Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mièrt gyakorolja a Katolikus...

Mièrt gyakorolja a Katolikus Egyház a Butha rozsafüzèrt ami nem biblikus?

Figyelt kérdés

#rózsafüzér #K.Egyház #biblikus.
2019. nov. 7. 21:33
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
"soha nem használok olyan szavakat másokra, mint amilyet az a személy tett" -2-9 nem rád mondtam, amit mondtam a tyúkkal kapcsolatban, hanem egy költői hasonlat volt... Szeretlek téged (is,)9 mindenkit, de az nem jelenti,hogy elfogadom a létszemléleted. Azt meg kimondottan elutasítom, hogy beleugassunk egymás vallásába, mint ahogy tette a szeretett kérdezőnk.
2019. nov. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
18%

Nem is a tyúkkal volt a bajom, hanem ami utánna volt. Az egy kicsit gusztustalan.

S nem beleugatni volt szándékom a vallásokba, mert ugatni nem tudok, hanem megállapitást irtam a Biblia leirásának fényében. Részemről mindenki azt tesz amit akar, szabad akaratunk van, amit Isten sem vesz el senkitől.

Bár lesznek következményei....

2019. nov. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
86%
Jó #12, akkor bocsánatot kérek a szóhasználatért (de akkor megvan ugye, hogy nem rád mondtam, hanem "mint" hasonlat) A beleugatást is módosítom: beleszólásra, azt pedig a szeretett, aranyos, ám de a vallásokról mit sem tudó Kérdezőnek mondtam. A korrekt válasz pedig az #1-es válaszban van. Nem kell ezt túlragozni tovább, az ideje mindenkinek drága
2019. nov. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy nem biblikus? :))
2019. nov. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
0%

"Ez pont illik jehova tanúira."

Akkor illene a Tanúkra, ha világ vallás lenne hatalommal.

A keresztény élet soha nem volt népszerű a világban.

Jézus pont az ellenkezőjét mondta, az igaz imádatról.


Azt pedig még mindig kihagyják a jelekből, hogy a hitehagyásnak megkellett történnie, ami az utolsó apostol halála után meg is történt. Ezt sajnos nem veszik tudomásul, hogy a szakadás az I. század után megtörtént, tehát az akkor magukat kinevezők, már eleve szakadárok voltak, és alakultak hatalmas világméretűvé. Ami ellent mond a "keskeny kapun kevesen járók" jelzőtől.

2019. nov. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
88%

#14 há' mer' nincs benne a Bibliában!

"Naponta áskálódj az nyomorult katolikusok ellen, az igaz ember ezt teszi, az Úrnak útján ez vezet a legmagasabbra" - ez benne van -

ja nem, ez sincs

2019. nov. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
0%

#16

De az benne van, hogy ne emberek szokását kövessük. Nagyon sok katolikus jó ember és nincs velük semmi baj, de azt le se lehetne tagadni, hogy a katolikus egyház vagy szinte bármelyik nem azt csinálja, amit kéne. Nem lesz attól senki rossz, hogy katolikus, ugyanúgy, minthogy nem lesz attól lesz valaki tolvaj, mert cigány származású, de ha az egész cigányságot veszed, akkor azért az jellemző rájuk, hogy lopnak. Ugyanígy azzal sincs semmi baj, hogy valaki katolikus, de magával az egyházzal igen.

2019. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
83%

"De az benne van, hogy ne emberek szokását kövessük."

Tényleg próbálom megérteni mások gondolkodását... Mitől lenne emberek szokása a rózsafüzér? Én azért imádkozom ezzel az imamódszerrel (is), mert közel áll hozzám a szemlélődő, kontemplatív imamód. Nem "szokásból" vagy mert nincs jobb dolgom és unatkozom. Nyilván szokásnak lehet nevezni olyan módon, hogy egy igen régi formája az imádságnak. De hát nagyon régi a zsolozsma is, azzal meg nincs gond?

"Nagyon sok katolikus jó ember és nincs velük semmi baj, de azt le se lehetne tagadni, hogy a katolikus egyház vagy szinte bármelyik nem azt csinálja, amit kéne."

De mit nem kéne? 2000 év alatt nem kellett volna hirdetnie az evangéliumot, vagy mire kéne itt gondolni?

2019. nov. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
8%

#18

A Rózsafüzér Isten anyjának nevezi Máriát és egyáltalán nem bibliai alapú, azért imádkozzák, mert a katolikusok kitalálták.


"De mit nem kéne? 2000 év alatt nem kellett volna hirdetnie az evangéliumot, vagy mire kéne itt gondolni?"


