A jelenlegi hitetek alapján hány %-ban gondoljátok azt, hogy az Isten amiben hisztek, valóságosan létezik?
Túl sokat tudok, hogy ne legyen 100%. De ha az a 100, akkor én 500%ban tudom.
Mert minden ami van, létezik valamilyen formában és ez egy rendszer. Ez a rendszer isten.
"Meg akarjuk érteni a világ működését, de ez imával meg templomba járással már nem fog menni."
Egyet értek, valóban nem, nem is ez az ima és a templomba járás célja, a világ működésének megértésével a természettudományok foglalkoznak.
100%-ban hiszem, hogy a Bibliában szereplő Isten valóságos.Vagy is Magában az Isten személyében, létezésében vagyok 100%-ban biztos, akiről a Biblia szól.
Persze ez nem az jelenti, hogy minden másban tévedhetetlen vagyok, ezért a kérdésedre nem biztos, hogy a választ jól irom.
Ha nem igy volna, akkor nem vagyok meggyőződve teljesen Isten létezéséről, hitelességéről, ezzel pedig nem szilárd a Hitem, hanem ingadozó. A régi hűségesek nem kételkedtek Istenben, mert akkor hogyan mutattak volna példát, és milyen segitséget nyújtottak volna azoknak, akik még épen csak bontogatják a szárnyaikat.
A hitben hajótörést szenvednek azok, akiknek nem áll erősen a hitük.
Isten, nem ellenzi sem a Technika, sem a Tudomány fejlődését. Azt ellenzi, ha helytelen célra használják azt. A Bibliában, nem egy olyan személyről irnak, akik egyáltalán nem voltak Isten népe közül való, egészen más hitet vagy vallást képviseltek, de még is felhasználta némelykor ezeket, hogy a szándéka megvalósuljon. PL Cirusz Perzsa király szabaditotta ki Babilonból az Izraelitákat Isten akaratával összhangban.
Erre van egy Biblia vers, ami jelzi, hogy Isten felhasználhat olyan eszközöket, amiket nem valószinű, hogy az egyik olyan ember talált fel, aki Őt képviselné:
(Ézsaiás 60:16) 16 Nemzetek tejét iszod majd, és királyok emlője fog táplálni.. . .
Más versekben ezt olvassuk:(Ézsaiás 61:6) . . .A nemzetek javait eszitek majd, és gazdagságukkal büszkélkedtek.
Vannak eszközök, amiket Isten népe felhasznál, hogy Isten akaratát, szándékát mozditsák elő. Ilyen lehet a modern könyvkötészet, nyomtatás, Inetrnet, stb. Az anyagi erőforrások is ilyenek lehetnek.
Isten ezt jövendöli a választottjainak.
"Meg akarjuk érteni a világ működését, de ez imával meg templomba járással már nem fog menni."
A filozófia szerint (és most direkt nem a kereszténységet hozom szóba, mert már a kereszténység előtt az antik filozófia is így gondolta) a megismerésnek különböző szintjei vannak.
Egy példa: nézzünk egy festmény, pl. Delacroix: A Szabadság vezeti a népet. Ezt a képet elemezhetjük úgy, hogy megnézzük, milyen vásznon dolgozott a festő, milyen festéket használt, mi a festék anyagi jellemzője, a fény milyen spektrumokban törik meg és hogyan dolgozza fel az agyunk ezt és kódolja színné.
De elemezhetjük úgy is, hogy Delacroix mit akar ezzel elmondani, milyen érzések jellemzik a művet, milyen társadalmi szituációban festette (ez hogyan hatott rá), egyáltalán miért ez a téma, a középen álló nőalak miért allegorikus, stb.
Melyik elemzés az igaz? Én úgy gondolom, hogy mindkettő igaz. Csak mást elemez.
Te meg úgy gondolod, hogy elegendő az ecsetkezelést és a festékminőséget vizsgálni és megértjük a képet.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!