Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a katolikusok szerint nem...

Ha a katolikusok szerint nem Szűz Mária a közbejáró Istennél, akkor miért imádkoznak hozzá?

Figyelt kérdés

2020. júl. 14. 13:45
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
67%

#9

Te üdvözültél már? Neked legfeljebb reményed van az üdvösségre, csak a túlzott elbizakodottságban azt gondolod, hogy már el is érted. Szűz Mária testesíti meg annak ellenkezőjét, ami vagy, az alázatot. Az Istennek tetsző alázata, hitbéli kitartása pont ellenkezője volt a mérhetetlen gőgödnek. Veled ellentétben Mária sose mondta azt magáról, hogy ő már egy üdvözült szent lenne, de alázata meghozta gyümölcsét.

2020. júl. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
Miért pontoztátok le az elsőt, amikor ő csak egy egyszerű kérdést tett fel? :)
2020. júl. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként a protestánsok is szokták társaikat, barátaikat megkérni, hogy imádkozzanak szándékaikra. A különbség az, hogy a katolikusok a szenteket is szokták erre kérni.
2020. júl. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 tgt ***** válasza:
21%
A katolikusok imádkoznak halott emberekhez, ezt pedig a Biblia tiltja.
2020. júl. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
88%
14-es, ez nem igaz. Istenhez imádkozunk.
2020. júl. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
66%

"Kérdező: engem inkább az érdekelne, hogy ők miért nem egymást kérik meg arra, hogy imádkozzanak értük, ahogy írja is a Biblia."

Egymásért is imádkozunk. A szentmise kb. fele erről szól, hogy egymásért imádkozunk. Pl. már a legelején a bűnbánati résznél mindenki ezt mondja:

"Kérem ezért a boldogságos, mindenkor Szeplőtelen Szűz Máriát, az összes angyalokat és szenteket, ÉS TITEKET TESTVÉREIM, hogy imádkozzatok érettem Urunkhoz, Istenünkhöz."

A Szűzanyát azért kérjük, mert azáltal, hogy ő Jézus Krisztus Anyja közelebb áll Fiához. Sőt mondhatni, természetes módon ő áll legközelebb hozzá. Nem mellesleg hitében, alázatosságában és egész életében a legnagyobb példaképünk. Nekem az a furcsa, hogy ha tiszteljük az apostolokat és példaként tekintünk rájuk Krisztus követésében (abszolút jogosan), akkor Jézus édesanyjának tisztelete miért vált ki ekkora viszolygást egyesekből?

Hozzáteszem és szerintem már egy párszor leírtam: természetesen lehet keresztény életet élni különösebb Mária-tisztelet nélkül is. De nekem roppant sértő és fáj, hogy néhányan olyan stílusban írnak a Megváltó Édesanyjáról, ahogy szerintem (vagyis remélem) a saját anyukájukról nem írnának.

2020. júl. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

#15

"Ferenc pápa első imája Szűz Máriához május hónapjára"

[link]

"Fohász Szent Benedekhez Olaszország és Európa újjászületéséért"

[link]

2020. júl. 15. 08:37
 18/39 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, a téves címadás nem egyenlő a tevékenység valójával. Ahogy korábban is írtam, nem hozzájuk imádkozunk, hanem a közbenjárásukat kérjük.
2020. júl. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 tgt ***** válasza:
17%
18-as: A katolikusok imádkoznak Máriához, ezen kár vitatkozni. Javaslom, a Katolikus Egyház Katekizmusát olvasgasd szorgalmasan.
2020. júl. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
78%

Olvastam. És te? :)

Ahogy korábban írtam, van különsbég a közbenjárásért szentekhez szólunk és az Istennel beszélgetünk között. Aki ezt nem érti meg, azzal kár erről beszélni.

2020. júl. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!