Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Különböző vallások és népek...

Különböző vallások és népek hány évesnek gondolják a Földet?

Figyelt kérdés

Mi keresztények kb. 6000 évesnek.

A zsidók 5800-5900 évesnek ha jól tudom, ebben valaki meg tudna erősíteni?

Továbbá tényleg mindenkinek a véleményére kíváncsi vagyok és kérem azt is osszátok meg velem amiről halottatok más vallások felől és népek felől ezzel kapcsolatban.



2013. jún. 14. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem van keresztény osztálytársam,és még egy földrajz órán se nyögött be ilyet,hogy 6000 éves a Föld.Kérlek,csak a saját nevedben beszélj,mert a végén még valami fanatikus ateista klubb elkezdi hangoztatni hogy minden keresztény ilyen.Nem,rengeteg felfogás van,a tiéd pont az amiben a Föld 6000 éves.Más keresztények,mást fogadnak el.Odafigyelhetnél hogy legalább a saját egyházadat ne hozzd kínos helyzetbe,azzal hogy mindenkit magaddal teszel egyenlővé,így egyfajta sztereotípiát hangoztatsz a saját közösségedről.A durva hogy ateista vagyok,és még én védlek titeket,magatoktól.Egyébként tudtommal ezt már csak az enyhén szekta hangulatú felekezetek állítják,a nagy egyházak már nem a középkori tanítást hirdetik.
2013. jún. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az igazi keresztények elfogadják azt a tényt, miszerint a Föld kb. 6000 éves, mivel a Biblia ezt a dátumot adja ki.

És továbbá hiszünk abban, hogy kb. 4400 évvel ezelőtt volt egy özönvíz és hiszünk abban, hogy dinoszauruszok még ma is létezhetnek.


Remélem tetszik :)

2013. jún. 14. 18:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyen számokkal hol találkozok a Bibliában?
2013. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ki lehet számolni az emberek életéveiből:


[link]

2013. jún. 14. 20:29
 5/9 yuda ***** válasza:
100%

Keresztény vagyok és biblia olvasó, mégsem mondok ekkora szamárságot, hogy a bibliában bárhol is írva lenne a föld életkora.

Nem túl bonyolult pedig ellenőrizni amit írni fogok, hiszen az első lapon szerepel a következő kifejezés:

KEZDETBEN teremtette Isten az eget és földet...

Vegyétek szó szerint.

Abban az időben is ismerték azta szót, hogy első nap és használják is később, de itt mégis az a kifejezés szerepel, hogy KEZDETBEN:

Nem véletlenül.

Isten nem köti az orrotokra, mikor is van az a KEZDETBEN: :)

Valamikor régen. Simán lehet milliók, milliárdok.

A KEZDETBEN nem első napot jelöli, hanem az első nap előtti időszakot.

Nem jó egybemosni a jelentéstartalmakat.

Bibliában minden egyes szónak oka van. Ez a két kifejezés nem egymás szinonímája, nem felcserélhetőek!

Az a szó, hogy KEZDETBEN, egy olyan "időre" vonatkozik, ami pontosabban meg nem határozott.


A biblia hat napja már meglevevő földet veszi alapul és ez nem számít bele a napokba.

Meg kell nézni, ellenőrizzétek amit mondok.

Pontosan le van írva, mi történt az első napon.

Első nap ekkor kezdődik, mikor Isten megszólal:

"És monda Isten: Legyen világosság: és lőn világosság..."

2013. jún. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pontosítok, most vagyunk a 5773. zsinagógiai évben.

Bizánci időszámítás szerint pedig a világ teremtésétől számított 7521. évben. Ez utóbbit a görög nyelvű Septuginta alapján számolták ki, mely az ősi keresztények Ószövetsége volt.

2013. jún. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm az információkat!
2013. jún. 14. 21:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Pontosítok, most vagyunk a 5773. zsinagógiai évben.

Bizánci időszámítás szerint pedig a világ teremtésétől számított 7521. évben. Ez utóbbit a görög nyelvű Septuginta alapján számolták ki, mely az ősi keresztények Ószövetsége volt.

2013. jún. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, én keresztény vagyok, de szerintem a Föld kb 4,6 milliárd éves. Vagy ki tudja :D
2013. jún. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!