Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus az egész világ megváltój...

Jézus az egész világ megváltója, vagy csak Izrael elveszett bárányaiért jött?

Figyelt kérdés

Elkezdtem olvasni az Újszövetséget. Kicsit elbizonytalanodtam, mert úgy tűnik nekem, hogy Jézus csak a zsidókat jött megmenteni. Többször mondja az apostoloknak, hogy pogányokhoz ne menjenek, illetve amikor a pogány nő lányát kell meggyógyítani, kissé megdorgálja az asszonyt, hogy nem helyes a gyerekek ételét a kutyáknak adni.

Honnan tudjam, hogy Jézus nem csak az izraelitákhoz jött, hanem az egész világért?


2020. máj. 29. 01:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
18%
Onnan, hogy Batman és Superman is az egész világot megmenti. Igaz, hogy az egy másik mesekönyben van.
2020. máj. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
40%
I János 2:2
2020. máj. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 tgt ***** válasza:
49%
"Engem csak Izrael házának elveszett juhaihoz küldtek."
2020. máj. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
#3 Köztük kellett szolgálatot végeznie, de az egész világért halt meg. Olvasd el az I. János 2:2-t!
2020. máj. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 tgt ***** válasza:
47%

4-es: Akkor olvasd el az egész evangéliumi szakaszt:


"Onnét továbbmenve, Jézus Tírusz és Szidón vidékére vonult vissza. Ott a környékről közeledett egy kánaáni asszony és hangosan kérte: „Könyörülj rajtam, Uram, Dávidnak fia! A lányomat kegyetlenül gyötri az ördög.” De ő szóra sem méltatta. Erre odamentek hozzá tanítványai és kérték: „Teljesítsd kérését, hisz kiabál utánunk.” Ezt felelte: „Küldetésem csak Izrael házának elveszett juhaihoz szól.” Ám az asszony odajött, és e szavakkal borult le előtte: „Uram, segíts rajtam!” De visszautasította: „Nem helyes elvenni a gyerekektől a kenyeret, s odadobni a kiskutyáknak.” Az asszony ellentmondott: „Igen, Uram, de a kiskutyák is esznek a maradékból, amely lekerül uruk asztaláról.” Erre így szólt Jézus: „Asszony, nagy a hited. Legyen hát akaratod szerint.” Még abban az órában meggyógyult a leánya."


Nem értem, miért jó kétségbe vonni Jézus szavait és cselekedeteit. Bizony, ő Izrael elveszett juhaihoz jött. De ha van más magyarázatod erre a kiskutyás hasonlatra, szívesen elolvasom.

2020. máj. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

János 6:51

"Én vagyok amaz élő kenyér, amely a mennyből szállott alá; ha valaki eszik e kenyérből, él örökké. És az a kenyér pedig, amelyet én adok, az én testem, amelyet én adok a világ életéért."


Ezt is Jézus mondta. A zsidók közt kellett végeznie a szolgálatát, de a világért halt meg.

2020. máj. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
60%

Nem értem miért kerestek választ a kérdésre olyan olvasmányból amit számtalanszor kanonizáltak, módosítottak, kiszavaztak belőle részeket majd beraktak más sorokat.

Nem eredeti...

A kérdésedre egy másik kérdést tennék fel.

Vajon eszakamerika indián törzs, vagy fókavadasz igluban elő család tagjai miután meghaltak ők eleve kizáratnak a mennyországból? Hiszen nem hogy kereszténységről, Jézusról meg csak véletlenül sem hallottak akkortájt. Akkor kérdem én, a fizikai távolságok megszabták hogy ki mehet a mennyországba, és ki nem...

2020. máj. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%

Mind a két helyzet igaz.

Jézus elsőként az Izraelitáknak adott esélyt hogy visszatérjenek Istenhez, mert nagyon eltávolodtak, és a vele kötött szövetséget is felrugták. Kaptak egy utolsó esélyt. Azonban mivel nem ismerték fel a meglátogatásuk idejét, és nagyon kevesen reagáltak a meghivásra, ezért a Jeruzsálem felett mondott itéletében kifejezte, hogy már nem egy nemzet kizárólagos választottsága a hivatalos.

