Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy csináljátok keresztény...

Hogy csináljátok keresztény egyedülállók, hogy boldogok vagytok?

Figyelt kérdés
Nekem nincs senkim sajnos, se édes tesóm se gyerek, se pár se senki. Igyekszem másoknak segíteni, szeretem a gyülekezetemet, de mindenkinek családja, házassága, gyerekei vannak és így nagyon nem jó, mert saját életül van nem tartozhatom hozzájuk. Más is van így? Nem jó ennyit egyedül lenni.
2019. dec. 2. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Ez nem vallási kérdés. Ha családod semmiképp nem lehet, akkor barátokat keress!
2019. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jézus soha nem tanitotta, hogy a házasság, vagy a szexualitás a boldogság titka.

Ha megfigyeled a felsorolást, jól látható:

(Máté 5:3–10) 3 „Boldogok, akik tudják, hogy szükségük van Istenre, mivel övék az egek királysága. 4 Boldogok, akik keseregnek, mivel meg fogják vigasztalni őket. 5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet. 6 Boldogok, akik éheznek és szomjaznak az igazságosságra, mivel Isten megadja ezt nekik, és elégedettek lesznek. 7 Boldogok az irgalmasok, mivel velük is irgalmasan fognak bánni. 8 Boldogok a tiszta szívűek, mivel látni fogják az Istent. 9 Boldogok, akik békére törekednek, mivel Isten fiainak fogják őket hívni. 10 Boldogok, akiket üldöznek az igazságosságért, mivel övék az egek királysága.

Persze ez nem azt jelenti, hogy a háazsság a család, boldogtalanságot okoz.

az egyedülálló, az Úr munkájában nagyobb részt tud vállalni, és ez tölti ki az életét.

Azonban a Tetsvéreknek feladatuk az is, hogy néha társas összejöveteleket tarthatnak, ahol vendégséget szerezenk a testvéreinek. Vagy közös kirándulást szerveznek, stb.

Igy az egyedül állók sem fogják annyira magányosnak érezni magukat.

egyébként mind a kettő dolognak megvannak a maga előnyei és hátrányai is.

2019. dec. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Nem boldogok.


Viszont mosolygós képet kell mutatni. A térítést nem lehet szomorúan végezni, szóval megy a színjáték.

2019. dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Alapvetően boldog vagyok, mert tudom ISTEN szeret megváltoztatta és átformálta az életem, jobb szerethetőbb empatikusabb segítőkészebb lettem, de még azért van mit rajta alakítani bőven. Csak nem jó egyedül lenni.
2019. dec. 2. 23:14
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Önismeret mértékétől függ.
2019. dec. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
7%

#Kérdező


Szerintem meg nem vagy boldog. Ugyanazt csinálod talán, mint amit én is csináltam, mikor keresztény voltam: bebeszéled magadnak, hogy jól érzed magad. Boldog akkor lennél, ha lenne egy szerelmed, amit az Isten nem ad meg neked.


De azt csinálsz, amit akarsz.

2019. dec. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

[link]


es miert nem talalsz valakit?

Keresni es varni kell nincs mas ut

2019. dec. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 imakommandós ***** válasza:

Én is meg ismerek még párat.

De hát ez a mi keresztünk, blabla, Isten útjai kifürkészhetetlenek stb.

2019. dec. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez nem hitéleti kérdés.


Miért ne lehetne párod a későbbiekben? Mi akadályoz benne?

2019. dec. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 jdfGabrella ***** válasza:
50%
Ez nem vallásos kérdés. Nekem több időm jut magagamra. Lefoglalom magam az internettel.
2019. dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!