Pont az a baj, hogy nem az Evangéliumot hirdeti. Attól még, hogy az alapja a Biblia nem azt hirdeti. Gondoljunk arra, hogy sok ideig pl. latin nyelven volt elérhető a Biblia a Katolikus egyház miatt. Lehet mondaíni, hogy a ez már régen elmúlt, de még ma is a legtöbb embernek katolikus imakönyve van és fogalma sincs arról, hogy mi van a Bibliában egy-két idézeten kívül. Én nem akarok leszólni senkit azért, mert nem ismeri a Bibliát, mindenkinek szíve joga, főleg ha ismeret nélkül is úgy gondolkodik és viselkedik, ahogy kell. Csak akkor van probléma, amikor Jézus helyett a Katolikus egyházat követik vagy vakon megbíznak benne. Pál is mondta, hogy ne őt kövessük, hanem Jézust, pedig Pál igen szent ember volt. Az meg talán a legnagyobb baj, hogy katolikus iskolákban és egyéb helyeken ráerőltetik az emberekre a Katolikus vallást. Mivel a diákok annyira ókorinak tarják, ezért pont hogy a cél ellentéte fog teljesülni és a fiatalok nagy része emitt veti el a lehetőségét is annak, hogy van Isten.

2019. nov. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
88%

"Kedves Barátom. Nem hazudtam semmit, és senkit nem rágalmaztam meg."


Már hogyne hazudtál volna Living, most tételesen mutassak rá tényleg? Feleslegesnek tartom, de megteszem.


"Miközben a hagyományokat maradéktalanul megkövetelik, és jajj annak aki ellent mond ezeknek."

Én például katolikus vagyok és nem szoktam rózsafüzért imádkozni. Mégsem követeli meg rajtam senki, nincs belőle semmi hátrányom.


"Jézus megtagadásával vádolják azokat, akik ezekben nem vesznek részt...."

Újabb hazug rágalmazás, mert mint írtam, nem szoktam rózsafüzért mondani és senki sem vádolt ilyennel.


"Igy ahogy Jézus mondta, nem csak Ők nem mennek be, de azok sem akikkel nem ismertetik meg Isten szavát, és nem tartatják be annak a fontosságát."

Konkrétan hol mondta ezt Jézus? Ez a kijelentésed ráadásul szembe megy a Szentírással, mert Jézus azt tanította:

"Az a szolga, aki ismeri ura akaratát, de nem áll készen, hogy akarata szerint járjon el, sok verést kap. Aki azonban nem ismeri s így tesz olyat, amiért büntetést érdemel, csak kevés verést kap. Mert aki sokat kapott, attól sokat követelnek, és akire sokat bíztak, attól annál többet kívánnak."


"nagyobb bűnöket követnek el berkeken belül kezükben a Bibliával"

Ezt engedelmeddel majd Isten megítéli. Annyira jellemző rátok, hogy Istennek képzelitek magatokat.


"A Farizeusok Jézus elmondása alapján ott hibáztak, hogy már fontosabb volt a Rabbik nem Bibliai szájhagyományán alapuló rituálék, mint Isten irott szava."

Nem, Jézus szerint a farizeusok ott hibáztak, hogy bár tudták Isten mire tanít, mégis másként cselekedtek. Csak a látszatra adtak, bort ittak és vizet prédikáltak, mint a jehovás vének.


"S mi a hazugság? Valótlan dolgok. Azonban amit irtam, nem valótlan"

Na szerintem sikerült rámutatni, hogy Living te hazudsz.

Másrészt pedig már írtam, engem te ne próbálj oktatni asszony létedre. Hát nem ismered a Szentírást?


"mint ha valóban azt az önfeláldozó szeretetet kellene betartaniuk amit Jézus tanitott"

Hozzászólásaid alapján ez neked sem megy.



"A Rózsafüzér Isten anyjának nevezi Máriát és egyáltalán nem bibliai alapú"

S nagyon helyesen teszik ezt, lásd Efezusi zsinatot, amit szinte minden protestáns felekezet is elfogad. Ha te ezt tagadod, akkor te Krisztust tagadod és antikrisztusi lelkület van benned:

"Ki a hazug, hacsak az nem, aki tagadja, hogy Jézus a Krisztus? Az az antikrisztus, aki tagadja az Atyát és a Fiút."


"Gondoljunk arra, hogy sok ideig pl. latin nyelven volt elérhető a Biblia a Katolikus egyház miatt."

Csak azt felejted el, hogy akkoriban szinte mindenhol a latin volt a hivatalos nyelv. Aki pedig tanult írni olvasni, azt latinul tanulta többnyire. Mondjuk elérhető volt görögül is, de mindegy...

2019. nov. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!