Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Joisten miert segiti a...

A Joisten miert segiti a hitetleneket?

Figyelt kérdés

Tesomek a ferjevel es egesz csaladdal nem hivok sot Isten tagadok. Fukarok is. Nem egyutterzok, sot mintha inkabb jolesne nekik mas nyomora.

Megis minden jol megy nekik az eletben. Van nagy haz, van munkahely igaz nincsenek igaz barataik.

En hiszek Istenben, szivesen segitek masokon, megis mintha mindig valami kozbeszolna. Peldaul most elveszitettem a munkam covid miatt, de sorolhatnam. En nem vagyok szerencses.

Egyebkent en igy is boldog vagyok, hogy nincs semmim, mert mas a fontos. De eszrevettem, hogy az alazatosabb emberek mindig rosszabbul jarnak az eletben.



2021. ápr. 3. 16:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
39%
Te meg irigy vagy, miközben hirdeted az Urat. Ez még rosszabb, mint amit ők tesznek.
2021. ápr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudom ki az a Joisten.
2021. ápr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Pont az ellentete, ahogy irtam ok irigyek, nem adnak senkinek, nem segitenek senkin, anyagiasak. Mindenhol azt latom, hogy az materialistak mindenben szerencsesebbek, nemcsak anyagi szinten, de egeszsegben is.

Ha esetleg valaki felreertene a kerdesem. Nem irigysegbol irtam, mert nincs miert irigynek lennem rajuk. En nem szeretnek olyan lenni mint ok es nem szeretnem az o eletuket.

2021. ápr. 3. 17:17
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Isten mindenkit szeret. MINDENKIT, érted? Azt is, aki másban hisz, mint te. MINDENKIT. Ítélkezni pedig az ő dolga, nem a tiéd.
2021. ápr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%

Hát, amikor én rászoruktam, sokkal hamarabb kaptam segítséget ateistáktól, akik átestek hasonló kirekesztésben, mint én.


Egyszer egyenesen egy paptól próbáltam tanácsot kérni, mert a lakhatásom is megszűnt, de az "imádkozom érted fiam" -al el is volt intézve.


Teljesen vadidegen emberek húztak ki a sz@rból, és azóta egyenesben vagyok.


De ha a papokon vagy egyházon múlik, akkor ott döglöttem volna meg az utcán.

2021. ápr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nem jol fogalmaztam szerintem, de nem baj.
2021. ápr. 3. 17:56
 7/25 anonim ***** válasza:
66%
Ha igaz lenne, amiket leírsz, hogy nem vagy irigy rájuk és nem akarsz olyan lenni, mint ők, akkor nem írtad volna ki a kérdést, sőt egyáltalán még csak gondolatszinten sem foglalkoznál velük. Erős tudat alatti belső frusztrációd van, amit saját magad előtt is letagadsz.
2021. ápr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
A Bibliában is van szó erről, pontosabban a Zsoltárok könyvében, hogy van akik nem is gondolnak Istennel, önzőek, és jól megy dolguk. De azt írja erre, hogy "ne irigyeljed az ő útjukat fiam". Például 37. zsoltár [link]
2021. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
8-as koszonom a valaszt.
2021. ápr. 3. 18:18
 10/25 anonim ***** válasza:
37%

Kedves kérdező, először is tudnunk kell azt, hogy Isten a Szeretet. Amikor a szeretetről elmélkedünk, gondolkodunk, fontos, hogy emlékezzünk Krisztusra, hiszen "az Istentől küldött Tanító személyében a menny a legkiválóbb és legnagyobb ajándékot adta az embereknek. Krisztust, aki a Magasságos udvarában állt s az Örökkévaló legbelsőbb szentélyében lakott, Őt küldte el, hogy személyesen nyilatkoztassa ki az emberiségnek Isten ismeretét.

Rajta keresztül érkezett az isteni fény minden sugara, ami valaha is elérte bukott világunkat. Ő szólt mindazokon keresztül, akik korszakokon át Isten szavát hirdették az embereknek. A világ minden nagy és nemes személyiségének összes kiváló tulajdonsága Őt tükrözte."

Ez a kötet: [link] az Ő szeretetéről, földi életéről, tanításáról és szolgálatáról közöl csodálatos tudást. Ajánlom, hogy olvasd el ezt a könyvet, és jobban megérted majd azt, hogy az ÚR irgalmas és kegyelmes Isten, késedelmes a haragra, nagy irgalmasságú és igazságú.

A kötet hangoskönyv formátumban is elérhető, ezen a címen: https://www.youtube.com/playlist?list=PLDqR9lo2B2yjcnqBi4MjX..

2021. ápr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!