Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miből gondolják a keresztények...

Miből gondolják a keresztények, hogy a Biblia 6000 éves Földet ír? Miből gondolják, hogy az állatok csak úgy a semmiből jöttek elő és máris élnek?

Figyelt kérdés
2021. jan. 26. 15:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem gondolják a keresztények, hogy a Biblia 6000 éves Földet ír...
2021. jan. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szerintük ki lehet számolni.
2021. jan. 26. 15:41
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
DehDehogy a semmuből jöttek létre az állatok hanem az evolúció útján. Először voltak diniszauruszok s aztán belőlük felylődtek ki a mai állatok. Isten 6 nap alatt tetemtette a főldet, de mint tudjuk Istennél 1 nap annyi mint 1000 esztendő. Tehát 6000 év alatt teremtette meg a főldet. Biztos hogy az emberek korában is még voltak dinómaradványok mert úgy lettek a sárkányok. Ádámhoz csak a repülő meg szárazföldi álkatok mentek ida hogy nevet adjon nekik, de voltak viziállatok amik a vízbe voltak azok nem jöttek fel. S most gondoljátok el hogy az özönvízbe pont a viziállatok maradtak meg a bárkán kivül. Tehát a teremtés legkorábbi nyomait a vízben kell keresni. Az evolúció emberek közt Nem Volt mert Isten a Saját Képmására teremtette az embert. Csak az állatok közt volt evolúció s úgy lettek emerszabású majmok meg gorillák is. A Sátán meg azt akarja hogy az emberek elfordúljanak Istentől s emberek által elhiteti a világgal hogy az emberek a majmoktól származnak pedig nem igaz.
2021. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Amúgy tudom, hogy én túl sok kérdést rakok fel, és 1%-uk kamuk, de kíváncsi vagyok mindig a válaszokra. Utána pedig a Biblia nem azt írja, hogy a hat nap az 6000 év. Attól, hogy Isten számára 6 nap, a Föld lehetne 16 milliárd éves. Csak egyesek szó szerint veszik a tanítást. Még szent Ágoston gondolkodót sem akarják elolvasni, mert nem isten, hanem ember.
2021. jan. 26. 16:05
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Keresztény vagyok és nem gondolom ezt. Van egy pap haverom, ő se gondolja ezt. Sőt ismerek egy paleontológus keresztényt, ő meg pláne nem gondolja ezt.

Feltételezem vannak szekták, ahol ezt a 6000 éves cuccot nyomatják, mert olyan ostobák, hogy egy mítoszgyűjteményt közel szó szerint értelmezek, de ezt az összes keresztényre vetíteni hülyeség.

2021. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem mind hisszük azt. :D Keresztyèn vagyok, a Föld kb 4,5 milliárd èves, az èlőlènyek az evolúció során fejlődtek ki,az ember pedig egy primátából, ami a csimpánznak is őse ,ès nem èn vagyok az egyetlen ilyen. Amúgy pont most tanultam evolúcióbioszból, ha szeretnèd mesèlek neked az RNS-világról, a plasztiszok ès mitokondrium megjelenèsèről ès egyèb izgalmas dolgokról. ;)
2021. jan. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
20%

Nem a Föld 6000 éves, hanem az Emberi élet kezdete.

Most írunk 2021-et Krisztusig visszamenőleg. Krisztus előtti idők Ádámig pedig Kb 4000 év telt el.

A Föld már jóval azelőtt lett létre hozva sok tízezer év alatt. Az állatok pedig még Jóval az ember előtt már éltek.

2021. jan. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szuper. Csak tudod mi a baj? A halál hozta be az embert, és nem fordítva. Utána pedig a halál mindig is létezett. Amúgy az is jó ötlet, hogy Sátán azóta van a Földön mióta a dinoszauruszok kihaltak! :) És attól, hogy van teista evolúció, még lehetett Ádám és Éva valamikor. :)
2021. jan. 26. 16:19
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy gondolod. Az élet Forrása mást mond, Neki hiszek.😊
2021. jan. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
honnan tudod, hogy pont úgy kell érteni ahogy írja? Egyáltalán olvasol teológiát és értelmes hitet?
2021. jan. 26. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!