Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyenkor kéne köszönnöm a...

Ilyenkor kéne köszönnöm a másiknak?

Figyelt kérdés

Ha az utcán vagy a vasúton olyanokkal találkozok össze, akikről nem tudom kicsodák, csak annyit hogy egy egyetemre járunk, többször láttam már ott őket, egy közös órám is van velük. De sose beszéltünk egymással, talán nem is évfolyamtársak.

Ilyenkor kéne köszönni nekik, ha egyetemen kívül találkozok velük?


2019. márc. 27. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyetemen köszönsz akkor azon kívül is. Ha egyetemen nem, akkor azon kívül sem.
2019. márc. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg egy idegen köszön az utcán, meg én is neki. Nincs semmi extra, csak ott dolgozik ahol én minden nap elmegyek munkába menet, így minden nap látjuk egymást. Nincs ebben semmi rossz.
2019. márc. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Nem írod ilyen neműek vagytok, de ettől függetlenül, hacsak nem erőszakosan nyomulni akarsz, akarata ellenére, akkor a köszönés bevett írott és íratlan szabályai szerint illik (lehet) köszönteni a másikat.

Olvastam egy illemtankönyvben nagyjából ezt: "Ha ismeretlennek köszönsz, azt gondolva, hogy ismerősöd - az nem baj és illik fogadni a köszöntését. Viszont ismerőst nem köszönteni, az illetlenség".

2019. márc. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!