Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit válaszoljak arra, hogyha...

Mit válaszoljak arra, hogyha egy ateista azt mondaná, hogy a Kereszténységet is azért "találták ki" mert vágyálom van a túlvilágra? És ha olyat is kérdez, hogy mi van ha a Kereszténység a téves vallás, és pl. a hindu az igaz vallás?

Figyelt kérdés

2020. aug. 30. 23:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus azt állította magáról, az Atyától jött. Bárki állíthatja ezt magáról. De nem mindenki tudja bizonyítékokkal is alátámasztani.


Jézus hitelessége három lábon áll meg:

- kiemelkedően magas szellemi tanítás, hiba nélküli élet

- csodákat tett, születésétől vakot meggyógyított, 5000 embert megvendégelt 5 kenyérből és két halból, stb, legutolsóként feltámadt a halálból

- ószövetségi próféciákat és szimbolikus előképeket teljesített be (ezeket érdemes tüzetesen átvizsgálni)


Természetesen logikus annak utánaolvasni, megvizsgálni hiteles-e az Újszövetség, mely beszámol Jézus életéről és tanításairól.


Jézus eljövetele hitelesíti az Ószövetséget, nem tagadta meg az ószövetségi Írásokat, önmagát a bennük szereplő próféciák beteljesítőjének tartotta, sokszor idézett is az Írásokból.

2020. aug. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Mansour ***** válasza:
91%

Leírom az én válaszaimat, aztán vagy tudsz vele valamit kezdeni, vagy nem. Én úgy gondolom, hogy a vallásokat nem szimplán "kitalálták", de az biztos, hogy a létrejöttükben nagy szerepet játszott az emberi vágy a halhatatlanság és egy jobb, szenvedés nélküli világ iránt. Ezzel számolni kell a hívőknek is, csak a hívő felfogásában a vallás alapja az isteni válasz ezekre az alapvető emberi vágyakra. És mi van, ha nem a kereszténység az igaz, hanem egy másik vallás? Hát, hívőként ezzel is számolni kell. Én személy szerint úgy gondolom, hogy a maga módján minden vallás igaz lehet, illetve különböző utak lehetnek ugyanazon cél felé. Ha te meg vagy győződve a kereszténység igazságáról, akkor természetesen számodra csak egy igaz vallás létezik. De más számára attól még létezhet másik, szintén egyedüli igaz vallás.


Egyébként meg tényleg azt kellene eldöntened, hogy valóban vitázni akarsz-e, vagy csak egy előre betanult, csattanós választ akarsz az ilyen kérdésekre. Ha az előbbi, akkor a 6-os válaszolónál jobb tanácsokat nem lehet adni.

2020. aug. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Megfontolandó Blaise Pascal fizikus, matematikus gondolatmenete:


"Kutatni kezdtem, vajon Isten nem hagyott-e magáról valami jelet a világban? Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert akárki mondhatja, kijelentheti, hogy ő próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról."

2020. aug. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Jézus így szólt fellépésének kezdetén:

- "Betelt az idő, és elközelített Isten országa! Térjetek meg és higgyetek az evangéliumban!" (= örömhírben). (Mk. 1:15). Keresztelő János szintén Isten országának "elközelítéséről" beszél (Mt. 3:2). VAJON MILYEN IDŐ "TELT BE"? Miért beszélnek erről ilyen hangsúlyosan?

Egy több mint 550 éves ószövetségi jövendölés előrejelzése teljesedett most be. Ekkor ugyanis Dániel próféta kijelentést kapott az Úrtól, amelyből évre pontosan kiszámítható a Megváltó fellépése, sőt, halálának időpontja! (Dán. 9:24-27) Amikor Pascal, a nagy francia gondolkodó és természettudós megismerte e jövendölést a többi bibliai prófécia mellett, megdöbbent pontos beteljesedésén. Így emlékszik vissza már később arra, hogy sok-sok évi eredménytelen keresés után hogyan talált Jézus Krisztusra az előbbiek alapján.


(...)

Csak ezeknek a próféciáknak az ismeretében érthetjük meg Jézus és Keresztelő János tanítását, szolgálatát, és az ebben a korban uralkodó Messiás-várást!


[link]

2020. aug. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettore valaszold azt, hogy "nem lehet tudni".

A Dawkins es "Holgy" parbeszed lenyege is ez volt.

2020. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Dawking ezt is mondta: Mi van ha a hívők tévednek? Mert az emberek tévednek...
2020. aug. 31. 18:58
 17/19 anonim ***** válasza:

6-os

AA, fú, itt aztán van nagyképűség bőven!


"Mivel jelenleg alkalmatlan vagy vitára, ezért semmit. Kerüld a hitvitákat.

Én olyan ateista vagyok, aki azért eléggé képben van a vallási témával. Ismerem a Bibliát, a bibliai szövegkritikát, olvastam az apostoli atyákat, ismerem az egyháztörténelmet. Olvastam ateista gondolkodókat is, ismeretterjesztő műveket, szóval vannak érveim is bőven.

Szóval engem nehezen tudnak megszorítani a keresztények, és ha ilyen ateistával állsz ki vitára, ha nem vagy felkészült, akkor magad járarod le."


A hideg ráz, hogy valaki azzal hősködik, hogy "nehezen tudják megszorítani a keresztények".


De a kérdésre nem válaszoltál: mi van azzal, hogy "a kereszténységet csak azért találtak ki, mert vágyálom van a túlvilágra?" és hogy "mi van, ha a kereszténység téves vallás?"

Még lehet, hogy én is olvastam az egyházatyákAT és az egyházatyákRÓL, és esetleg megértem.

2020. aug. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

16-os


Dawkins valaszanak ez volt a lenyege: "Lehet, hogy tevedek, lehet, hogy on teved. Nem lehet tudni, ugyanakkora az eselye."

2020. aug. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

50%.


mindenki megtudja a halál után :)

2020. aug. 31. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!