80.Èn az Őrtorony ők nem írtam neked semmit.A jelenèsekből idèztem a 20:7,8
amit te Őrtoronynak látsz gyülölköddèsedben.
80.Mièrt nem fogadód el a helyes bibliát ès mellőznèd az apokrif gyanús iratait?
Szeretnèm ha meggyőznèl.
#86
Tessék, a linken elég sok tömjén szerepel:
Ti is ezt az állítólag katolikusok által meghamisított Bibliát használjátok.
Az Ószövetségben volt tömjén, az izraeli papok használták.
A lévita papokon kívül a tömjén használata tilos volt!
Az Újszövetségben sem János nem tömjénezett, sem Jézus.
A külsőségekre fókuszáló, IV. században alakuló, keresztény és pogány elemeket is magába olvasztó római államvallásban használják a tömjénezőt.
bocsi kérdező
#17
Amit írtál aa nyakkendő "pogány" eredetéről, az nem bizonyíték.
Én ezt olvastam a nyakkendő eredetéről: Ki találta ki a nyakkendőt?
VILÁGSZERTE mintegy 600 millió férfi hordja rendszeresen. Németországban egy átlagos férfinak úgy 20 nyakkendője van. Sok férfi tűnődik el egy kicsit ingerülten, mialatt felvesz egy nyakkendőt: „Ugyan kinek lehetett ez az ötlete?” Honnan ered a nyakkendő?
A belgiumi Steenkerke nevű kisváros azt állítja, hogy őt illeti a tisztelet a nyakkendő „kitalálásáért”. 1692-ben angol csapatok hirtelen rátámadtak az ott állomásozó francia csapatokra. A Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung című német újság szerint „a [francia] tiszteknek nem volt idejük rendesen felöltözni. De az egyenruhájukhoz tartozó kendőt a nyakuk körül egy laza csomóval gyorsan megkötötték, és végeit átfűzték a zubbonyuk gomblyukán. Voilà — a nyakkendő születése az eredeti formájában.”
A katonák új divatja azonban nem egészen volt újkeletű. A nyakkendő történelmét kutató szakértők rámutatnak, hogy évszázadokkal korábban a Csin (Si Huang-ti) kínai császárért harcoló katonák kendőszerű anyagot viseltek, amit körülcsavartak a nyakukon — ezt megkülönböztető rangfokozatként viselték.
A leghíresebbek talán azok a kendők voltak, melyeket azok a horvát katonák hordtak, akik XIV. Lajos francia király oldalán harcoltak. Párizsban egy győzelmi parádén a franciákat annyira elbájolták a horvátok kendői, hogy ezeket elnevezték cravate-oknak, mely név a Cravate szóból ered — a franciák ugyanis Croatnak hívták a horvátokat —, és így a franciák is kezdték hordani a kendőket. „Ettől kezdve — írja az előbb említett újság — kezdtek elterjedni a nyakkendődivatok, jóllehet a steenkerkei katonák voltak az elsők, akik a kendőből összecsomózott nyakkendőt csináltak.”
A nagy francia forradalom alatt (1789—1799) egy személy a nyakában lévő „croat” vagy kendő színével mutatta ki politikai hovatartozását. A XIX. században a divatot kedvelő európai társadalom kezdett „felfigyelni” erre a ruhadarabra. Ekkor történt, hogy a kravátli a katonaságból és a politikai körökből az átlag férfilakosság ruhásszekrényébe került. Napjainkban a nyakkendő nemcsak elfogadott sok társadalomban a világon, hanem bizonyos helyzetekben még kötelező is.
De ha te tudsz jobban, kérlek írd ki te is. Szívesen elolvasnám, de akár privátban is elküldheted. Köszönöm
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!