Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vannak olyan hívő...

Miért vannak olyan hívő keresztények akik nem hiszik el, hogy Ádám és Éva valóságos volt?

Figyelt kérdés
Pál egyértelműen azt akarja tanítani nekünk, hogy Ádám és Éva valós történelmi alakok voltak. Aki megtagadja azt, hogy a bibliai szerzők szavait szó szerint értelmezze akkor, amikor egyértelműen megkövetelik ezt, az eltávolodott a Biblia tekintélyének hagyományos értelmétől [Isten szava, tévedhetetlen, minden, amit állít igaz]. Ha Ádám nem létezett, akkor Pál minden állítása –a bűn és a kegyelem szövetség-teológiája kapcsán- szétesik. Nem lehet azt sem állítani, hogy Pál a maga idejében még nem ismerhette azokat a tényeket, amiket mi, de azért az alapvető tanításait Ádámról elfogadjuk, a történelmiségét nem. Ha valaki nem vallja szó szerint azt, amit Pál Ádámról állít, akkor Pál tanításának magját tagadja. Én egy olyan hívő vagyok, aki hisz Jézusnak és Pálnak, és nekem tetszik Ádám és Éva története, és ők ketten is szimpatikusak nekem. Utána pedig ha nem hiszem el a majdnem szó szerint értelmező bukást, akkor nem hiszek Jézusnak, és Pálnak sem. Úgy, hogy Ádám és Éva valamikor a távoli múltban valóságosak voltak.
2021. jan. 25. 19:22
1 2 3
 1/22 Mansour ***** válasza:
93%

"Pál egyértelműen azt akarja tanítani nekünk, hogy Ádám és Éva valós történelmi alakok voltak."

Az itt a gond, hogy Pál idejében mást értettek valós történelem alatt, pontosabban ez a fogalom nem is létezett. Anakronizmus azt feltételezni, hogy Pál a mai értelemben vett történelmi személynek tekintette Ádámot és Évát. Pál mitikus világképben élt, mint az ő idejében mindenki más. Ádámot és Évát mitológiai értelemben vett valóságnak tekintette, de persze akkor még ez a fogalom sem létezett. Egyszerűen ez volt a normális, természetes világszemlélet.

2021. jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Demion ***** válasza:
92%
Inkább az a kérdés, a 21. században miért vannak olyan hívők, akik még mindig elhiszik, hogy Ádám és Éva valóságos volt?
2021. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Legyen így, és mi változikettől?
2021. jan. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

ma 20:09 és ezt honnan tudod? Ha a Biblia ezt írja, hogy ismerték, akkor ezt írja =) [link] ugye milyen rossz érzés, ha nem hiszünk a Bibliának?


ma 20:11 Azért, mert nem akarunk csalódást okozni Istennek, ha nem hiszünk nekik. Utána pedig nagyon tetszik ez a sztori nekünk hívőknek. És nem érdekel, hogy hanyadik században élünk. Szerinted adni fog a tudomány örök életet ha azt fogadjuk el? Nem. Szerinted adni fog Isten örök életet nekünk ha azt fogadjuk el, főleg az Ádám és Éva sztorik? Igen! Nem tudhatod ;) inkább leszek Ádám és Éva első tökéletes ember utódja, minthogy egy rágcsáló őse, vagy egy majom őse. Közös ős? Az ugyanaz. A közös ős is majomtól származik. Ignorál.

2021. jan. 25. 20:16
 5/22 Mansour ***** válasza:
Ki mondta, hogy nem kell szó szerint érteni, és hogy nem kell hinni a Bibliának?
2021. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Hát egyesek akik nem hiszik el Ádám és Éva történetét. Az a gond, hogy még Jézus is szó szerint értette a történetet! Volt Ádám és Éva, ettek a fáról, bűnbe estek stb...
2021. jan. 25. 20:43
 7/22 Mansour ***** válasza:
Persze. Én is szó szerint értem, csak annak tudatában, amit az 1-es hozzászólásban leírtam.
2021. jan. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik szerint metaforikus értelmezése van. A tudomány már bebizonyította az evolúciót. Nyilván a sok ősember lelet kamu?
2021. jan. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Provokátor...
2021. jan. 25. 20:56
 10/22 anonim ***** válasza:
Jaj, ne égess el máglyán :(, én is hiszek Istenben, csak használom az eszem
2021. jan. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!