Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van ennyi álszent...

Miért van ennyi álszent keresztény?

Figyelt kérdés

Még az elején leszögezem, hogy én is keresztény vagyok, viszont nem vagyok olyan, mint amiket leírok az ilyen fajta keresztényekről.

Nos, rengeteg olyan keresztényt láttam, nagyrészt YouTube-on, akik kommentben írták hogy "higgy Istenben és Jézusban, nemsokára eljő az ő idejük, csak ő(k) tud(nak) megmenteni téged!". Miért akarják másokra ráerőltetni hogy keresztények legyenek? Tiszteletben kéne tartaniuk hogy nem mindenki akar keresztény lenni, és nem mindenki hisz Istenben és Jézusban.

Olyanokkal is találkoztam, akik utálják, ha valaki LGBTQ+ tag. Itt meg mondják hogy "férfiként/nőként születtél, legyél is az! Isten nőt teremtett számodra/a férfinek teremtett téged, legyél is együtt egy nővel/férfival!" (Persze heteroszexuálisan kell ezt nézni). Sokan nem is veszik figyelembe, hogy nem tehetnek róla, ha ők így éreznek. Régebben én is így éreztem, hogy nem kedveltem ha valaki LGBTQ+ tag (csak a szexualitásukat/nemüket nem "szerettem", magukkal a személyekkel nem volt bajom), viszont idővel, és ahogy rájöttem hogy arról senki se tehet hogy ki kihez vonzódik vagy milyen neműnek érzi magát, kezdtem őket elfogadni. Most már teljesen elfogadom őket, és van egy jópár LGBTQ+ barátnőm. Elmondták nekem hogy mi a helyzet, és azóta se romlott miatta a kapcsolatunk.

Hallottam még azt is, hogy vannak keresztények, akik kiakadnak, ha olyat mondanak ami szerintük nem igaz. Nem gondolhat senki se mást?

Miért álszent egy csomó keresztény? Nem az Isten tanításának a lényege hogy mindenkit szeressünk emberként, (nem azt mondom hogy legyen mindenki puszipajtás, de ne gyűlöljenek valakit akit nem is ismernek) fogadjuk el a másikat? Az szerintem nagyon rossz dolog, hogy rengetegen akarják, hogy a másik változtasson.



2021. aug. 5. 13:31
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
60%

#20 Bocs, tíz évnyi eredménytelen önmegtartóztatás/megalázkodás/vezeklés/gyónás/áldozás/imádság/öngyűlölet/hiú reménykedés után nem fogok igazat adni neked.


Azt mondod, hogy 'hazugság' a saját tapasztalatom, és írjam felül a saját tapasztalatomat a te elképzelésed alapján. Erre továbbra sem vagyok hajlandó.

2021. aug. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
88%

21-es válaszoló:


Ha csak az én elképzelésemről lenne szó igazat adnék neked, viszont az igazság megismerése után írd felül a saját negatív tapasztalataidat mert azt mondja Jézus megismeritek az igazságot és az igazság szabadokká tesz titeket.



A megoldást nem önmegtartóztatás hanem újjászületés, a megoldás nem megalázkodás hanem Isten felemelése az életünkbe, a megoldás nem vezeklés hanem megtérés Jézus keresztjénél aki elhordozta minden problémádat amivel szembe kerülsz ebben az életbe, a megoldás nem gyónás hanem bűnvallás,a megoldás nem áldozás hanem hit abban az engesztelő áldozatba hogy Jézus Krisztus a mi húsvéti bárányunk már megáldoztatott értünk,a megoldás nem vallásos imádkozás hanem szívből jövő kiáltás Jézus nevének a segítségül hívása,a megoldás nem öngyűlölet hanem őnmagunk elfogadása mert Isten annyira szeretett bennünket, hogy az ő fiát adta értünk a golgotai kereszten,a megoldás nem hiú reménykedés hanem szívből jövő remény amely jót vár az Istentől.

Őszintén sajnálom,hogy a vallás annyira félrevitt téged és 10 évig felesleges mókuskerékbe tekertél és azért elfogadtad ezt az állapotot ha tudok valamiben segíteni írj.



Az alábbi Bibliai történetekbe figyeld meg az emberek hozzáállásait Jézushoz

hiszem, hogy számodra is van új kezdet. Az utolsó történetben a béna ember azt mondja hogy nincs emberem mert nem ismerte Jézust de mi ismerjük Jézust és tudjuk hogy ő a mi emberünk akit Isten küldött ami megmentésünkre.



Luk 13:11-13

11Volt ott egy asszony, akin tizennyolc esztendő óta erőtlenség szelleme ült, össze volt görnyedve, egyáltalában nem tudott felegyenesedni.

12 Mikor Jézus meglátta őt, magához szólította, s ezt mondta neki: „Asszony, szabad vagy erőtlenségedtől.”

13 Ezzel rávetette kezét. Az azonnal felegyenesedett, és dicsőítette az Istent.



Márk 5:25-29

25 Ekkor hozzáment egy asszony, akinek tizenkét éve vérfolyása volt,

26 aki sok orvostól igen sokat szenvedett, s mindenét, amije volt, rájuk költötte, de belőlük semmi haszna nem volt, hanem csak rosszabbul lett.

27 Ez az asszony, miután a Jézus dolgairól hallott, hozzáment a tömegben, és hátulról megérintette a köpenyét.

28 Azt gondolta ugyanis: „Ha csak érinthetem a köpenyét, megmenekülök."

29 Vérének forrása azonnal ki is száradt, s észrevette testén, hogy a betegség őt verő ostorától meggyógyult.



Ján 5:2-9

2 Jeruzsálemben pedig a Juhkapunál van egy víztároló medence - héberül Beteszdának nevezik -, amelynek öt oszlopcsarnoka van.

3 Ezekben tömegével fekszenek a betegek, vakok, bénák, megmerevedettek, paralízisben szenvedők, akik a víz megmozdulását várják,

4 mert az Úr angyala időnként leszáll a medencére, és felkavarja a vizet, s aki a víz felkavarodása után először lép bele, meggyógyul, bármilyen betegség gyötörte is.

5 És volt ott egy harmincnyolc éve beteg ember.

6 Mikor Jézus meglátta, ahogy ott feküdt, s megtudta, hogy már hosszú ideje van ebben az állapotban, megszólította: - Akarsz egészséges lenni? -

7 Uram - válaszolta neki a beteg -, nincs emberem arra, hogy amikor felkavarodik a víz, bevigyen a medencébe, és mire én odaérek, már belelépett más előttem.

8 Jézus így szólt: - Kelj fel, emeld föl a hordágyadat, és járkálj!

9 Erre ez az ember azonnal fölépült, fölvette a hordágyát, és fel-alá járkált. Csakhogy aznap szombat volt.

2021. aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
A keresztények nem álszentek, hanem isten szolgái. Ne keverd az egyházat a vallással, mert köszönő viszonyban sincsenek.
2021. aug. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!