Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt Isten megbocsátja? (kétség...

Ezt Isten megbocsátja? (kétségbeesett vagyok nagyon)

Figyelt kérdés

Kérem ne röhögjetek ki kényszerbetegséggel szenvedek több éve. Eddig csak apró dolgok voltak de kb 1 hónapja nagyon szenvedek. Valamit nagyon megakartam csinálni de nem volt rá kedvem ezért tettem egy imát Istennek hogyha ezt ma nem csinálom meg akkor haljon meg pl: a macskám. És ez nagyon motivált erre. Valamiért egyre több késztetést éreztem hogy így végezzem el a dolgomat. Kb 1 hónap múlva bele untam az egészbe és tettem egy olyan imát Istennek hogy akkor haljon meg bárkim akire tettem ilyen imát hogyha a mai naptól kezdve bármikor imádkozok ilyen dolgok miatt. Úgy értem hogyha mondjuk ma mondok egy imát hogy "blabla" nem csinálom meg akkor haljon meg "xy". Szóval semmi ilyen imát nem tehetek. Szerintetek Isten megtud nekem bocsátani? És akkor ez az ima működhet? Hogy többet soha többet ne tegyek semmi ilyet? Mert mióta ezt megcsináltam nem tettem semmi imát viszont elkezdtem félni hogy Isten bosszút állni akar. Tényleg ne nevessetek ki kétségbe esett vagyok. Elakarok menni valami pszichológushoz mert tudom hogy beteges amit csinálok...

Mi a véleményetek?

17 éves vagyok:/


2020. aug. 7. 11:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

1. Igen, Isten megbocsatja. Ha megkerted ra, mar meg is bocsatotta es nem is emlekszik ra.


2. A kenyszerbetegseg gyakori szorongasos zavar, nem kell csendben szenvedni. Kenyszergondolatok is jarnak vele, es ezek tartalma nem ritkan vallasos jellegu. Nyugodtan menj el pszichologushoz, nem Te vagy az elso es egyetlen ilyesmi problemakkal.

2020. aug. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
15%
Az nem tud megbocsátani, ami nem létezik
2020. aug. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!