Az özönvíz alatt, hogyan tudtak túlélni így a halak?
Hogyan tudták túlélni a tengeri és az édesvízi halak az özönvizet?
„Százötven nap elteltével (I. Mózes 8,3 szerint) az özönvíz teljes víztömege az újonnan formálódott óceáni vízgyűjtő medencékbe kezdett rendeződni. A szárazföldi medencékben megrekedt halak voltak édesvízi halaink feltételezhető ősei. Az ezt követő évtizedekben hullott csapadék majdnem minden özönvíz után keletkezett állóvíz sókoncentrációját felhígította. A természetes szelekció során azon a halak, amelyek képtelenek voltak alkalmazkodni a csökkenő sómennyiséghez, kipusztultak…Mivel a halak gyakran és óriási számban szaporodnak, korlátozott számban ugyan, de minden generációban voltak egyedek, amelyek képességeikben rövid időn belül alkalmazkodni tudtak a megváltozott környezethez, és megtanulták szabályozni a testükben lévő vízháztartást. Ez mikro nem pedig makroevolúció. Nem volt szükség új szervekre. Azoknak a halaknak, amelyek az új óceánokban kötöttek ki, idővel alkalmazkodniuk kellett a tengervíz növekvő sótartalmához. Ha ez nem sikerült a megváltozott körülmények áldozataivá váltak. A túlélők népesítik be napjaink tengereit. Amely halak pedig képtelenek voltak elviselni ezt a változást, kihaltak. (Ez nagyban segít megértenünk miért éppen a tengeri állatok fogyatkoztak meg a legnagyobb mértékben.) Van azonban néhány halfajta, a legismertebb közülük a lazac, amely mind az édesvízhez mind a tengervízhez tudott alkalmazkodni. Elképzelhető, hogy a lazachoz hasonló, nagyobb tűrőképességgel rendelkező halak már az özönvíz előtt is léteztek.” (Walt Brown: In the Beginning (Kezdetben) 273. o.)
#5
Kár, hogy ennek semmi köze a Bibliához, az nem ír hasonlóról se. Ráadásul ebben evolúcióról is szó van.
#7
Fizikai képtelenség amit írsz, ezt könnyen be lehet látni néhány egyszerű fizikai elv segítségével.
#9
Ha szó szerint értelmezzük a történetet, akkor 8 km magas víznek kellett lennie. 8 km vízoszlop nyomást egyetlen egy hal se bír ki, tehát a felszín közelébe kellett jönni nekik, ahol édesvíz volt. Ki lehetne számolni azt is, hogy milyen gyors volt a keveredés egyébként, tanultunk egyetemen erre alkalmazható számításokat is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!