Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszi azt sok (különböző...

Miért hiszi azt sok (különböző vallású) hívő, hogy felsőbbrendű?

Figyelt kérdés
És lenézhet azért valakit, mert mást nem érdekel Jézus testvéreinek száma vagy Xenu. A kérdést nem sértésnek szánom, minden tiszteletem a "normális" hívőké, csak ennek a pszichológiája érdekel. (Ez a jelenség mondjuk pártoknál is megfigyelhető...) A higgadt, értelmes - nem "pokolra kerülsz, hitetlen!" - válaszokat köszönöm.
2010. júl. 14. 15:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%

"Egyébként nagyon úgy tűnik, hogy neked épp most durrant el az agyad :D "Éhes disznó makkal álmodik.


"Egyébként szerintem jogosan küldelek már megint afrancba, mert Krisztisnak (nem) tetsző modon minden egyes kérdéssel provokálsz és kötekedsz"


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Komolyan gondolod, hogy egy funkcionális analfabéta

- ki az a Krisztis?

engem kihoz a sodromból?

Álmodik a nyomor.

Ady Endre

2010. júl. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
44%

"Komolyan gondolod, hogy egy funkcionális analfabéta

- ki az a Krisztis?

engem kihoz a sodromból?

Álmodik a nyomor."


Ha életedben láttál már billentyűzetet (nyilván így van, ha irkálsz válaszokat), tudhatod, hogy az "U" és "I" egymás mellett foglal helyet. Te még életedben nem ütöttél mellé? Ja persze. Egy hívő sosem hibázik.


Egyébként mondhatsz akár mit, egyértelműen kötekedésként értékelem a válaszaidat. Szerintem jogosan. A lekezelő fogalmazásmódot pedig a Holdról is ki lehet szúrni. Nagyon el vagy szállva magadtól igaz?

2010. júl. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
70%

Sziasztok!


A Biblia arra tanít bennünket, hogy minden embert szeressünk, és úgy tekintsünk egymásra, mint testvérekre. Sőt, látva a saját hibáinkat, másokban keressük a jót, a másikat különbnek tartva magunknál.


Ne ítéljünk meg senkit, hisz mindenkinek lehet rossz napja, segítsünk egymásnak, teremtsünk békét, Isten mindannyiunkat egyformán szeret, azokat is akik nem hisznek benne és mindent elkövet értünk, hogy boldogok lehessünk, és megtaláljuk az életünk értelmét.


Kívánom, hogy ebben a szellemben írjunk egymásnak a segítő szándékkal, olyan sok rosszat kapunk a világban, legalább itt próbáljunk meg egy kicsit toleránsabbak lenni!


Köszönettel: Péter

2010. júl. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem így védekeznek a valóság ellen. Ugye van egy másik oldal is ami más vagy éppen az ellenkezőjét állítja, mint az ő vallásuk - mondjuk ez még a beteges kategórián kívül esik. Van valami a kisebbségi komplexusban, de akkor h-h vannak teljesen normális, jófej hívők is? Én kivi leszel a válaszokra.


OFF: Nekem pl a mamám az, aki elborult elmével van e téren, mert már annyira fanatikus, h. 12 éve nem beszéltünk, csak azért mert nem vagyok hajlandó megkeresztelkedni. Úgy búcsúztunk, h. a pokolra kerülök... mondjuk addig csak pogánynak hívott :DD


Mielőtt szétoltanátok: én nagyon szeretem a vallást, de csak mint tanulmány terén...

2010. júl. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

17:36-ot nem igazán tudom hová tenni... (Gondolom én lettem a csúnya ateista.)


"Haszug ateistát hamarabb utolérik mint a sánta kutyát." Na ezen nevettem egy jót :)


Kedves Péter! Sajnos sokan félreértelmezik a Bibliát, ráadásul "fegyverként" használják mások ellen. Jó lenne békességben élni, a honlap Vallás topikja viszont inkább ellenpélda...


A probléma a tolerancia hiánya, de nem hiszem hogy túl sok vallás erre tanítana... Egyes ateisták meg szerintem inkább sajnálják a hívőket, hogy jól át lettek verve. Persze van ilyen "egyház" is, de a hívők - csúnyán szólva - a hittől/hittel érzik magukat boldognak. Ezzel nincs is baj, csak ne próbáljanak engem mindenáron megtéríteni és ne hangoztassák a felsőbbrendűségüket.

2010. júl. 15. 02:53
 16/17 anonim válasza:
100%

Miért hiszi csomó ember hogy felsőbbrendű a másiknál, csak azért mert mondjuk jobban keres, okosabbanak hiszi magát, esetleg szebbnek?...

Szerintem nem a valással van a gond, hanem az emberekkel.

2010. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
68%

"Aki azt hiszi, hogy birtokában van az igazság, az nyugodtan lenézheti azokat, akik még nem jutottak el az igazság ismeretére." 18:43

hadd kérdezzem meg ezt ugye irónikusan értetted? mert ha nem akkor nagyon durva...


kérdésre válaszolva:a legtöbb ember szereti magát fölényesnek érezni,hogy mi miatt az szinte lényegtelen,azért is jobb lehetek a másiknál mert zöld a zoknim,neki meg sárga...sok vallásosban van egyfajta gőg,hogy ő más mint a többi,jobb,nagyobb,szentebb,tájékozottabb.holott nem hiszem,hogy Jézus ezt tanította volna...

lehet az ördög kísértéseire fogni az ilyen viselkedést de aki hajlandó rá,hogy mélyebben magába nézzen az rájöhet,hogy neki kéne változtatni a hozzáállásán.persze ez sem kötelező,mint ahogy semmi sem az életben.

2010. júl. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!