Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Joisten miert segiti a...

A Joisten miert segiti a hitetleneket?

Figyelt kérdés

Tesomek a ferjevel es egesz csaladdal nem hivok sot Isten tagadok. Fukarok is. Nem egyutterzok, sot mintha inkabb jolesne nekik mas nyomora.

Megis minden jol megy nekik az eletben. Van nagy haz, van munkahely igaz nincsenek igaz barataik.

En hiszek Istenben, szivesen segitek masokon, megis mintha mindig valami kozbeszolna. Peldaul most elveszitettem a munkam covid miatt, de sorolhatnam. En nem vagyok szerencses.

Egyebkent en igy is boldog vagyok, hogy nincs semmim, mert mas a fontos. De eszrevettem, hogy az alazatosabb emberek mindig rosszabbul jarnak az eletben.



2021. ápr. 3. 16:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen, én nem gondolom, hogy baj lenne veled :) Valószínűleg rosszul esik, hogy nem jó a tesóddal a kapcsolatod, nem szerető testvér. :(
2021. ápr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
10 Koszonom szepen!
2021. ápr. 3. 18:41
 13/25 A kérdező kommentje:
11es igen igy valahogy. Mikor meg kicsik voltunk jo volt a kapcsolat, es utana is. De miutan ferjhez ment (20eve) megvaltozott. A ferjet koveti, teljesen mindegy mit mond vagy csinal a sogorom, az o gondolatai szerint el. Es o azt latja, hogy ez a jo hiszen minden normalisan alakul naluk. Mig vannak ismeroseim akik csodalatos emberek es minden szerencsetlenseg rajuk zuhan.
2021. ápr. 3. 18:46
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

#13

Sajnos a szenvedés a leghatékonyabb tisztító módszer, illetve a hit próbatevője.

Jób

„Mert õ megsebez, de be is kötöz, összezúz, de kezei meg is gyógyítanak. Hat bajodból megszabadít, és a hetedikben sem illet a veszedelem téged.”


Ha elolvasod a Prédikátor könyvét, jelen világ nem túl igazságosan működik.

„ A bölcseknek elméje a siralmas házban van, a bolondoknak pedig elméje a vígasságnak házában.”

És abban az írásban, mintha Isten nem avatkozna be egyáltalán, mintha csak annyi lenne a szerepe, hogy megítéli az embereket haláluk után cselekedeteik szerint.


Érdemes elolvasnod, realista írás. Viszont. Isten nemcsak annyi amit a Prédikátor leír. A Zsoltárokból , ha utána elolvasod, kiderül, hogy Isten gondviselése jelen van már ebben az életben, rejtett módon, azok számára, akik hozzá fordulnak, jóllehet, ez nem gazdagság formájában nyilvánul meg.

2021. ápr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Koszonom...el fogom olvasni, most ugyis van idom.
2021. ápr. 3. 19:14
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
Helyes! :)
2021. ápr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
58%

Még egy idézet, Zsid.

12,6 Mert a kit szeret az Úr, megdorgálja, megostoroz pedig mindent, a kit fiává fogad.

12,7 Ha a fenyítést elszenveditek, akkor veletek úgy bánik az Isten, mint fiaival; mert melyik fiú az, a kit meg nem fenyít az apa?

12,8 Ha pedig fenyítés nélkül valók vagytok, melyben mindenek részesültek, korcsok vagytok és nem fiak.

2021. ápr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
71%
Teszel is valamit azért, hogy jobb életed legyen, vagy csak imádkozol és várod, hogy Isten a feneked alá toljon mindent?
2021. ápr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező! Van egy akkut gondod: a munkahelyed elvesztése. Keresni kell ezerrel. Tudunk segíteni? Ezt kell megoldani először. Nem kell hasonlítgatni másokhoz az életünket, mert minden helyzet más ás más.

Isten a szeretet - mindenkit szeret. de vannak akik elzárják magukat előle. És lehetnek kőgazdagok, boldogtalanok lesznek. Mert mi a boldogság? Mesterem, Meister Eckhart mondja: A boldogság tudni Istent. Olvasd őt, XIV sz.-i domonkos szerzetes, érdemes olvasni. Ha haladsz Isten felé, örömmel tölt el.

De mindezek mellett a napi gondokat meg kell oldani. Most nehezített a munkakeresés -ami amúgy is elég néz minden időben, próbáld meg ismerősökön keresztül, érdeklődj, hátha tud valaki segíteni.

2021. ápr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Nem csak enrolam lenne szo hanem ugy altalaban gondoltam, csak felhoztam egy aktualis peldat magamrol is. A munkahelyemet elveszitettem jobban mondva teljesen leallt jo par honapja, mivelhogy az a szektor amiben tevenykedem nem fer ossze a coviddal, de amint feloldjak a szigoritast es olyan helyzet lesz folytatni fogjuk, ha nem kerulunk csodbe. Szerintem a kerdest rosszul tettem fel, en csak peldanak irtam. Nem a munkahely elveszteserol akartam irni. Foleg vallasos valaszokat szerettem volna kapni es szerencsere kaptam is (koszonom szepen) arrol, hogy sok hivo es csodalatos ember miert szerencsetlenebb az eletben mint egy materialista, masokkal nem egyutterzo.
2021. ápr. 3. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!