Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszi azt sok (különböző...

Miért hiszi azt sok (különböző vallású) hívő, hogy felsőbbrendű?

Figyelt kérdés
És lenézhet azért valakit, mert mást nem érdekel Jézus testvéreinek száma vagy Xenu. A kérdést nem sértésnek szánom, minden tiszteletem a "normális" hívőké, csak ennek a pszichológiája érdekel. (Ez a jelenség mondjuk pártoknál is megfigyelhető...) A higgadt, értelmes - nem "pokolra kerülsz, hitetlen!" - válaszokat köszönöm.
2010. júl. 14. 15:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Vannak fanatikusok (ahogy az ateisták között is), akik értelem szerűen "felsőbbrendűnek" vagy talán "tisztább" lénynek tekintik magukat.

De általánosságban szerintem pont a fordítottja igaz. Ha pl. végiglapozod a gyakorikérdéseket, láthatod a sok fölényeskedő ateista beszólást. A vallás pont nem erre tanít. Elég nagy baj viszont, ha mégis vannak ilyenek, és valaki többnek érzi magát e miatt. Egyébként ma már több támadás éri a vallást, mint fordítva, ezért hevesebben is védekeznek némelyek.

2010. júl. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ennek nem sok köze van a valláshoz. Mindig is voltak és lesznek olyan ostoba emberek, akik a maguk igazát hajtogatják folyton, és képtelenek nyitni a világra. Beleéli magát a dologba, nem kell vele foglalkozni. Amúgy ilyen van fordítva, talán még több is, aki szerit Isten kamu, és mindenki más hülye aki elhiszi ezt a népbutítást.
2010. júl. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

Valami kisebbségi komplexusféle lehet.


Első: Én azért látok rengeteg kötekedő, lenéző választ vallásosoktól is, aztán amikor felhívom a figyelmüket, hogy "Krisztus uratok vajon most büszke lenne-e rátok", legtöbbnek még inkább eldurran az agya.

2010. júl. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valóban, itt is rengeteg az ateisták irányából jövő beszólogatás, lenézés, ami szintén elítélendő. De nem írtam bele a kérdésbe, mert most engem egy elvakult hívő húzott fel, aki konkrétan kikérte magának hogy nem hiszek az "ő Istenében"...
2010. júl. 14. 17:23
 5/17 anonim ***** válasza:
3%

Az ateisták hiszékenyek, vagy hivők? A materializmus is dogma, csak tudomámyos dogma. Hinni kell benne, mert empíria útján nem bizonyítható, csak logikai deduktiv úton. Ugyanez a módszer használatos a racionális Istenérvek esetén.

A hiszékeny ember bizonytalan önmagában,másokban a világban.Bizonyosságra van szüksége, ezért provokálja a hivőket akiknek van bizonyosságuk.

Az ateizmusnak - mint világnézetnek nem sok köze van a tudományhoz.(Volt rá kisérlet - a dialektikus és történelmi materializmus)

Szerintem labilitásuk miatt nem tudnak logikusan a kérdésekre válaszolni.

Pl.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..

2010. júl. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

16:39 vagyok

Épp az előző válaszolóról beszéltem. Provokál, beszólogat, a holmijait linkeli, amiben önigazolást lát. Rohadt idegesítő.

2010. júl. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

9 Ne bosszankodj föl lelkedben hirtelen, mert a bosszankodás az ostobák szívében tanyázik

Prédikátor Könyve

2010. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Aki azt hiszi, hogy birtokában van az igazság, az nyugodtan lenézheti azokat, akik még nem jutottak el az igazság ismeretére.
2010. júl. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%

" legtöbbnek még inkább eldurran az agya."77%-ban


Kinek is durrant el az agya?


Haszug ateistát hamarabb utolérik mint a sánta kutyát.

2010. júl. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

19:29

Mondtam én, hogy neked durrant el, vagy csak görcsösen akarsz engem igazolni, és kötekedsz? Egyáltalán mondtam olyat, hogy ateista vagyok?


Egyébként nagyon úgy tűnik, hogy neked épp most durrant el az agyad :D


Vissza a témához. Egy másik kérdésnél egy (akkor) 61%-os válaszolót szólítottam, fel, mint kérdező, hogy hagyja végre abba a folyamatos bemásolgatást.


Ezeket a válaszokat kaptam tőle:

"Te mért használsz más által feltalált és legyártott számítógépet? Miért nem találod fel és kivitelezed saját magad? Nincs önálló gondolatod, he?!"

"A mai dekadens ifjúság lusta olvasni. "Jajj, ez hosszú, ezt nem bírom elolvasni..."

Jajj, egyem a csepp kis szívét... :-)"


Bár te magad is kötekedtél ott (is) egy sort ;)


Mondhatom a hozzáállásod és viselkedésed ezúttal is a krisztusi példát követi :)


Arrogáns vagy és lekezelő. Erre jön majd egy link, hogy az "ateisták" mennyit személyeskednek. Gratulálok. Téged mutogatni kéne.

2010. júl. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!