Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kígyó a tudást jelképezi a...

A kígyó a tudást jelképezi a legtöbb kultúrában ha jól tudom, hogy lett ez a kereszténységben a gonosz?

Figyelt kérdés
2021. márc. 14. 14:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
35%

A kereszténység igyekezett mindent megmásítani, felülírni a régi pogány vallásokból, aminek a vége az lett, hogy innen-onnan összelopkodott jelképek halmaza a vallás jó része.

A bölcs kígyóból lett az álnok cselszövő, Pánból lett az Ördög, Hóruszból Jézus, stb.

2021. márc. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Mielőtt nagyon elkezdenénk fröcsögni a kereszténységre, a jól ismert almafás-kígyós történet az Ószövetségben található, tehát a zsidó kultúrában. (Ez jóval megelőzte a kereszténységet, ha valaki esetleg nem tudná.)
2021. márc. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

A kígyó mint állat angolul "snake", de a az angol "serpent" szó is kígyót jelent, viszont ebben a formában a kígyót gyakran a sárkánnyal asszociálják.

A kereszténység mint azt bizonyára te is tudod, a judaizmusból merít, a proto-judaizmusra pedig hatással lehettek a szomszédos kultúrák, pl. Ušumgallu az akkád mitológiában egy gigantikus, (sárkány)kígyó szörny, vagy az óegyiptomi mitológiában Apophis a megtestesült káosz, úgy jelenik meg a művészetben, mint egy hatalmas kígyó (serpent).

Egy másik sárkány szerű lény jelenik meg mezopotámiai művészet az Akkád időszakban, Mušḫuššu amit azt jelenti "dühös kígyó".

Az ókori babiloni vallásban Tiamatot általában tengeri kígyóként vagy sárkányként írják le. Lôtān az ugariti kánaánita ciklus történetekben úgy szerepel mint "a kanyargós kígyó/ az erős, hét fejjel."

Az ábrahámi vallásokban csak egy Isten van, vagyis ezek a mitológiai kígyók/sárkányok mind hamis istenek, vagyis gonoszak, tehát aki őket imádja az a gonoszt imádja.

2021. márc. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Hinduknál is azt hiszem Shiva nyakában van a kígyó ami a tudást jelképezi, de alapértelmezetten a több isten ott sem így értendő, mivel szerintük több millió (kisebb)istenség van, de alapvetően egy teremtő van náluk is, Kereszténységben is ott van Isten, angyalok, stb. Hinduizmusba is van minden hasonló, de szerintük is csak egy teremtő van.
2021. márc. 14. 14:44
 5/25 anonim ***** válasza:
64%
Ez azért viszonylag egyszerű szerintem, a kígyó az egyik leginkább visszataszító állat, ráadásul nagyon sok marása súlyosan mérgező is, az ókorban ellenszer se volt rá. Így a legtöbb kultúrában negatív jelentés társult hozzá, kézenfekvő, hogy a zsidók számára is hasonló.
2021. márc. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
49%

# 4 Ez inkább egy pantheonra emlékeztet, ahol van egy fő isten (aki ez esetben a teremtő isten is de más vallásokban nem mindig), és vannak a kisebb istenségek, de miben más ez mint a görög mitológia, ahol Zeusz a fő isten és a többi isten valahol az ő alárendelje, vagy az egyiptomi mitológia, ahol Ozírisz a fői sten, vagy a skandináv mitológia, ahol Odin a fő isten?


Az ábrahámi vallásokban az angyalok semmilyen imádatot nem igényelnek, nem is kell és nem is helyes imádni őket, még a katolicizmusban is, nem imádják a szenteket, csak a közben járásukat kérik Istennél, protestánsként szerintem ez is felesleges, de nem gondolom azt, hogy ez ugyan olyan mint ahogy a politeisták imádkoznak a kisebb istenekhez a fő isten mellett, viszont ahonnan én nézem a hinduizmus igen is politeizmus.

2021. márc. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan gyógyszertár is, aminek a kígyó a logója...jaj...
2021. márc. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

6. Úgy tudom ezek az istenségek a teremtés után születtek, és ezek meg is tudtak kampecolódni általában.

Szóval a hinduizmus egy olyan többistenhit ami alapvetően monoteista? Mert keresztyén értelemben csak a teremtő isten isten, szóval a legfelsőbb. Keresztényeknél is ott van Jézus stb, bár Hinduizmusban a legfelsőbb dolog tény hogy túlmutat egy anyagi létezőnél. Bár egy kalap alá venni olyan mintha a Zsidóságtól-kereszténységen át a muszlim hitig kategorizálnánk, szóval a teremtéstörténet sem lenne egy.

2021. márc. 14. 15:38
 9/25 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

A kigyo nem gonosz

kigyo kepeben jelent meg a gonosz

es ezert lett atkozott a kigyo

2021. márc. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

“Szóval a hinduizmus egy olyan többistenhit ami alapvetően monoteista?”


Inkább többistenhit ami alapvetően monolatrista. A monolatrizmus még nem monoteizmus.

2021. márc. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!