Zsidók, keresztények és muszlimok imádkozhatnak egymás templomában, zsinagógájában, mecsetében?
Konkrétan:
1, Zsidó imádkozhat templomban vagy mecsetben?
2, Keresztény imádkozhat zsinagógában vagy mecsetben?
3, Muszlim imádkozhat zsinagógában vagy templomban?
Isten népéhez tartozók, akiket napjainkban a Biblia keresztény jelzővel illet, nem mutat be imádatot idegen vallások épületeiben. Látványosságnak, épitészeti stilusnak a megtekintése más.
A Keresztény életet élő, aki ezzel a jelzővel rendelkezik, tiszteletben tartja a más vallásuakat, de nem mutat be imádatot más épületben.
Nem vagyok az említett vallások szakértője, ezért csak logikával közelíthetem meg a kérdést. Röviden: igen. Hosszabban:
1: minden vallás és felekezet magát tekinti egyedül helyesnek. Senki sem mond olyat, hogy a te istened ugyanúgy létezik, mint az enyém.
2: ebből következik, hogy a többi vallás és felekezet vagy rosszul hisz, vagy nem abban hisz, ami az adott nézőpontból létezik.
3: ha valakik rosszul hisznek, az nem befolyásolhatja a megfelelő módon hívő embert, mert a hit belső dolog, nem egy templom. Nyugodtan imádkozhat, mert ő a benne élő istenhez imádkozik, nem a körülötte lévő épülethez, ami egyébként is
csak rosszul van felépítve, más baja nincs.
3: ha valakik nem létező istenben hisznek, akkor a megfelelő módon hívő ember szempontjából az ő templomuk semmiben sem különbözik a bevásárlóközponttól, vagy egy kormányablaktól, és ha a vallása nem tiltja kifejezetten, hogy a saját templomán kívül imádkozzon, akkor nyugodtan megteheti.
Ha a kérdés arra irányult, hogy az egyedüliként imádkozó embert megtürnék-e egy másfajta vallás templomában, akkor a válasz az, hogy nem tudom, de biztosan hülyén néznének rá.
"2, Keresztény imádkozhat zsinagógában vagy mecsetben?"
Keresztény vagyok, imádkozni bárhol lehet, erdő közepén is, tehát igazából magánimát végezhetek akár más templomban is.
Nyilvános imát, tehát pl. szentmisét nem tartunk más templomban.
De olyan már volt, hogy keresztény vezető (nevezetesen II. János Pál pápa, muszlim vezetőkkel egy mecsetben közösen imádkozott).
"Senki sem mond olyat, hogy a te istened ugyanúgy létezik, mint az enyém."
De, mi keresztények pl. azt mondjuk, hogy a zsidók Jahwe-ja vagy a muszlimok Istene, akit ők Allahnak hívnak ugyanúgy az az Isten, akit mi is imádunk. Mert egy Isten van. Csak ők bizonyos dolgokban máshogy képzelik el. De nem egy másik istenről van szó.
1, Zsidók imádkozhatnak mecsetben, de még csak be sem mehetnek keresztény templomba mert ott Jézust imádják és szenteket, ami a zsidó vallás szerint bálványimádás.
2, Valószínűleg keresztény irányzatonként eltérő lehet, de én nem látok a keresztény tanításban olyat ami tiltaná hogy keresztények zsinagógában vagy mecsetben imádkozzanak.
3, Muszlimok imádkozhatnak zsinagógában, ha a közelben nincs mecset. Keresztény templomban csak akkor ha a szobrokat, képeket letakarják. Itt is az az akadálya hogy az iszlám vallás szerint Jézus imádata vagy szentek imádata bálványimádásnak minősül és tilos. Nyilván keresztények nem fogják letakarni a Jézus szobrokat, így a gyakorlatban a válasz nem. Muszlimok nem fognak keresztény templomban imádkozni.
Összefoglalva zsidók és muszlimok nem fognak keresztény templomban imádkozni. A többinek nincs akadálya.
"Más Istenben hisznek."
Hát nem. Zsidók muszlimok és keresztények ugyanabban az Istenben hisznek.
Ha mást tanítanak, akkor hogy lehetnek ugyanazok?
Csak mert egy Isten van bennük és a Tórát veszik alapul?
És ha lenne egy tök kiforgatott a, akkor is csak az imádáson van a hangsúly? A hívők meg csak tévednek?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!