Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a katolikusok szerint nem...

Ha a katolikusok szerint nem Szűz Mária a közbejáró Istennél, akkor miért imádkoznak hozzá?

Figyelt kérdés

2020. júl. 14. 13:45
1 2 3 4
 21/39 tgt ***** válasza:
25%

"a közbenjárásért szentekhez szólunk" - ezt úgy hívják, imádság.

Az Üdvözlégy Mária szerinted micsoda? A Rózsafüzér szerinted micsoda? Elmondom: ezek imádságok, melyeknek címzettje nem Isten, hanem egy emberi lény.

2020. júl. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
66%

Elmondom az üdvözlégy zárómondatát:

"... asszonyunk, szűz Mária, Istennek szent anyja, IMÁDKOZZÁL ÉRTÜNK BŰNÖSÖKÉRT, most, és halálunk óráján." Közbenjárást kérünk. Az Istenszülő IS imádkozzon Istenhez értünk, erről szól az Üdvözlégy (és megsúgom, a rózsafüzér is).

Imádság: beszélgetés Istennel. Ergo közbenjárás kérés =/= ima. Világos?


Ha szándékosan nem akarod megérteni amit írok, nem tudok veled mit kezdeni. Viccesnek érzem, hogy jobban akarod tudni kívülállóként, miben hiszek és és a katolikus testvéreim.

2020. júl. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 tgt ***** válasza:
29%

"Mária a tökéletes imádkozó asszony, az Egyház előképe. Amikor hozzá imádkozunk, vele együtt ragaszkodunk az Atya tervéhez, aki elküldte a Fiát, hogy minden embert üdvözítsen. Mint a szeretett tanítvány, magunkhoz fogadjuk őt, Jézus Anyját, aki minden élő Anyja lett. Imádkozhatunk vele, és imádkozhatunk hozzá. Az Egyház imádságát Mária imádsága hordozza, és az Egyház a reményben kapcsolódik hozzá."


Vicces, hogy kívülállóként jobban ismerem a katekizmust, mint te.

2020. júl. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
66%

Vicces, hogy csomót keresel a kákán. :)

A megfogalmazás miatt ha nagyon akarsz, beleköthetsz (ahogy teszed is, mert trollkodsz), de ez nem változtat azon, amit mondtam. Az Istenszülőhöz intézett szavak nem egyenlőek az Istenhez intézettekkel.

2020. júl. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 tgt ***** válasza:
25%
Te azt mondod, nem ima, én azt mondom, ima, és az egyházad is imának tartja a Máriához intézett szavakat. Te itt szóbűvészkedtél, hogy nem is úgy kell azt érteni. De! Úgy kell azt érteni. Emberhez imádkoztok, pedig az csak Istent illeti meg.
2020. júl. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
65%
Ne várjuk már el mindenkitől, hogy felfogja a különbséget az Istennek járó imádat és a szentekhez intézett kérések között. Tudom, hogy nagyon egyszerűnek tűnik, de sokaknak nincs meg hozzá az értelmi szintje, ami jól látszik itt nap, mint nap.
2020. júl. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
49%

Itt kezdődik a vicces része:

TE meggyőződésesen állítod, hogy az egyházam imának tartja azt, amit nem. Ugyanis nem tartja imának, bárhogy vered a nyálad róla. :) Nem vagy az egyházam tagja, nem tudod mit tanít (valójában) a Katolikus Egyház az Istenszülőről. Képes vagy egyetlen kiragadott mondat alapján "frankót" mondani, figyelmen kívül hagyva magát az egész tanítást, ami jellegzetesen szektás dolog. Ha vennéd a fáradságot, hogy ne zsigeri gyűlölettel tekints a témára és tényleg(!) érdeklődj a miért után, megértenéd, miről beszélek és miért van igazam. De sejtem, hogy eszed ágában sincs valóban megismerni a katolikus álláspontot, mert akkor (krisztusi parancs szellemében) nem gyűlölködhetnél. Szomorú.

2020. júl. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 tgt ***** válasza:
29%
Szerintem nem vicces, hanem szomorú, hogy mennyire nem ismered a saját hitedet. Én a Katolikus Egyház katekizmusából idéztem, de idézhetnék a katolikus lexikonból is, ahol külön szócikk az, hogy Mária-imádságok. Nincsenek erre érveid, csak az, hogy szektássággal, és gyűlölködéssel vádolsz.
2020. júl. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
59%

Oké, menthetetlen vagy. Szánt szándékkal nem akarod tudomásul venni, amit mondtam, innentől minden további értelmetlen.


Világosan fogalmaztam: kiragadsz egyetlen töredék részletet a katekizmusból, ami alapján az egész katolikus tanítást bírálod. Ez ostobaság, remélem nem használod ugyan ezt a módszert a Szentírás értelmezésére (mert ha következetesen így csinálod, akkor lesz pofára esés).

A szövegértelmezés is nehezedre esik. Nem mondtam egy szóval sem, hogy szektás vagy, csak amit csinálsz (rövid részletek betű szerinti értelmezése, kiragadva a környezetből és az egészből), az jellegzetesen szektás módszer. Ez nem ugyan az. ;)


De mindegy mit mondok, már csípőből elkönyveltél bálványimádónak, amikor többször is hangsúlyoztam, hogy a katolikusok Istenhez imádkoznak, ergo én magam sem tekintek úgy az Istenszülőre, mint az Úrra. Felveheted a szemellenzőt! :)

2020. júl. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 tgt ***** válasza:
34%
29-es: A kérdező belinkelte neked a vaticannews cikkeit, de szerinted azt nem úgy kell érteni, ahogy le van írva. Én beidéztem neked a katekizmusból egy részt, de szerinted csak kiragadok mondatokat. Nem lehet, hogy te tudod rosszul?
2020. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!