Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van ennyi álszent...

Miért van ennyi álszent keresztény?

Figyelt kérdés

Még az elején leszögezem, hogy én is keresztény vagyok, viszont nem vagyok olyan, mint amiket leírok az ilyen fajta keresztényekről.

Nos, rengeteg olyan keresztényt láttam, nagyrészt YouTube-on, akik kommentben írták hogy "higgy Istenben és Jézusban, nemsokára eljő az ő idejük, csak ő(k) tud(nak) megmenteni téged!". Miért akarják másokra ráerőltetni hogy keresztények legyenek? Tiszteletben kéne tartaniuk hogy nem mindenki akar keresztény lenni, és nem mindenki hisz Istenben és Jézusban.

Olyanokkal is találkoztam, akik utálják, ha valaki LGBTQ+ tag. Itt meg mondják hogy "férfiként/nőként születtél, legyél is az! Isten nőt teremtett számodra/a férfinek teremtett téged, legyél is együtt egy nővel/férfival!" (Persze heteroszexuálisan kell ezt nézni). Sokan nem is veszik figyelembe, hogy nem tehetnek róla, ha ők így éreznek. Régebben én is így éreztem, hogy nem kedveltem ha valaki LGBTQ+ tag (csak a szexualitásukat/nemüket nem "szerettem", magukkal a személyekkel nem volt bajom), viszont idővel, és ahogy rájöttem hogy arról senki se tehet hogy ki kihez vonzódik vagy milyen neműnek érzi magát, kezdtem őket elfogadni. Most már teljesen elfogadom őket, és van egy jópár LGBTQ+ barátnőm. Elmondták nekem hogy mi a helyzet, és azóta se romlott miatta a kapcsolatunk.

Hallottam még azt is, hogy vannak keresztények, akik kiakadnak, ha olyat mondanak ami szerintük nem igaz. Nem gondolhat senki se mást?

Miért álszent egy csomó keresztény? Nem az Isten tanításának a lényege hogy mindenkit szeressünk emberként, (nem azt mondom hogy legyen mindenki puszipajtás, de ne gyűlöljenek valakit akit nem is ismernek) fogadjuk el a másikat? Az szerintem nagyon rossz dolog, hogy rengetegen akarják, hogy a másik változtasson.



2021. aug. 5. 13:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
18%

"Nos, rengeteg olyan keresztényt láttam, nagyrészt YouTube-on, akik kommentben írták hogy "higgy Istenben és Jézusban, nemsokára eljő az ő idejük, csak ő(k) tud(nak) megmenteni téged!". Miért akarják másokra ráerőltetni hogy keresztények legyenek? Tiszteletben kéne tartaniuk hogy nem mindenki akar keresztény lenni, és nem mindenki hisz Istenben és Jézusban."


Érdekes keresztény vagy. Bibliát esetleg sikerült egyszer elolvasni? Az, hogy valaki odaírja a youtube-on kommenbe, hogy térj meg, az neked álszent ráerőltetés?


"Nem az Isten tanításának a lényege hogy mindenkit szeressünk emberként,"

De, de amit te hirdetsz az majomszeretet. Te vagy az álszent, álkeresztény, aki gyűlöli az embertársait, mert nem akarod, h Krisztus üdvözítse őket és leszólod, akik ezért dolgoznak.


Szerintem te ateista vagy és ez trollkérdés. Homofób ateista vagy és gyáva, mert a szerencsétlen melegeket tolod megint előtérbe. Tudtad, hogy a legtöbb meleg nem kér az lmbtq-ból?

2021. aug. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%

"Miért akarják másokra ráerőltetni hogy keresztények legyenek?"


Mert csak akkor van értelme a hitüknek, ha annak az érvénye TOTÁLIS, minden létezőre kiterjed. Az ún. 'igazság' totális érvénye sokkal fontosabb egy ábrahámita vallásban, mint a szeretet.

