Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van arra nézve tradíció, hogy...

Van arra nézve tradíció, hogy a buddhisták milyen malát, számolót használnak? Milyet vagy milyeneket?

Figyelt kérdés
A tibetiek milyet?

2020. júl. 31. 06:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Van, nagyon sok féle.


Buddhizmuson belül épp olyan sokféle gyülekezet és szekta van mint a keresztényeknél.


Általában 108 vagy 109 vagy 18 gyöngy van rajta, változó milyen anyagból.


Kövek, termések, fa, csont, műanyag, üveg, porcelán, minden előfordul.

Némelyiken van egy díszssebb kő ahol visszafordulnak. Ez általában valami vallási szimbólum vagy csak egy díszesebb gyöngy.


Kb ez is olyan mint a kerszténységnél a szentképek, hogy segít ráhamgolódni az adott témára amiben spirituális segítséget szeretne.


Mint a rózsafüzért, ezt is sokan hordják puszta divatból.

2020. aug. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 gublug ***** válasza:

1-es: szerintem a kérdező nem így értette. De nem pontoztalak le, nem ez a cél.


Arra vonatkozó tradíció, hogy a buddhisták milyen malát használnak szerintem nincsen, csak annyi, hogy 109 szemes. A 109. szem a guru-szem, ahol visszafordul a számolásuk. A guru szemet nem szabad átlépni.

Amit az 1-es ír, hogy néhol a 109. előtt visszafordulnak, az gyakorlat függő és nem hagyomány (szerintem).


A malának az anyaga mindegy milyen. Semmi szentség nincs benne vagy misztikum. Árusok fűzik az utcán a mocsokban, vagy a boltjaikban. Ez egyszerűen egy számoló.


Viszont nagyon is egyetértek azzal, hogy sokan divatból hordják és ezért talán minél díszesebbeket is hordanak.

2022. márc. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!