Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A te egyházad mit tanít...

A te egyházad mit tanít neked? Van üdvösséged?

Figyelt kérdés
2021. febr. 19. 18:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

Hogy tudhatom? Talán isten vagyok? De akkor kérdezek tőled. Mit ír a Biblia, ki a szívek és vesék vizsgálója, te, én vagy Isten?


"Van, ahol tanítanak róla, én azokat kérdeztem"

Nem, te mindenkit kérdeztél, mert nincs ilyen kritérium a kérdésedben.

2021. febr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
A Biblia írja az üdvösséget és elég sokan tudják is, nem tart Isten kétségben. Neked nincs, a saját véleményed szerint, ennyi válasz elég is. De ezt az egyházad tanítja, vagy te látod így?
2021. febr. 20. 11:10
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Neked biztos nincs, mert aljas vagy és kiforgatod mások írásait. Aljas embereknek nincs üdvösségük a Szentírás szerint.
2021. febr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 KZitus ***** válasza:
50%

Szia

Az üdvösség, az megmentést jelent, amelyről Krisztus ezt mondta:"De aki mindvégig kitart, az megmenekül(idvezül a Károli szerint)". Máté 24:13 Érdemes megjegyezni, hogy a Máté 24 fejezetében Krisztus az apostolai által fölvetett kérdésre válaszolt.

Na de miben kell kitartanunk? Elmondja ezt Pál apostol:"Mert kitartásra van szükségetek, hogy miután mindent megtesztek, amit Isten akar, megkapjátok tőle, amit ígért." Héberek 10:36

A megmentésről (üdvösségről)még ezt is mondta Krisztus: " Ne félj azoktól, amiket elszenvedsz majd. Az Ördög ezután is börtönbe vet néhányatokat, hogy teljesen próbára legyetek téve, és nyomorúságotok lesz tíz napig. Legyél hűséges mindhalálig, és neked adom az élet koronáját." Jelenések 2:10

Persze éppen Júdás példája mutatja, ha MA úgy élek, hogy a megmentésben biztos vagyok, akkor állandóan, naponta önvizsgálatra van szükség, vajon még mindig a megmentés keskeny ösvényén járok? „Aki úgy gondolja, hogy áll, vigyázzon, hogy el ne essen” — írta Pál apostol 1Korintusz 10:12.

De gyakorlatilag ma minden embernek aki a földön él, lehetősége van az üdvözülésre, megmenekülésre ebből a világrendszerből, Krisztus Királyságába itt a földön.

2021. febr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Aljas vagyok, mert kérdeztem valamit? Aljas vagyok, mert ismételtem a szavaidat? Te írtad, hogy nem tudod, ez nem aljasság.
2021. febr. 20. 13:06
 16/24 A kérdező kommentje:
14# akkor a te egyházad szerint az üdvösséget ki kell érdemelni. Hol van a határ, ahol már elveszíti az ember a tanításotok szerint?
2021. febr. 20. 13:07
 17/24 KZitus ***** válasza:
37%

#16

A határ, amikor az ember tudja mit vár el tőle Isten, de mivel az nem egyezik az egyén saját elképzelésével, ezért átlépi azt. Itt nem mindennapi apró csetlő-botló bűnökről van szó, hiszen képtelenek vagyunk hibák elkövetése nélkül élni. Vigasztaló, amit erről a Zsoltárok 130:3,4 verse ír: "Ha a vétkeket néznéd, ó,Jah, ó, Jehova, akkor kicsoda maradhatna meg? Mert te igazán megbocsátasz, hogy félelemmel vegyes tisztelettel legyenek irántad."

Ezt tudja Jehova,és tudja Krisztus is.(gondolj Péterre, hányszor esett el, vétkezett Jézus ellen, de Krisztus mégis külön megerősítette őt)

Inkább a szándékos bűn az a bizonyos "határ". Így ír erről a Biblia:: „ha szándékosan vétkezünk, az igazság megismerésére való eljutás után, akkor többé nincs bűnökért való áldozat” Zsidók 10:26.

2021. febr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
17# Tisztában vagy vele, hogy mennyi bűn van felsorolva a Bibliában? Akkor nálatok mindenki bűntelen minden nap, minden percben? Mindenki azonnal felismeri a bűnt és azonnal meg is bánja? Fura, mert a Biblia ennek az ellenkezőjét írja.
2021. febr. 20. 21:39
 19/24 anonim ***** válasza:
82%

Csak annak van üdvössége aki hisz benne és megvallja. :)

"mert szivvel hiszünk az igazságban (megigazulásban), és szájjal teszünk pedig megvallást az üdvösségre." (róma 10:10)

Az üdvösség olyan dolog amit meg is kaptunk de munkálni is kell. Ezt tanitja a Biblia.

2021. febr. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Az én hitemnek nincs egyháza.
2021. febr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!