Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit válaszoljak arra, hogyha...

Mit válaszoljak arra, hogyha egy ateista azt mondaná, hogy a Kereszténységet is azért "találták ki" mert vágyálom van a túlvilágra? És ha olyat is kérdez, hogy mi van ha a Kereszténység a téves vallás, és pl. a hindu az igaz vallás?

Figyelt kérdés

2020. aug. 30. 23:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Mi van, ha igaza van és nem a Szentlélek súgta?
2020. aug. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Azt, hogy tiszteletben tartod a véleményét. Meggyőzni a büdös életben nem fogod tudni.
2020. aug. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
valami vallásos válasz kellene.
2020. aug. 30. 23:45
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
Hát vágd rá,hogy "vagy nem." :) Mind a kettő mondatra . :) Egyébként a hit azért hit, mert hát ez ilyen találgatásféleség, hogy megpróbálja kitalálni, elképzelni, hogy lehet-e valami a halál után; vagy nem. Szóval azért hit, mert valaki hisz benne; mert ha valaki pl tudná, akkor az már tudás lenne a szó tehát; és nem a hit. Amúgy egyébként akkor mondjad azt diplomatikusan, hogy az is lehet,hogy neki van igaza, de az is lehet,hogy neked. Tehát ennyi,nem kell ezen fennakadni, hogy nem ugyanazt gondolják az emberek a világról. Nincs ezen semmi baj. Ő úgy látja, te meg így látod. És kész. Nem vagyunk egyformák; joga van mindenkinek máshogy képzelni. Csak annyi a lényeg, hogy ne ártson másnak; és ennyi. :)
2020. aug. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
*meg ,hogy senki ne ártson másnak; szóval , ennyi lenne. :):)
2020. aug. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel jelenleg alkalmatlan vagy vitára, ezért semmit. Kerüld a hitvitákat.


Én olyan ateista vagyok, aki azért eléggé képben van a vallási témával. Ismerem a Bibliát, a bibliai szövegkritikát, olvastam az apostoli atyákat, ismerem az egyháztörténelmet. Olvastam ateista gondolkodókat is, ismeretterjesztő műveket, szóval vannak érveim is bőven.


Szóval engem nehezen tudnak megszorítani a keresztények, és ha ilyen ateistával állsz ki vitára, ha nem vagy felkészült, akkor magad járarod le.


Azt tanácsolom neked, hogy tanulj, olvass sokat. Ismerd meg a keresztény apologetikai és az ateista érveket is. Egyébként feleslegesen hitvitázol. Az ókori keresztény hitvédők is ismerték a kritikusok érveit, úgy reagáltak. Tertullianus ha nem ismerte volna a markionizmust, nem mert volna Markion ellen írni.


Üdv. egy agnosztikus ateista

2020. aug. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)

És ilyenkor mi a válasz?

Hölgy: Mi van ha maga téved?

Dawkins: Nos, az emberek tévednek, szóval mi van olyankor ha maga téved? És a hindu az igaz vallás...


Valami ilyesmi volt.

2020. aug. 31. 00:33
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Ha adhatok egy tanácsot...


NE előre legyártott válaszolat keress. Az Jehova tanúi stílusa.


Inkább próbáld megismerni Dawkins gondolatrendszerét, és rájönni, hogy hol tévedhet - már a te szemszögödből nézem a témát... Vagy olvass felkészültebb emberektől, akik nálad jobban ismerik Dawkins érveit.


Persze azt teszel, amit akarsz...


(6-os voltam)

2020. aug. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

:)


Én biztos, hogy nem leszek Jehova Tanúi. Még a kereszt halált is elutasítják... Hiányozna a karácsony, és a születésnap. De a kedvenc filozófia professzoraim:

John Lenox

C.s Lewis

2020. aug. 31. 00:48
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed jó példa arra, hogy a keresztények egy jó része hogy szeretne vitatkozni. Nem tudod a választ, felteszed valahol a kérdést, betanulod a választ aztán ha előjön pont ez a helyzet akkor megpróbáld elsütni. Csakhogy egy vitában nagyon ritkán jönnek ugyanazok a fordulatok és ha nem a saját gondolataidat adod elő megfelelő háttértudással akkor nagyon könnyű egy-egy kérdéssel megszorítani.


Ez egyébként nem csak a keresztényekkel van így hanem nyilván pl az ateistákkal is, de a tapasztalataim szerint ők általában sokkal jobban képben vannak.

2020. aug. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!