Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Barátok, ismerősok között...

Barátok, ismerősok között hogy oldjátok meg a fizetést ha beültök valahová?

Figyelt kérdés

Tudom úgy illik hogy aki elhivja a másikat pl.bárba akkor az fizet, legalábbis az első kört. Illetve fiú-lány, elvben a fiú, később felesben , a lány is belead.


Én személy szerint ha baráti társasággal megyek valahova beülni akkor egy ember fizeti az első kört, utána más még egy kört és így tovább, nincs senkivel sem kivetelezés. Ugyanez nálunk mozinál, valaki a jegyeket állja, valaki a kaját, de nem fizetünk külön, megoldjuk és nem görcsölünk ilyenen.


A minap elhívott egy barátnőm , akit egy éve nem láttam enni és beülni egy klubba. A lány elhozta a párját és mind a két helyen könyörgött a srácnak hogy fizessen. Ez nagyon kellemetlen volt...mert a srácon látszott nem nagyon akart. Én álltam a kajám és az én részem.(furán is nézett a pultos lány hogy a srác az egyik lányt meghívja a másikat nem).


Ezsembe jutott lehet a srác le van égve, felajánlottam hogy állom a kört, de mintha nekik sosem tették volna fel ezt a kérdést nem kértek semmit és furán reagáltak, pedig nem kértem hogy álljanak ők is egyet. :/ Nagyon kellemetlenül éreztem magam , pedig tudom hogy nem nekem kéne.


Ezt a kérdést csak kíváncsiságból írtam ki , ti hogy csináljátok , nálatok mi a megszokott ha elmentek valahová?


2019. máj. 27. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki magának fizet, ez az alap, ha fizetésnél valaki felajánlja, hogy fizet, akkor jajdejó és köszi, de nem építünk erre.
2019. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát számomra alig ismert egyéneket én nem szoktam meghívni. Tegyük hozzá el sem mennék, ha a barátnőm az egy éve nem látott barátnőjével találkozna. Az az ő idejük.

Mozinál, ha haverokkal megyünk akkor több forgatókönyv lehetséges. De általában én megveszem neten a jegyeket, majd Simple appban (vagy ki mit használ) átküldik a pénzt később.

2019. máj. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi általában úgy oldjuk meg, hogy mindenki fizeti a sajátját, kiv. ha egyikünket effektíve meghívjuk, mert mondjuk szülinapja van vagy valamit ünneplünk. Ha vki párostul jön, akkor egyikük fizeti kettejükét.
2019. jún. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!