Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a katolikusok szerint nem...

Ha a katolikusok szerint nem Szűz Mária a közbejáró Istennél, akkor miért imádkoznak hozzá?

Figyelt kérdés

2020. júl. 14. 13:45
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
53%

"A katolikusok imádkoznak halott emberekhez, ezt pedig a Biblia tiltja."

Legfeljebb a hozzád hasonló hitetlenek szerint. Szerintünk, Krisztusban hívő emberek szerint, ők nem halottak, hanem élnek:

"Én vagyok a föltámadás és az élet. Aki hisz bennem, még ha meg is halt, élni fog, és mindaz, aki él és hisz bennem, nem hal meg soha. Hiszed ezt?"


Ti gyenge hitűek, vagy hitetlenek nem hisztek Krisztusnak, mi elfogadjuk tanítását. Tehát se Szűz Mária, se bármely üdvözült szent nem halott, hanem él. Mert mint Jézus tanította:


"Én vagyok Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene. Isten nem a halottak Istene, hanem az élőké."


Márpedig ha az zsidó ősatyák élnek, akik csak részben ismerték az igazságot, mennyivel inkább élnek azok, akik Krisztusban hunytak el.

2020. júl. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 tgt ***** válasza:
36%
E világon ők meghaltak, gondolom, ezt nem vitatod. És emberek, gondolom, ezt sem vitatod. Imádkozni pedig Istenhez szabad, senki máshoz, sem élőhöz, sem halotthoz. De ezt már megbeszéltük.
2020. júl. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
22%

"De ezt már megbeszéltük"

Velem biztos nem, mert csak most szóltam hozzá.


"E világon ők meghaltak, gondolom, ezt nem vitatod."

Igen és? Vagy te nem hiszed, amit Krisztus mondott?


"Imádkozni pedig Istenhez szabad"

Talán nem tűnt fel, de a magyar ima szó nem feltétlenül jelenti az Istennek járó imádatot. Eredetileg könyörgést is jelentett. Sőt amikor Istenhez imádkozunk, akkor sem mindig a neki járó imádatot adjuk meg, hanem lehet egyszerű "társalgás" is.


Itt pedig nincs másról szó, hanem csak arról, hogy a hívek nem a földön, hanem a mennyben élő testvérek imádságát kérik, hogy imádkozzanak értük Istenhez. De ha elolvasnád ezen imákat, neked is feltűnne.


Például itt egy Szent Antalt kérő:

"A te magasztos példád tanítson meg minket arra, hogy a jó Isten adományait mindig jóra használjuk, és ezzel a mennyben gyűjtsünk magunknak kincset.

Páduai Szent Antal, Jézusnak barátja, könyörögj érettünk, hogy életünkben és halálunkban Jézusnak barátságában maradjunk. Ámen."


Hol van ebben, hogy bárki imádja a szenteket?

Miért kell folyamatosan hazudnod?

2020. júl. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 tgt ***** válasza:
60%
Igen, van kérő/könyörgő ima, hálaadó ima, dicsérő ima, bűnvalló ima, áldáskérő ima, de mindegyik ima. Ami pedig csak Istent illeti.
2020. júl. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
47%

#34

Te rendkívül okosa vagy, valószínűleg meg rajtad kívül mindenki hülye, legyen így akkor.

2020. júl. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
35%
Nem imádkozunk hozzá, vele imádkozunk
2020. júl. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Reformátuskent úgy tudom Mária Jézusnál közbenjáró. Bármelyik Mária imában van egy olyan szöveg ami utal arra hogy anya vagy Szent Fiad vagy ilyesmi szóval ....ezt nem tudom elmagyarázni....Istennél nem járhat közbe csak a Fiúistennel mert annak a nevelőnyja. Amit Mária segít az embereken Jézus által teszi. Jézus a hatalmasabb.
2021. júl. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

"csak a Fiúistennel mert annak a nevelőnyja"

Édesanyja, nem pedig nevelőanyja. Jézus Mária által vette magára emberségünket.

2021. júl. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
0%

Mariatól azt kérik hogy imádkozzon értük, Szentekről szintén. Jézushoz imádkoznak közvetlen. De mint protenstans akkor sem tartom helyesnek a Mária kultuszt.

Eltulozzák. Nem azt mondom hogy Máriát nem kell tisztelni. Megvédene az Isten vagy maga a Szűzanya ha azt mondanám. Valami szerepe kell legyen a Szűzanyának az égben mert tegnap olvastam a templomban,ki volt téve a falra egy Jelenések idézet ahol egy asszony Napból készített ruhába van,a hold alatta és korona van a fején,ő a Szűzanya kell legyen. Ha a Jelenések könyve említi akkor kell legyen az égben valami szerepe, mondjuk az angyalok királynője vagy mit tudom én. De semmiképpen nem istennő.

2021. aug. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!