Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vannak olyan hívő...

Miért vannak olyan hívő keresztények akik nem hiszik el, hogy Ádám és Éva valóságos volt?

Figyelt kérdés
Pál egyértelműen azt akarja tanítani nekünk, hogy Ádám és Éva valós történelmi alakok voltak. Aki megtagadja azt, hogy a bibliai szerzők szavait szó szerint értelmezze akkor, amikor egyértelműen megkövetelik ezt, az eltávolodott a Biblia tekintélyének hagyományos értelmétől [Isten szava, tévedhetetlen, minden, amit állít igaz]. Ha Ádám nem létezett, akkor Pál minden állítása –a bűn és a kegyelem szövetség-teológiája kapcsán- szétesik. Nem lehet azt sem állítani, hogy Pál a maga idejében még nem ismerhette azokat a tényeket, amiket mi, de azért az alapvető tanításait Ádámról elfogadjuk, a történelmiségét nem. Ha valaki nem vallja szó szerint azt, amit Pál Ádámról állít, akkor Pál tanításának magját tagadja. Én egy olyan hívő vagyok, aki hisz Jézusnak és Pálnak, és nekem tetszik Ádám és Éva története, és ők ketten is szimpatikusak nekem. Utána pedig ha nem hiszem el a majdnem szó szerint értelmező bukást, akkor nem hiszek Jézusnak, és Pálnak sem. Úgy, hogy Ádám és Éva valamikor a távoli múltban valóságosak voltak.
2021. jan. 25. 19:22
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Legalább én hiszek a Bibliának. Nem úgy mint egyes "keresztények"...
2021. jan. 25. 21:01
 12/22 anonim ***** válasza:
9-es, mi a provokáció abban, ha valakinek más a felfogása és amellett érvel? Ezt hívják gondolatszabadságnak.
2021. jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Az meg nem érv, ha leprovokátorozzuk a másikat. Egyébként lehet igaz egy metafora is a Bibliából
2021. jan. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Mansour ***** válasza:
Pedig még azzal sincs baj, bizonyos határok között, ha tényleg provokál valaki. A provokáció jó módszer a gondolkodás serkentésére.
2021. jan. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Mind1, én inkább hiszek az isteni tudományban, mint az emberi tudományban. Tudjátok, hogy miért keresik olyan erősen a szürkéket? Azért mert 1940 óta folyamatosan vannak égi jelenségek és megakarják cáfolni a kereszténységet. De ez nem fog menni nekik.
2021. jan. 25. 21:09
 16/22 anonim ***** válasza:

Bemásolom ide a másik válaszom, mert úgyis releváns:


Nincs olyan, hogy szó szerinti értelmezés. Soha, sehol. A szavaknak nincs inherens értelmük, értelmezési keretek léteznek.



Az, amit az emberek szó szerinti értelmezés alatt értenek, valami olyasmi, minthogy "a befogadott szöveg legelső értelmezése, ami szembe jut", de ez önmagában semmit nem határoz meg, és legkevésbé sem univerzális, hanem egy merőben szubjektív dolog.



Például: tudjuk, hogy Károli idejében másképp használták az "állat" szót, mint ma. Akkoriban teremtményt, teremtett dolgot jelentett, ma pedig egy speciális biológiai kategóriát. Károlinak a kő is állat, mert az is egy létező, nekünk nem az.



Akkor mikor értelmezem szó szerint, ha Károlinál az állat szót olvasom? Amikor úgy értem, ahogy Károli, vagy amikor úgy értem, ahogyan én általában értem?



Olvass el egy felsőbb matematika vagy egyetemi fizika könyvet, és próbáld szó szerint érteni. Teljes sületlenség az egész, ha nem vagy tisztában a pontos értelmezési keretekkel. Azt mégsem meri senki sem mondani, hogy a tudomány "nem szó szerint igaz", vagy hogy "képletesen kell érteni a fizikát."



Szóval azt, hogy szó szerint érteni valamit, egy nagyon rosszul definiált, nem egyértelmű dolog.

2021. jan. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Tehát, akkor Jézus nem is a vízen járt, hanem a jégen? Sőt, A kettéválasztás nem is csoda, mert az egy furcsa időjárás volt?
2021. jan. 25. 21:48
 18/22 anonim ***** válasza:
Ha téged a tudomány sem győz meg, akkor nincs értelme vitázni.
2021. jan. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Kent Hovind a legjobb. Ő legjobb keresztény vitamester.
2021. jan. 25. 21:56
 20/22 anonim ***** válasza:

Most tulajdonképpen azt kérdezed, hogy akkor nem is igaz a te értelmezési kereted?


Ennek eldöntésére nincs tekintélyem.


Inkább azt a kérdést tedd fel magadnak, hogy vajon mit jelent a vízenjárás, és mit jelent a tenger szétválása.


Úgy érzem, hogy te csak jelenségek szintjén vizsgálsz, és nem jelntésben. Jézus vízenjárása szerinted nem több, mint Jézus egy tulajdonsága vagy képessége? Vagy a tenger szétválasztása nem jelent többet annál, minthogy amikor egy bizonyos ember egy bizonyos helyzetben kitartja a botját a tenger felé, akkor ott kettéválik?


Ha így értelmezed, akkor az, hogy Jézus a vízre lépve nem merül el, az egy olyan dolog, minthogy a réz a lángot zöldre festi. Vagy, a tenger kettéválása olyan, mint a gettysburgi csata. Egyik esemény sem mutat túl a valóság egy fizikai vagy történelmi jelenségeként.


Ennek igazságtartalmát én nem mérlegelhetem, de hogy mondjuk a korai keresztények nem ilyen módon értelmezték a történeteket, abban biztos vagyok.

2021. jan. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!