonyban sincsen egymàssal.

2021. szept. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
19%
Jézus 30 év körüli volt, amikor bemerítkezett a Jordán folyóba, Keresztelő János által. Nem a képmutató farizeusokhoz ment, akiknek a legnagyobb politikai hatalmuk volt. Keress inkább egy olyan keresztény közösséget, ahol van megtérés, majd ezután rendes bemerítkezés. A vallásos locsolkodás annyit ér kb, mint a húsvéti locsolkodás, ne legyél bohóc!
2021. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!