2021. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
83%
Legelső válaszoló a tökéletes példa. Egyébként szívemből szóltál kérdező.
2021. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

"Tudtad, hogy a legtöbb meleg nem kér az lmbtq-ból?"


Ezt első kézből tudod, vagy olvastad egy neked szimpatikus újságban?

2021. aug. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
33%

"Ezt első kézből tudod, vagy olvastad egy neked szimpatikus újságban?"

Első kézből, természetesen. Csak ti nyeritek az egyetemes tudásotokat a blikkből, meg Dawkinstól ...

2021. aug. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
43%
Gondolom nem sikerült megfejtened mit jelent az "első kézből" kifejezés.
2021. aug. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%

"Gondolom nem sikerült megfejtened mit jelent az "első kézből" kifejezés."

Most mit kínlódsz?:)

2021. aug. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nem kínlódok.
2021. aug. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%

"Nos, rengeteg olyan keresztényt láttam, nagyrészt YouTube-on, akik kommentben írták hogy "higgy Istenben és Jézusban, nemsokára eljő az ő idejük, csak ő(k) tud(nak) megmenteni téged!". Miért akarják másokra ráerőltetni hogy keresztények legyenek?"


Azt mégsem írhatják, hogy higgy Mohamedben, Buddhában, vagy ami éppen neked tetszik, főleg, hogy az Újszövetségben több erre vonatkozó rész is van, ami hangsúlyozza Jézusban való hit fontosságát. Magyarul pont akkor lennének álszentek, ha másoknak nem ezt tanácsolnák.


Másrészt ebben nincs semmi ráöleltetés. Ha valaki azt mondja neked, hogy elvágom a torkodat, ha nem hiszed, hogy XY ezt meg ezt tette, na az lenne az igazi ráerőltetés. Nem kell egyszerű marketing jellegű hozzászólásokon fennakadni.


"Tiszteletben kéne tartaniuk hogy nem mindenki akar keresztény lenni, és nem mindenki hisz Istenben és Jézusban."

Ezt tudják is, sőt a Biblia is ezt írja, hogy az emberek többsége erre a vallásra bizony nem lesz vevő. Szerintem tiszteletben tartják, de ha nem hirdetik a hitüket, és hitük lényegét, akkor hátrányba kerülnének a többi vallással szemben. Tudtommal Magyarországon vallásszabadság van.


"Olyanokkal is találkoztam, akik utálják, ha valaki LGBTQ+ tag. Itt meg mondják hogy "férfiként/nőként születtél, legyél is az! Isten nőt teremtett számodra/a férfinek teremtett téged, legyél is együtt egy nővel/férfival!"

Szerintem a többség nem utálkozik, esetleg csak idegenkedik, de ez nem azért van, mert keresztények, hanem mert emberek. Emberek mindig idegenkednek az ismeretlenektől.


"Hallottam még azt is, hogy vannak keresztények, akik kiakadnak, ha olyat mondanak ami szerintük nem igaz. Nem gondolhat senki se mást?"

Szerintem ez is túlzó kijelentés, de persze nem ismerem a személyes negatív tapasztaltaidat, de az általánosítás nem mindig jó.


"Nem az Isten tanításának a lényege hogy mindenkit szeressünk emberként, (nem azt mondom hogy legyen mindenki puszipajtás, de ne gyűlöljenek valakit akit nem is ismernek) fogadjuk el a másikat?"

Megint általánosítasz rossz tapasztalataid alapján a keresztényekkel kapcsolatban, ami nem jó dolog. Szerintem még mindig a keresztény vallás a legüldözöttebb a világon.

2021. aug. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező!



Még az elején leszögezem, hogy én is keresztény vagyok, viszont nem vagyok olyan, mint amiket leírok az ilyen fajta keresztényekről.



Hát milyen fajta keresztény vagy olyan fajta akit a világ befolyásol és a fordulatoknak, széljárásoknak megfelelően fordítod a vitorládat?



