Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tanúk szerint milyen hiányos...

A tanúk szerint milyen hiányossága volt Teréz anyának, ami miatt nem részesül megmentésben majd?

Figyelt kérdés
Csak igei alapon várok választ. Mert azt tudom, hogy szerintük Teréz anya nem felelt meg a követelménynek, ami alapján megmentésben részesül, de tételesen még soha senki nem volt képes elmondani, hogy miért.
2021. jan. 16. 09:02
1 2 3 4
 11/37 KZitus ***** válasza:
49%

Szia

Mivel ilyet " Nos, Teréz anya ide nem fog feltámadni, és ennek okát keresem. Hogy miért?" - senki nem állíthat, ezért ne is keresd az okát

Egyetlen emberre sem mondhatja a másik emberre (az Írásokra alapozottan), hogy nem fog feltámadni. Nincsen ilyen a Bibliában. Ami viszont van, asz ez: a földön „lesz feltámadásuk mind az igazságosaknak, mind az igazságtalanoknak”, és ez igen fontos Isten szándékának a beteljesedéséhez Cselekedetek 24:15

János 5:28, 29

"Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak, hallani fogják az ő hangját, és kijönnek: akik jó dolgokat tettek, feltámadnak, hogy éljenek, akik gonosz dolgokat tettek, feltámadnak, hogy megítéljék őket."

János 11:25

"Jézus ezt mondta neki: „Én vagyok a feltámadás és az élet. Aki hisz bennem, még ha meghal is, életre fog kelni,"

1Korintusz 15:12, 13

"Ha pedig Krisztusról azt hirdetjük, hogy feltámadt a halottak közül,a hogyan van az, hogy némelyek köztetek azt mondják, nem támadnak fel a halottak? Ha csakugyan nem támadnak fel a halottak, akkor Krisztus sem támadt fel."

2021. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Most nagyon nehéz eldöntenem azt, hogy szándékosan hazudsz, vagy pedig semmibe veszed az őrtorony tanítását. Melyik?


Aki kicsit is ismer titeket, az pontosan tudja, hogy a szervezet erre vonatkozó tanítása az, hogy a jelenlegi tanúk TALÁN megmenekülnek, ha jól viselkednek a halálig, ami azt jelenti, hogy nem hagyják el a szervezetet és a jehovista vallás keletkezése előtti évszázadokban élő emberek közül is menekülnek, akik nem ismerhették a jehovizmust (mivel csak 150 éve létezik).


De nem is biztos, hogy érdekel a válaszod, mert még sosem láttam egyenes választ egyetlen egy jehovistától sem. Jézus vajon így terelt? Nem, ugye?

2021. jan. 16. 12:26
 13/37 anonim ***** válasza:
82%

#11

Találjátok ki akkor miként lesz, mert azt írod, hogy mindenki feltámad, más tanú írta már ezen a fórumon, hogy csak az arra méltók támadnak fel. Sőt odáig ment, hogy még szadizmussal vádolta meg azokat, akik szerint mindenki fel fog támadni. Talán pont a barátnőd, Living volt, valamelyik sokadig accountjáról.

2021. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

12# 13# Akkor az probléma, ha olyanokat mondanak egyesek Tanú néven amit nem tudnak megalapozni és könnyen elvesztik a türelmüket. Én azt ajánlom, hogy ha biztosan Tanútól akartok választ akkor menjetek fel az oldalukra. Elvileg ott megtalájátok a választ, ha nem akkor lehet kérni bibliatanúlmányozást. Ott garantáltan Tanúval beszélgethettek. [link]

HOgy ez hogyan működik járványhelyzet idején azt sajnos nem tudom.

[link] jehova-tanui/kapcsolat/

2021. jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Nem "Tanú néven", ők tanúk konkrétan.
2021. jan. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
14: én ott is szoktam ellenőrizni az itt kapott információkat természetesen és nem living hazudik ezzel a tanítással, hanem Kzitus. Úgy tanítja a szervezet, ahogy írtam: a jelenlegi tanúk TALÁN és a szervezet megalakulása előtt élt emberek közül azok, akik méltónak bizonyultak a megmentésre. Természetesen arról sosincs infó, hogy mi alapján bizonyul méltónak valaki, de a szervezet és tagjai nem arról híresek, hogy nyíltan és egyenesen kommunikálnak.
2021. jan. 16. 13:17
 17/37 anonim ***** válasza:
Hát, gondolom Isten erkölcsi mércéje szerint. De akkor kéne lenni próbáknak is, nem?
2021. jan. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
De akkor mindenkinek fel kell támadnia, hogy megütik-e azt a mércét és meg-e érdemlik a megmenekülést.
2021. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Szerintük Teréz anya nem részesül megmentésben (szándékosan maradok a tanú-nyelvezetben, mert mást nem értenek), és tudni akarom, hogy mi az a kritérium lista, ami alapján valaki megbukik.

Tettem már fel erre vonatkozó kérdést, többször is, de sosem kaptam rá értelmes választ. Valószínűleg ők maguk sem tudják, hogy mi alapján részesül valaki megmentésben, mert soha az életben nem kaptak rá egyértelmű választ. De megeshet, hogy tévedek és tudják.

2021. jan. 16. 17:22
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem adta meg a Jehovának járó imádatot...(csak hogy ködösen és értelmetlenül válaszoljak, habár elég jó indoknak tűnik).
2021. jan. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!