Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van ennyi álszent...

Miért van ennyi álszent keresztény?

Figyelt kérdés

Még az elején leszögezem, hogy én is keresztény vagyok, viszont nem vagyok olyan, mint amiket leírok az ilyen fajta keresztényekről.

Nos, rengeteg olyan keresztényt láttam, nagyrészt YouTube-on, akik kommentben írták hogy "higgy Istenben és Jézusban, nemsokára eljő az ő idejük, csak ő(k) tud(nak) megmenteni téged!". Miért akarják másokra ráerőltetni hogy keresztények legyenek? Tiszteletben kéne tartaniuk hogy nem mindenki akar keresztény lenni, és nem mindenki hisz Istenben és Jézusban.

Olyanokkal is találkoztam, akik utálják, ha valaki LGBTQ+ tag. Itt meg mondják hogy "férfiként/nőként születtél, legyél is az! Isten nőt teremtett számodra/a férfinek teremtett téged, legyél is együtt egy nővel/férfival!" (Persze heteroszexuálisan kell ezt nézni). Sokan nem is veszik figyelembe, hogy nem tehetnek róla, ha ők így éreznek. Régebben én is így éreztem, hogy nem kedveltem ha valaki LGBTQ+ tag (csak a szexualitásukat/nemüket nem "szerettem", magukkal a személyekkel nem volt bajom), viszont idővel, és ahogy rájöttem hogy arról senki se tehet hogy ki kihez vonzódik vagy milyen neműnek érzi magát, kezdtem őket elfogadni. Most már teljesen elfogadom őket, és van egy jópár LGBTQ+ barátnőm. Elmondták nekem hogy mi a helyzet, és azóta se romlott miatta a kapcsolatunk.

Hallottam még azt is, hogy vannak keresztények, akik kiakadnak, ha olyat mondanak ami szerintük nem igaz. Nem gondolhat senki se mást?

Miért álszent egy csomó keresztény? Nem az Isten tanításának a lényege hogy mindenkit szeressünk emberként, (nem azt mondom hogy legyen mindenki puszipajtás, de ne gyűlöljenek valakit akit nem is ismernek) fogadjuk el a másikat? Az szerintem nagyon rossz dolog, hogy rengetegen akarják, hogy a másik változtasson.



2021. aug. 5. 13:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
39%

"#10 Lehet hogy nem tehetnek róla, hogy így éreznek arról viszont már tehetnek hogy elutasítják és tagadják az Igazságot bele nyugszanak a helyzetünkben és nem fogadják el Istentől a felkínált szabadulást."


Csak a te Istened nem akarja őket megszabadítani ettől, akkor sem, ha elfogadják, nem változtatja meg bennük azokat a determinációkat, amelyek erre késztetik őket. A meghatározottság nem múlik el bennük, max. énidegenné válik bennük.


"Az, hogy elmondják az igazságot nekik és az igazság mást állít mint amit ők akarnak csinálni az önmagában nem utállat sőt a szeretetnek egyik megnyilvánulási formája mert meg akarják menteni ezeket az embereket az Isten itéletétől és az Isten akarata is az a számukra, hogy meg térjenek és újjászülessenek és elhagyják azokat a dolgokat amiken benne élnek."


A te szereteted a Szeretetminisztérium 101-es szobájának a szeretete...

2021. aug. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Csak a te Istened nem akarja őket megszabadítani ettől, akkor sem, ha elfogadják, nem változtatja meg bennük azokat a determinációkat, amelyek erre késztetik őket. A meghatározottság nem múlik el bennük, max. énidegenné válik bennük.



Értem tehát tudományosan meg van állapítva, hogy Isten nem szabaditja meg az LMBTQ fogságában lévő embereket mert ez egy természetes folyamat és ezt el kell fogadnia a társadalomnak annak is aki ezzel a problémával küszködik.

Ez a világ fejedelmének a hazugsága ugyanis Isten megszabadítja az embereket az elnyomóiktól ha szívből segítségül hívják Jézus nevét probléma ott van, hogy ezek az emberek nem akarnak megszabadulni belenyugodtak a helyzetünkben. Jézus azt mondta, hogy Isten országa azoké akik erőszakosan megragadják azt ez azt jelenti hogy az embernek harcolni kell saját magával és az ördöggel szemben ha azt akarja hogy Isten országa bejöjjön az életébe és szabad ember lehessen.