Nos, rengeteg olyan keresztényt láttam, nagyrészt YouTube-on, akik kommentben írták hogy "higgy Istenben és Jézusban, nemsokára eljő az ő idejük, csak ő(k) tud(nak) megmenteni téged!". Miért akarják másokra ráerőltetni hogy keresztények legyenek? Tiszteletben kéne tartaniuk hogy nem mindenki akar keresztény lenni, és nem mindenki hisz Istenben és Jézusban.



Igen de ha elmondják az Evangéliumot az nem probléma a döntést a hallgató fogja meghozni tehát semmiféle ráerőltetésről,szabadság megfosztásról nincs szó.



Olyanokkal is találkoztam, akik utálják, ha valaki LGBTQ+ tag. Itt meg mondják hogy "férfiként/nőként születtél, legyél is az! Isten nőt teremtett számodra/a férfinek teremtett téged, legyél is együtt egy nővel/férfival!" (Persze heteroszexuálisan kell ezt nézni).



Az, hogy elmondják az igazságot nekik és az igazság mást állít mint amit ők akarnak csinálni az önmagában nem utállat sőt a szeretetnek egyik megnyilvánulási formája mert meg akarják menteni ezeket az embereket az Isten itéletétől és az Isten akarata is az a számukra, hogy meg térjenek és újjászülessenek és elhagyják azokat a dolgokat amiken benne élnek.



Sokan nem is veszik figyelembe, hogy nem tehetnek róla, ha ők így éreznek. Régebben én is így éreztem, hogy nem kedveltem ha valaki LGBTQ+ tag (csak a szexualitásukat/nemüket nem "szerettem", magukkal a személyekkel nem volt bajom),

viszont idővel, és ahogy rájöttem hogy arról senki se tehet hogy ki kihez vonzódik vagy milyen neműnek érzi magát, kezdtem őket elfogadni. Most már teljesen elfogadom őket, és van egy jópár LGBTQ+ barátnőm. Elmondták nekem hogy mi a helyzet, és azóta se romlott miatta a kapcsolatunk.



Lehet hogy nem tehetnek róla, hogy így éreznek arról viszont már tehetnek hogy elutasítják és tagadják az Igazságot bele nyugszanak a helyzetünkben és nem fogadják el Istentől a felkínált szabadulást.



Hallottam még azt is, hogy vannak keresztények, akik kiakadnak, ha olyat mondanak ami szerintük nem igaz. Nem gondolhat senki se mást?



Mindenkinek megvan a szabadsága hogy meghozza sorsát és jövőjét megformáló döntéseket, ez az a szabad akarat amit Isten adott az embernek.



Miért álszent egy csomó keresztény? Nem az Isten tanításának a lényege hogy mindenkit szeressünk emberként, (nem azt mondom hogy legyen mindenki puszipajtás, de ne gyűlöljenek valakit akit nem is ismernek) fogadjuk el a másikat? Az szerintem nagyon rossz dolog, hogy rengetegen akarják, hogy a másik változtasson.



Az, hogy akarjuk hogy változtassatok az nem gyűlölet miért lenne a gyűlölet az hogyha valaki nem jól csinál valamit (széles út) és megmondom neki, hogy nem jól csinálod azt a dolgot mert nem jó vége lessz az a számodra saját érdekedben változtass rajta. Szerinted az rossz ha valaki arról beszél neked, hogy változtass az életmódodon??? Amit Keresztelő János,

Jézus,az apostolok tettek és szóltak akkor ezeket is a rossz dolgok kategóriájába kellene helyezni ha követnék a gondolkodásmódodat.Ezekkel együtt a mai kor hívői által szólt beszédeket is amelynek alapja az Isten szava (Biblia) a rossz kategóriájába kellene sorolni ha követnénk a gondolkodásmódodat.

2021. aug. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!