Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt Isten megbocsátja? (kétség...

Ezt Isten megbocsátja? (kétségbeesett vagyok nagyon)

Figyelt kérdés

Kérem ne röhögjetek ki kényszerbetegséggel szenvedek több éve. Eddig csak apró dolgok voltak de kb 1 hónapja nagyon szenvedek. Valamit nagyon megakartam csinálni de nem volt rá kedvem ezért tettem egy imát Istennek hogyha ezt ma nem csinálom meg akkor haljon meg pl: a macskám. És ez nagyon motivált erre. Valamiért egyre több késztetést éreztem hogy így végezzem el a dolgomat. Kb 1 hónap múlva bele untam az egészbe és tettem egy olyan imát Istennek hogy akkor haljon meg bárkim akire tettem ilyen imát hogyha a mai naptól kezdve bármikor imádkozok ilyen dolgok miatt. Úgy értem hogyha mondjuk ma mondok egy imát hogy "blabla" nem csinálom meg akkor haljon meg "xy". Szóval semmi ilyen imát nem tehetek. Szerintetek Isten megtud nekem bocsátani? És akkor ez az ima működhet? Hogy többet soha többet ne tegyek semmi ilyet? Mert mióta ezt megcsináltam nem tettem semmi imát viszont elkezdtem félni hogy Isten bosszút állni akar. Tényleg ne nevessetek ki kétségbe esett vagyok. Elakarok menni valami pszichológushoz mert tudom hogy beteges amit csinálok...

Mi a véleményetek?

17 éves vagyok:/


2020. aug. 7. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

1. Isten mindent megbocsát.

2. A pszichológus erősen indokolt, mihamarabb keríts rá sort!

3. Remélem, jól van a cicád.

2020. aug. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Tegnap leejtettem egy kanalat, de felvettem. A Gravitáció megbocsájtotta. Ilyen súlyú a te eseted is.
2020. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%

Az a véleményem, hogy akár hány évesnek is írod magad, sürgősén keress egy felkent embert aki tud közvetíteni és Isten embere. Majd ő végig visz a dolgokon, hogy azt amit beindítottál, az megálljon az életedben, mert ez így biztos csapást jelent számodra.

Hazudni sem a korodról, sem semmiről nem érdemes-mert te fizetsz érte. Ezért is.

2020. aug. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
"akkor haljon meg bárkim" - nagyon bele vagy gabalyodva a gondolataidba. Egyszerűsíts, mondd: "haljak meg én, ha nem teszem a dolgom". Mást, ember, macskát stb meg hagyj ki a buliból. Egyébként valami akarattal összefüggő bajod van. Pszichológussal beszéld meg. Addig is, kérdezd meg magadtól: akarom én ezt tenni (bármi)? ha igen, teszem? vagy miért nem teszem? mi az akadálya?
2020. aug. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Pszichológussal beszélget, mert istennel ellentétben ő fog neked segíteni.
2020. aug. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
Isten nem létezik, de pszichológus igen. Szívesen!
2020. aug. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

Ha motivációt szeretnél, hogy elvégezz bizonyos dolgokat, akkor azokat írd össze egy lapra. Előző este vagy aznap reggel írd össze, hogy miket szeretnél megcsinalni holnap vagy aznap, pl. porszívózni, elmondani 3 Miatyánkot. Amit megcsináltál, tegyél utána egy pipát. Ha sikerült mindent kipipálnod, amiket leírtál, a nap végén ez jó érzéssel fog eltölteni.


Ha ilyen gondolataid támadnak, próbáld őket elhesegetni, kérd Jézust, hogy segítsen! :)


Nem tudom, hogy melyik felekezethez tartozol, de rengeteget segítene, ha meggyónnád a bűneidet fajtái és száma szerint. Használj lelkitükröt, hogy igazán jól sikerüljön a gyónásod. Nyugodtan írd össze egy lapra, hogy “pörgősen” menjen és nehogy kifelejts valamit. Ha így teszel, hihetetlenül meg fogsz könnyebbülni, az is lehet, hogy egy életre el tudnád hagyni az ilyen jellegű gondolataidat. Baromira nehéz lesz, de ha jól végzed a Szentgyónásod, utána teljesen el fog tölteni téged a béke és az öröm! :) Csak akkor járulj Szentgyónáshoz, ha ezentúl tényleg Isten parancsolatai szerint szeretnél élni, mert ha nem, akkor érvénytelen!


Remélem tudtam segíteni! :)

2020. aug. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
Igen, megbocsát és nem is hiszem, hogy haragszik. Pontosan tudja mit miért csinálsz.
2020. aug. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést, jó pár héttel ezelőtt már feltetted. Akkor sokan elmondták mit tegyél. Sajnálom hogy azota sem sikerült helyre tenned a dolgokat.
2020. aug. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szerintem nem
2020. aug. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!