Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus az egész világ megváltój...

Jézus az egész világ megváltója, vagy csak Izrael elveszett bárányaiért jött?

Figyelt kérdés

Elkezdtem olvasni az Újszövetséget. Kicsit elbizonytalanodtam, mert úgy tűnik nekem, hogy Jézus csak a zsidókat jött megmenteni. Többször mondja az apostoloknak, hogy pogányokhoz ne menjenek, illetve amikor a pogány nő lányát kell meggyógyítani, kissé megdorgálja az asszonyt, hogy nem helyes a gyerekek ételét a kutyáknak adni.

Honnan tudjam, hogy Jézus nem csak az izraelitákhoz jött, hanem az egész világért?


2020. máj. 29. 01:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
50%
Jézus az asszonynak kedveskedő szófordulatot használt. Nem kutyát mondott, hanem kutyuska, vagy kiskutyák kifejezést használt. Egyáltalán nem volt megalázó. Jézus azért mondta el ezt, mert időrendi módban végezte a feladatát. Nem kapkodott összevissza, hanem sorban végezte el a feladatot, a küldetését. Mindennek rendelt ideje van. Ideje van a szólásnak, és ideje a halgatásnak. Ideje a nevetésnek, és ideje a sirásnak.
2020. máj. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
47%
#9 Nem kutyának, kiskutyának. Belőled a két szó ugyanolyan érzéseket vált ki?
2020. máj. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
56%

"#9 Nem kutyának, kiskutyának. Belőled a két szó ugyanolyan érzéseket vált ki?"


Igen. A kutya bármelyik formájának nevezni egy embert sértő, és megalázó, és elég elmebetegnek kell lenni ahhoz, hogy ezt kedveskedőnek lehessen nevezni. Ha megpróbálja valaki egy komoly cég buliján valamelyik kolléganőjét kiskutyának nevezni, és figyeli a hatást, akkor biztos, hogy a nő sértőnek fogja venni. Emberekkel nem beszélünk így. Manapság bizonyos pasikra is használják a kiskutya szót - azokra, akik mindig mennek a nők után, és nem hagynak nekik békén - tehát pejoratív értelemben.


Jézus sem nevezte egyik zsidó aszonyt sem kutyának, sem kiskutyának, csak a pogány asszonyt. Maga az egész jelenet megalázó egyébként, ahogyan könyörögnek neki.


Szánalmas.

2020. máj. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
45%
Jézus zsidók között osztotta az észt, a tanítványai viszont azzal szembesültek, hogy zsidók egyáltalán nem kérnek a tanaikból csodás "feltámadás" ide vagy oda, ezért kezdtek máshol téríteni.
2020. máj. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
41%
#13 Hasonlattal élt. Azért nem ugyanaz, mintha kiskutyának nevezte volna....
2020. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%

6


A világ egy érdekes szó. Nem feltétlenül az egész világot takarja.

2020. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
42%

15


Szerintem elég konkrétan lekutyázta a gójokat. Az a vicc, hogy sok Krisztus-imádó antiszemita, holott az ő Jézusuk meg épp egy "büszke" zsidó volt.

2020. máj. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
21%
Csak a tanúkért jött..
2020. máj. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
52%

#15


Szándékosan vagy ilyen hülye, vagy magad sem tudod milyen esztelenséget mondtál az érveleseddel?

2020. máj. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
59%
#19 Én nem hiányoztam az irodalom órákról, eléggé jól ismerem a szóképeket.
2020. máj. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!