A szellemi dolgokat szellemi törvények működtetik ezt meg kell ismerni megtanulni és alkalmazni kell az életünkbe, a szellemi életben is van tanulási folyamat és ez nem gúny tárgya ahogy a hozzád hasonlóak ehhez viszonyulnak.



"Az, hogy elmondják az igazságot nekik és az igazság mást állít mint amit ők akarnak csinálni az önmagában nem utállat sőt a szeretetnek egyik megnyilvánulási formája mert meg akarják menteni ezeket az embereket az Isten itéletétől és az Isten akarata is az a számukra, hogy meg térjenek és újjászülessenek és elhagyják azokat a dolgokat amiken benne élnek."


A te szereteted a Szeretetminisztérium 101-es szobájának a szeretete...



Ez számomra érthetetlen mondat lehet te sem érted, hogy mit írtál ide ugye....?

2021. aug. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Prókátor ***** válasza:

#12:

A 101-es szoba Orwell: 1984-ében szerepel. Az az a hely, ahol az emberek megtanulják szeretni a rendszert, függetlenül attól, hogy korábban mit gondoltak a rendszerről, vagy bármiről. Pl a főszereplő, a 101-sben hajlandó feláldozni a szerelmét, annak ellenére, hogy korábban azt tartotta, hogy a szerelem olyan dolog, amit sem rendszer, sem ember soha el nem vehet sem tőle sem a szerelmétől.


#11:

A minap láttam egy vicces videót. Egy nagydarab alak egy építkezésen a vállára vesz 1-2 cementes zsákot, az egyik kezébe egy vizesballont, a másik kezébe pedig egy talicskát emel, és úgy indul el. Odamegy hozzá a kollégája, elveszi tőle a talicskát, beleteszi a zsákokat, ráteszi a ballont, és mutatja, hogy vigye úgy. Az illető szótfogad: ölbeveszi a megrakott talicskát, és megy a dolgára.

A leírtakból ítélve, szerited a kolléga a 101-es szoba szeretetével fordult a kollégéja felé.

2021. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
42%

#13 Akkor lenne igazad, ha a hajlam ténylegesen megváltoztatható lenne. De nem az. Ilyen opció nincsen. Csak a lefojtás van, ami - Freud óta tudjuk - csak még több problémát okoz.


Meg a titkolózás és a képmutatás - mert máskülönben kitaszítanak, megbélyegeznek vagy megégetnek (combustio) vagy olajban megpörkölnek, ahogy a keresztény éra királyságainak nagyon empatikus és szeretetteljes jogrendjében évszázadokig szokás volt.


Ezt a problémát nem az "Isten kegyelme" fogja megoldani, hanem a génsebészet.


Semmi köze nincsen ennek a hajlamnak a metafizikához, sem a Sátánhoz.

2021. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
41%
+ A vicc az az, hogy még csak nem is az adott homoszexuális ember lelki üdvéért rendelték el ezeket a brutális büntetéseket, hanem azért, hogy az Isten ne büntesse őket a homoszexuálisok létezése miatt. Ennyit erről...
2021. aug. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
68%
14-es ez nem hajlam hanem gonosz szellemek uralma alatt létrejövő állapot amelyből van szabadulás és kiút Jézus Krisztusban.
2021. aug. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Dehogy álszentek. Jól teszik ha megmondják a véleményüket az eretnek homokosokról. Dehogy kell felebaratkent szeretni senkit hanem a poganyoktol és a bűnös szokásokat gyakorloktol óvakodni kell sőt ha lehet és törvény engedi kiiktassák őket. De ha nem lehet akkor is óvakodni kell tőlük, messzire elkerülni mert mi is a kárhoztatva kerülünk a Diabolhoz mint ők.
2021. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Köszönjük a demonstrációt kedves álszent és kamu keresztény kérdező.
2021. aug. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
8%

#16 Nem. Ha az lenne, akkor a megtéréssel az Isten ezt megszüntetné. De az Isten - ismétlem - nem szünteti meg ezt.


Mivel ez a vita nem ezen emberek 'problémájának' megszüntetéséről szól valójában, hanem arról, hogy egyes hívőknek elképzelhetetlen, hogy az Istenük egyes embereket lehetetlen és kilátástalan helyzetbe taszít, a "szabadulás" legcsekélyebb reménye nélkül.

2021. aug. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
19-es ez hazugság Istenről....
2021. aug. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!