Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék megkeresztelkedni?

Szeretnék megkeresztelkedni?

Figyelt kérdés

Hiszek Istenben. Kiskoromban a szüleim nem kereszteltettek meg. Kijelölt keresztszüleim voltak / Őket keri anyu-apunak szólítottam..sajnos már nem tehetem🙁/ .

Mire számítsak : miket kérdez majd tőlem a Pap? Szeretnék elötte felkészülni/tanulni , hogy lássa “nem csak a papír miatt szeretném” .

Volt aki 27 évesen keresztelkedett ?


Válaszokat előre is köszönöm szépen! 😊


2021. szept. 7. 14:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vannak, akik felnőtt korban keresztelkednek, mert kisgyermekként elmaradt. Keresd fel a legközelebbi plébániát és beszéld meg az ottani pappal, hogy mi lesz ennek a menete. Előtte kell felkészítésre is járnod majd, általában ilyen esetben egyben van a keresztelő és elsőáldozás is.
2021. szept. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szuper ! 😊 Nagyon szeretném ha sikerülne. 🙏🏼
2021. szept. 7. 14:19
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Egész biztos, hogy fog. :)

Egyébként még a bérmáláson gondolkodtam, lehet az is megtörténik a keresztelővel együtt. De erre majd kérdezz rá.

2021. szept. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

3-as jól mondja. Felnőtt kereszteléskor egyszerre történik az elsőáldozással és a bérmálkozással is.

Bátorság és hidd el, nem olyan ritka ez. Nálunk (közepes nagyságú város) egyszerre 5-6 felnőtt is készül erre. Kb. fél év - egy év szokott lenni a felkészítési idő. Sok helyen éppen szeptemberben indulnak a csoportok, érdemes most érdeklődni.

Nem hiszem, hogy sok mindent kérdezne az atya. Megmondja, hogy mikor szoktak lenni alkalmak. Általában minden plébániának van honlapja és ott van elérhetőség. Akár telefonon is megpróbálhatod, vagy ha úgy könnyebb, akkor személyesen. Plébániai fogadóórák is fent szoktak lenni a neten, vagy mise után is megkeresheted.

2021. szept. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És így, hogy sajnos drága keresztszüleim már elhunytak , saját magam kell válasszak valakit ? Vagy ilyenkor mi történik?
2021. szept. 7. 14:27
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Volt aki 27 évesen keresztelkedett ?"

Én 34 évesen keresztelkedtem. Sok sikert, sok áldást!

2021. szept. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

"És így, hogy sajnos drága keresztszüleim már elhunytak , saját magam kell válasszak valakit ? Vagy ilyenkor mi történik?"

Keresel egy újjászületett keresztényt, akinek megvallod a hited és megkeresztel, vagy keresel egy egyházat, de ott végig kell menni sok felesleges ceremónián

2021. szept. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Felnôtteknek mar nem Kell keresztszülô. Én még diákként keresztelkedtem de már nekem se kellett.
2021. szept. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 36 évesen merítkeztem be, a kor nem számít. :)
2021. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ahogy írják, nem kell keresztszülő.
2021. szept. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!