Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell értelmezni ezt az...

Hogyan kell értelmezni ezt az igeszakaszt? Hogy illik a képbe?

Figyelt kérdés

Ézsaiás 54,15 "És ha összegyűlvén összegyűlnek, ez nem én tőlem lesz!"


Ebben a részben csupa jót olvashatunk Isten ígéreteiről, és nagyon jól esett a szívemnek ezt olvasni korán reggel, hálát is adtam érte.


Viszont ezt az igeszakaszt nem értem, hogyan illik a képbe.


Gondoltam arra, hogy talán zsidókról lenne itt szó, viszont az egész fejezet szerintem mindenkiről szól, aki csak szereti Istent.


Elképzelhető, hogy az utolsó napokban Istennek nem lesz szándéka az, hogy pl. legyenek keresztény gyülekezetek?


2021. júl. 8. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

A szöveg környezet alapján itt a gyülekezet békéjét említi, és azokat akiket Isten kinevezett arra, hogy szellemi bőséget biztosítsanak a nyáj tagjainak.

Ha valaki megakarja akadályozni, vagy megsemmisíteni ezt a feladatukat, Isten biztosítja a versben, hogy nem Ő rendelte el. Valamint azt, hogy nem járnak sikerrel azok akik ezt megteszik Isten népe ellen.

Ha némelyek börtönbe kerülnek, vagy meg is halnak az ilyen támadások miatt, Isten nem engedi hogy ebben sikeresek legyenek.

2021. júl. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Ha a gonoszok ellenük összegyűlvén összegyűlnek, az nem Istentől lesz
2021. júl. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az útbaigazítást!
2021. júl. 8. 08:35
 4/4 KZitus ***** válasza:

Szia

Csak végig kellet volna a verset olvasnod, úgy világossá válik hogyan illik a képbe.

"És ha összegyűlvén összegyűlnek, ez nem én tőlem lesz! Aki ellened összegyűl, elesik általad."

2021. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!