Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet, hogy Jézus mégis...

Lehet, hogy Jézus mégis december 25-én született?

Figyelt kérdés

1. Egyes keresztények úgy hitték, hogy Gábriel arkangyal megjelenése Zakariás előtt, amikor közölte vele, hogy Keresztelő János apja lesz, jom kippur idejére esett. Ez azon a (Lukács evangéliumának 1. fejezetében szereplő történetből fakadó) hiten alapult, hogy Zakariás főpap volt, és az angyal akkor jelent meg neki, amikor a Szentek Szentjébe ment (a jeruzsálemi Szentély ezen termébe csak a főpap és csak évente egyszer, jom kippur alkalmával léphetett be). Eszerint János fogantatása valamikor szeptember végén, és a születése június végén történhetett (a hagyomány a dátumot június 24-ére teszi). Az evangéliumok szerint az angyal hat hónappal János fogantatása (Lukács 1,36-37) után jelent meg Szűz Máriának (a hagyomány szerint március 25-én). Innen kilenc hónapot számolva december 25. adódik.


2. A korai keresztények Jézus születését a nagypéntek időpontjából próbálták kiszámítani, arra alapozva, hogy az ótestamentumi próféták halála a zsidó vallás szerint rendszerint az év ugyanazon napjára esett, mint születésük vagy fogantatásuk. Jézus halálának időpontja nem szerepel az evangéliumokban; amikor megpróbálták kiszámítani, március 25-ére vagy április 6-ára jutottak. Ezt az időpontot Jézus fogantatásával azonosították, és kilenc hónapot hozzáadva december 25-ét, illetve január 6-át kaptak. Tertullianus úgy hitte, hogy Krisztus emberi természetének tökéletessége megkívánja, hogy megtestesülésének évei száma be legyen zárva megtörés nélkül.


3. Szent Ágoston idejében december 25-ét úgy tekintették, mint Jézus Krisztus születésének valódi időpontját


Forrás [link]


Persze más számítás szerint november 25 is kijön, de úgy tűnik, december 25 nincs 100%-ra megcáfolva.


2020. okt. 19. 21:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem pusztán a hagyományokról van szó. Az ünnepeket jeleknek mondja az írás, amik az Istenhez tartozást jelentik, "legyenek ezek a kezeden és homlokodon" momdja, mert ezek az Ő szabadítását, az Ő tervét, cselekedetét szombolizálják, amit Ő maga határoz meg, de a démoni oldal is ezt csinálja, szent időket határoz meg, amik viszont a démonokhoz tartozást jelölik. Az ember által elválasztott idő sajnos eredendően, bukott pogány voltunk miatt oda csatlakozik, onnan táplálkozik, ezért nagyon nem mindegy, mivel azonosulunk, és ez főleg hitbeli dolgoknál igaz, hiszen a démonoknak is kiterjedt vallási rendszerük van, és ezen belül meghatározott (szent, ami elválasztottat jelent) napjaik, és a tudatlanokat legkönnyebben egy hazugság által vonják be a magukéba. Ezért nagyon nem mindegy mi a forrása az ünneplésnek, a pogány születésnap, amin Heródes keresztelőt lefejezte, nem véletlen nem volt héber ünnep, nem véletlen nem szólnak a testi születés kultuszáról az apostolok, ennek forrása csak a pogányság lehet, és látszik is hogy tovább jár a velejárója, az eszem iszom, ajándékozás stb. amelyek a születésnap ünneplésének pogány rítusai.
2020. dec. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint Jézus is ilyen démoni ünnepeket ült meg, amiket bár nem Mózes határozott meg, nincsenek a Tórában, de később tartották a zsidók. Fain.... Ilyen például a Hanuka, amit Jézus is megtartott. Akkor szerinted és szektád szerint Jézus is démonokhoz tartozik. lég nagy istenkáromlók vagytok ti.
2020. dec. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!