Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik keresztény "csoporttal"...

Melyik keresztény "csoporttal" értessz egyet?

Figyelt kérdés

1.

Várjuk az esküvővel addig, amíg le nem csillapodnak bennünk a szex iránti felfokozott vágyak.

Ebben van értelem, hisz így nem csak azért fogunk összeházasodni, hogy végre szexelhessünk, hanem mert tényleg szeretjük egymást.


2.

Házasodjunk meg minél hamarabb, amíg még fiatalok vagyunk.

Ebben is van logika, hisz egy fiatalabb pár mondjuk 23-25 évesek alkalmasabbak gyereknevelésre, mint egy 35-40 éves. Olyan értelemben, hogy energikusabb, könnyebben alkalmazkodnak.

(Itt nem arra gondolok, hogy a 40 éveseknek ne legyen gyerekük, hanem, hogy első gyereket nem 40 évesen kéne szülni.)


2019. dec. 1. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
3. Házasodjunk össze, mert szeretjük egymást. Szexeljünk, ha kívánjuk egymást.
2019. dec. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Én Lucifer válaszával értek egyet.
2019. dec. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Lucifer válaszával értek egyet magam is. Az a 21. századi felfogást tükrózi, nem a bronzkori vallásos világnézetet.
2019. dec. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Az 1-t melyik keresztény "csoport" propagálja?


Amúgy 2.

2019. dec. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

A kettő nem zárja ki egymást. A nemi életet akkor is a törvényes házaságban élőknek engedélyezett.

"amíg le nem csillapodnak bennünk a szex iránti felfokozott vágyak."

Ez azt jelenti, hogy a Fiatal legyen óvatos, és ne a szexualitás iránti türelmetlenség miatt házasodjanak.

2019. dec. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 imakommandós ***** válasza:
78%

Jobb alkalmas személlyel összeházasodni nem megfelelő időben, mint megfelelő időben házasodni alkalmatlan személlyel.

Nem az idő tologatásán (döntésképtelenségen) van a lényeg hanem az alkalmas személyen. Az alkalmas személyt el lehet mulasztani.

2019. dec. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Részben mindkettővel.

Sőt, a második az konkrétan egy tény, de független a jogi házasodástól( gondolom erre gondolsz, nem a bibliai értelmek valamelyikére).


Az egyesnél a NEM a szex iránti, hanem az egymás iránti szexuális felfokozott vágyak jók, és a legerősebb út, amivel spirituális egyesülést lehet gyakorolni. Szóval ennek múlására vállni, mintsem hogy gyakorolnánk vele valamit, balgaság, istenkáromlás.

Az aki 'csak azért' akarna házasodni, az brutálisan istenkáromló. Ha itt is a jogi házasodásra gondolsz, akkor nem értem a kérdést, hisz amúgy is lehet szexelni. A bibliai értelemben meg ez gonoszság kategóriába is sorolható, aminek követése nem valami hithű dolog... aki azért jön össze valakivel, hogy annak a testét használja, úgy, hogy ezt ő házasságnak hazudja, nem csak twsti kapcsolatnak... azt minek neveznéd, kérdező???


Várj az eskűvel, amíg nincs megfelelő, józan bizonyosság.

Várj a házassággal, amíg nem állsz készen rá a másikkal egyetemben.

Várj a szexxel, amíg nem állsz rá készen a másikkal egyetemben.

Várj a jogi házassággal, amíg az nem juttatja a családodat fontos előnyökhöz.

2019. dec. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem csak ez a 2 létezik. Én nem voltam hívő,mikor összejöttem a párommal és most se vagyok,csak egy nagyon rövid szakasz volt,amikor igen,de mégis megvártam a házasságot,mert régi vágású vagyok,páromnak is teljesen megfelelt,neki ugye a hite miatt.

Mellesleg a mi családunkban a 2. a dominánsabb felfogás,anyósomék is korán házasodtak,mert ő meg terhes lett sógorommal és az ő nézete szerint jobb,ha házasságba születik egy gyerek. Aztán sógorom is fiatalon házasodott,ráadásul maga a kapcsolat is fiatal volt,alig volt több 3 hétnél. Aztán a párom engem is 19 évesen jegyzett el,de persze az esküvő azért 21 éves koromban volt. Szóval ha csak ezekből lehet választani,akkor 2.

2019. dec. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!