Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy èrtelmezed az alábbi...

Hogy èrtelmezed az alábbi Biblia verseket?

Figyelt kérdés
János 17:18."18Ahgy te elküldtèl engem a világba ,úgy èn is elküldőm őket a világba 19Ès megszentelem magamat,az èrdekükbe,hogy ők is meg legyenek szentelve az igazság által20Nem csak őmiattuk kèrem,hanem azok miatt is,akik az ő szavakra hisznek bennem,21hogy mindnyájan egyek legyenek,mint ahogy te,Atyam,egysègben vagy velem,ès èn egysègben vagyok veled,ès,hogy ők is egysègben legyenek velünk,hogy elhiggye a világ,hogy te küldtèl el engem.22Nekik adtam azt a dicsősèget, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk.23Èn egysègben vagyok velük,te pedig egysègben vagy velem,ès így ők is tőkèletesen eggyè válnak.Ebből fogja tudni a világ, hogy te küldtèl engem,ès hogy szeretted őket,mint ahogy engem is szerettèl"

2020. júl. 1. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Azt jelenti, hogy a keresztények ezt nem túl jól képviselik. Jézus itt a keresztények egységéért imádkozott, amit a sok ezer szekta felszabdalt és szabdal fel ma is.
2020. júl. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Inkább az èrdekel,hogy az idèzet,mit jelent,kizárva a vallások ès szekták minősitèsèt,mert Jèzus mindenkièrt meg halt,de van aki hasznot húz belőle van aki nem.
2020. júl. 1. 19:07
 3/5 anonim ***** válasza:
42%

Jézus az Istennek járó helyes imádatot állitotta helyre, és a Tanitványai, ezt alkalmazták, ellentétben más vallásokkal, mint Pl a Zsidók akik eltértek a helyes imádattól. Igy nem voltak egységben az Atyával, igy Jézussal sem.

A Jézus által helyreállitott életforma, nem tanitások, értelmezések sokféleségén alappszik, hanem Isten szaván, igazságán. Ezt Jézus a Szamáriai Asszonynak is megmondta, hogy Ők is és a Zsidók is tévednek ezt illetően.

A Biblia próféciái alapján, az Istennek járó helyes imádatot egységessé fogja Tenni, mielőtt lezárja az emberi uralmak világrendszerét, ami jelenleg még létezik.ezért hozta létre, a minden nemzetben zajló prédikáló, és tanitványképző szolgálatot, hogy az egységbe begyüjtésre kerüljenek azok, akik felismerik ennek fontosságát.

2020. júl. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Van akinek a kèrdès nem tetszik de attól mèg a bibliában van ès ezèrt nagy èrtèkkel bír a keresztèny emberek èletèben,mert az embereket hozza neveli Krisztushoz,ami a keresztèny èletet jelenti.
2020. júl. 2. 06:32
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

Isten egy. A Szent Lélek az Istennek a Lelke így alapvetően Isten a Szent Lélek is. Isten és a Fiú a Szent Lélek által egyek ahogy mi is egyek lehetünk a Szent Lélek által a Fiúval. A Fiú mindenben engedelmes és mindent úgy csinál ahogy mondja az Atya így a Fiúban nyilvánul meg az Atya számunkra. Ezt Jézus is megerősíti.+ Az Atya a fiúnak adott mindent.

Bizonyos módon a szentháromságra is utalt, persze nem a hazug szentháromságra ahol 3 isteni személy van aki egyenlő(több isten hit).

A másik része pedig, a tanítványok, akiket kiküld, hogy az emberek Istenhez forduljanak, ahogy az Atya küldte a Fiút úgy a Fiú is küld tanítványokat.( Fontos, hogy itt a Krisztus küldi ki az embert és nem önkénteseket, ahogy az Apostolok sem önkéntesek voltak és a többi tanítványa, "Én választottalak titeket és nem ti Engem".A Szent Lélek által eggyé válhat mindenki akiben jelen van. A Szent Lélek által egy akaraton lesznek egy célért mennek és a Krisztusnak élnek, nem önmaguknak.

2020. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!