Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt aki fél a haláltól,...

Van itt aki fél a haláltól, az örök öntudatlanság alvástól? Istent hogy képzeled el? Ki szeretne ezekről beszélni hogy a haláltól már ne féljünk?

Figyelt kérdés

2020. máj. 21. 23:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Érdekes. :)
2020. máj. 22. 13:38
 12/15 anonim ***** válasza:

Egyenlőre még az elsődleges elfogadott dolog a létezéssel kapcsolatban az evolúció, aztán jön az Istenhit és a vallás másodsorban

Nincs semmilyen kézzelfogható bizonyiték arra, hogy lenne Isten és hogy Isten teremtette volna ezt a világot

Majd ha lesz bizonyiték akkor beállok hivőnek én is de addig amig a születés előtt nem történik és nincs semmi addig én nem hiszek abban, hogy a halálunk után lenne bármi is az örök sötétségen és a megszűnésen kivűl

2020. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Evolúciónak se sincs bizonyítéka. Csak elmélet. Hiszen nem tapasztalta meg senkisem, és nem nézte élőben senki.
2020. máj. 22. 14:42
 14/15 anonim válasza:

Én hiszek Istenben, de biztos nem azért félünk a haláltól, és az állatok sem azért küzdenek a túlélésért, mert a halál az olyan jó dolog. :)


De szerintem nem kell tőle félni, lehet hogy nem is olyan rossz :D

2020. máj. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az ember lelke örök!


1Móz.2,7.És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké.


"Életnek Lehhellete" Ez az öröklétet jelenti! Mivel az ember lelke örök, ezért örök az ítélet is. Ahogy Isten örök, úgy az ember lelke is örök!


1Móz.1,27.Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonynyá teremté őket.


Isten képmása nem lehet múlandó és értelmetlenül semmibe vesző, ha maga Isten sem az!

2020. máj. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!