Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a katolikusok szerint nem...

Ha a katolikusok szerint nem Szűz Mária a közbejáró Istennél, akkor miért imádkoznak hozzá?

Figyelt kérdés

2020. júl. 14. 13:45
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
37%
Ezt honnan szedted, hogy nem Szűzanya a közbenjáró?
2020. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

Senki nem szavazott rá. Még katolikusok sem.

2020. júl. 14. 14:07
 3/39 anonim ***** válasza:
71%
A hozzá mondott "imát" ne tekintsd szó szerinti imának (mert az ima Istennel való beszélgetést jelent), sokkal inkább kérésnek. Az Istenszülő közbenjár értünk Istennél, egy belinkelt gyakoris kérdés nem abszolút kőbe vésett frankómegmondás a hitéletben.
2020. júl. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
73%

"Ezt honnan szedted, hogy nem Szűzanya a közbenjáró?"



"1 Timótheus 2:5


Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,"

2020. júl. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
60%

3# legalább azzal ne vitatkozz, hogy egyetlen közbenjáró van, az pedig Jézus.


Kérdező: engem inkább az érdekelne, hogy ők miért nem egymást kérik meg arra, hogy imádkozzanak értük, ahogy írja is a Biblia.

2020. júl. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
47%

5# Jézus a második isteni személy, tehát nem kell úgymond közbenjárnia értünk, mert ő mond majd ítéletet is. "Ügyvéd és bíró" egy személyben? :)

Ki mondta, hogy más nem lehet közbenjáró, vagy hogy csak egy lehet? Az Istenszülő és a szentek egész közössége mind közbenjáróink.

2020. júl. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
72%

6# Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,

1Timóteus 2:5 RÚF

[link]


Parancsolj.

2020. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
61%

A katolikus (és nem csak a katolikusok, de az antikatolikusok elfelejtik mindig) azért kérik a Szűzanyát, hogy imádkozzon értük Istennél. Hiszen olvashatjuk, hogy hathatós az igaz ember könyörgése, ki lehetne igazabb ember, mint Megváltónk édesanyja, vagy bármelyik üdvözült szent?

A Biblia szerint Mózes is közbenjáró volt, sőt angyalokat is nevez közbenjárónak. Ha imádkozom érted, én is közbenjáró vagyok vagy te, ha értem imádkozol. Ezért természetesen Jézus közbenjárása más jellegű, teljesen egyedi eset.


Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy akik szerint nem lehetséges más közbenjárása, azok mit szólnak az apostolokhoz, akik egyébként oly gyakran kérték a hívek közbenjárását, hogy imádkozzanak értük.

2020. júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
19%

"ki lehetne igazabb ember, mint Megváltónk édesanyja, vagy bármelyik üdvözült szent?"


Azt felejted el, hogy senki sem tökéletes és egyik ember sem jobb a másiknál, csak valami fantáziavilágban, ahol a bűnök rangsorolva vannak valami pontrendszerben. Pedig Istennél ez nem így működik.

Plusz már itt és most van üdvösségünk és szentnek nevez a Biblia, mai Isten szava. Nincs jobb és nincs rosszabb üdvözült szent. Nekem van üdvösségem. És neked?

2020. júl. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 tgt ***** válasza:
34%
8-as: Más dolog valakihez imádkozni és más dolog valakiért imádkozni. Remélem, érted a különbséget.
2020. júl. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!