"Elhagyatott lesz a házatok"

Amikor az itéletet Róma felhasználásával Isten végrehajtotta, onnantól bárkinek lehetősége lett Jehova imádójává válni. Már nem Jeruzsálem, és annak temploma az imádat központja, ahogyan ezt a Szamáriai asszonynak is elmondta.

Egyébként már Ábrahámnak tett igéretében is látható, hogy minden nemzet javára forditja a messiás halálát.

(1Mózes 22:18) 18 És az utódod által nyer áldást a föld minden nemzete,. . .

2020. máj. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%

Az evangéliumok alapján, egyértelmű, hogy Jézusnak Izrael volt a legfontosabb, a többiek csak utana következtek. Szánalmasnak tartom azt az evangéliumi leírást, amikor a nem zsidó asszony könyörög Jézusnak a lánya miatt, aki végül meggyógyítja. A keresztények csak a történet végét nézik, de azt már nem, hogy az az asszony hogy megalázta magát előtte, még azt is elviselte, hogy kutyának nevezzék, a gyereke miatt. Ebből a leírásból megmutatkozik, hogy Jézus mennyire különbseget tett a népek között.


Az adventista magyarázat szerint Jézus szándékosan csinálta azt, mert meg akata mutatni a tanítványoknak a zsidók keménységét, ami nem követendő, és Izrael elveszett juhain a pogányokat értette. Ez egy szimpatikus magyarázat, csakhogy a szövegben erről nincs szó.

2020. máj. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%

Szia!



Az alábbi történet igazolja hogy Jézus a nemzeteké is:


Apcs 10:9 Másnap, miközben ezek az úton haladva a város felé közeledtek, déltájban Péter felment a háztetőre imádkozni.

Apcs 10:10 De történetesen megéhezett, és harapni akart valamit. Míg az ételt készítették neki, egyszer csak önkívületbe került,

Apcs 10:11 és látja a megnyílt eget, meg valami nagy vászonhoz hasonló dolgot, amint a négy sarkánál fogva leereszkedik a földre.

Apcs 10:12 Ebben mindenféle földi négylábú és csúszómászó, illetve égi szárnyas volt.

Apcs 10:13 Ekkor egy hang szólt hozzá: - Rajta, Péter, vágd és egyed!

Apcs 10:14 De Péter így válaszolt: - Szó sem lehet róla, Uram, hiszen sohasem ettem semmiféle szentségtelen vagy tisztátalan ételt!

Apcs 10:15 Erre a hang másodszor is szólt hozzá: - Amit az Isten megtisztított, te ne tedd szentségtelenné!

Apcs 10:16 Ez pedig háromszor megismétlődött, majd a dolog hirtelen fölemelkedett az égbe.

Apcs 10:17 Miközben aztán Péter éppen azon töprengett magában, hogy mi akar lenni a látomás, amit látott, Kornéliusz küldöttei Simon háza után kérdezősködve megálltak a kapuban,

Apcs 10:18 és bekiabálva tudakozódtak, hogy itt szállt-e meg a Péternek nevezett Simon.

Apcs 10:19 Péter még a látomáson tűnődött, mikor azt mondta neki a Szellem: - Nézd, három férfi keres téged!

Apcs 10:20 Nosza, kelj fel, menj le, és habozás nélkül indulj velük útnak, mert én küldtem őket!

Apcs 10:21 Péter tehát lement, és ezt mondta a férfiaknak: - Tessék, én vagyok, akit kerestek. Miért jöttetek?

Apcs 10:22 Azok így feleltek: - Kornéliusz százados, akiről az egész zsidó nép tanúsítja, hogy igaz és istenfélő ember, azt a kijelentést kapta egy szent angyaltól, hogy hívasson téged a házába, és hallgassa meg a beszédedet.

Apcs 10:23 Péter erre behívta és megvendégelte őket. Másnap pedig fölkelt, és elment velük, s néhány joppéi testvér is vele tartott.

Apcs 10:24 A rákövetkező napon érkeztek meg Caesareába. Kornéliusz már várta őket, rokonait és közeli barátait is összehívta.

Apcs 10:25 Péter már éppen belépett volna, mikor Kornéliusz az útjába állt, és lába elé borulva imádta.

Apcs 10:26 Péter azonban fölállította: - Kelj fel! Én magam is ember vagyok!

Apcs 10:27 Amint vele beszélgetve belépett, sok embert talált egybegyűlve.

Apcs 10:28 Így szólt hozzájuk: - Ti is tudjátok, hogy zsidó ember számára törvényellenes más nemzetbelivel érintkezni vagy ahhoz bemenni, de nekem megmutatta az Isten, hogy senkit ne mondjak szentségtelennek vagy tisztátalannak.

Apcs 10:29 Ezért ellenkezés nélkül eljöttem, mikor értem küldtetek. Kérdem tehát, mi okból hívattatok? -

Apcs 10:30 Négy napja böjtöltem - felelt Kornéliusz - eddig az óráig, délután háromig, amikor is házamban imádkoztam, és egyszer csak megállt előttem egy férfi fénylő ruhában,

Apcs 10:31 és azt mondta: „Kornéliusz, imád meghallgatásra talált, és Isten megemlékezett jótéteményeidről.

Apcs 10:32 Küldj tehát Joppéba, és hívasd magadhoz a Péternek nevezett Simont, aki Simon tímár házában szállt meg a tengerparton!”

Apcs 10:33 Így hát nyomban érted küldettem, és te jól tetted, hogy eljöttél. Most tehát mindnyájan Isten színe előtt vagyunk, hogy meghallgassuk mindazt, amit az Úr rád bízott.

Apcs 10:34 Péter pedig megnyitotta a száját, és ezt mondta: - Igazság szerint most értem meg, hogy Isten nem személyválogató,

Apcs 10:35 hanem minden nemzetben elfogadja azt, aki féli Őt, és igazságosságot cselekszik.

Apcs 10:36 Elküldte az Igét Izrael fiainak, békességet hirdetve Jézus Krisztus által, aki Ura mindennek.

Apcs 10:37 Ismeritek azt a dolgot, ami Júdea-szerte történt, kezdve Galileától, az alámerítkezést követően, amelyet János hirdetett:

Apcs 10:38 hogyan kente fel az Isten a názáreti Jézust Szent Szellemmel és erővel, aki jótevőként járt, és meggyógyította mindazokat, akiket a Rágalmazó a hatalmában tartott, mert az Isten volt vele.

Apcs 10:39 És mi vagyunk a tanúi mindannak, amit a zsidók lakta területen és Jeruzsálemben cselekedett. De akit fára függesztve megöltek,

Apcs 10:40 azt az Isten a harmadik napon feltámasztotta, és megadta neki, hogy megjelenhessék,

Apcs 10:41 nem az egész népnek, hanem nekünk, az Isten által előre kiválasztott tanúknak, akik együtt ettünk és ittunk vele, miután feltámadt a halottak közül.

Apcs 10:42 Majd megparancsolta nekünk, hogy hirdessük a népnek, és tegyünk tanúságot róla, hogy ő az Istentől kijelölt bírója élőknek és halottaknak egyaránt.

Apcs 10:43 Valamennyi próféta bizonyságot tesz arról, hogy mindazok, akik hisznek benne, bűnbocsánatot nyernek a neve által...

Apcs 10:44 Miközben Péter még ezeket a mondatokat mondta, a Szent Szellem rászállt mindazokra, akik hallgatták a beszédet.

Apcs 10:45 Azok a körülmetélkedésből származó hívők pedig, akik Péterrel együtt jöttek, magukon kívül voltak a megdöbbenéstől, hogy a nemzetekből származókra is kitöltetett a Szent Szellem ajándéka,

Apcs 10:46 hiszen hallották őket, amint nyelveken szólnak, és magasztalják az Istent. Akkor folytatta Péter: -

Apcs 10:47 Ugyan megtilthatja-e valaki ezeknek, hogy vízben is alámerítkezzenek, akik ugyanúgy megkapták a Szent Szellemet, mint mi?

Apcs 10:48 Majd utasította őket, hogy merítkezzenek alá Jézus Krisztus nevében. Ezután megkérték őt, hogy maradjon velük néhány napig.



Valamint Pál apostol utazásai és tevékenysége is ezt igazolja.

2020. máj. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!