Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ügyvédi irodába lépve ha...

Ügyvédi irodába lépve ha magázódok az miért furcsa manapság?

Figyelt kérdés

Két ügyvédi irodában jártam. Az egyikben a recepciós lány (20 éves lehetett) majd elnevette magát amikor ‘Jó napot kívánok’-kal köszöntem, majd nem tudott mit kezdeni amikor bemutatkoztam, hogy Xy vagyok és Z Úrhoz jöttem. Majd elnevette magát!

Másik esetben maga az ügyvédnő nem tudott mit kezdeni a helyzettel, amire nem is számítottam! Össze-vissza váltott tegezés-magázás között, ahelyett, ahogy az illem előírja, idősebb nőként neki kellett volna felajánlania a tegezés lehetőségét! Azóta is kellemetlenül magáz-tegez, látszik rajta hogy kényelmetlen a szituáció neki.

Harmadik esetben céges bankszámlát nyitottam pár hónapja. A szimpatikus ügyintéző hölgy (egyidős lehet velem) szintén nem tudja, hogy viselkedjen velem, érzem a zavarát. Más ügyfeleivel tegeződik! Ha ez zavarja akkor miért nem lép?

30 éves vagyok, vidám, kedves férfi. Nem karótnyelt vagy modoros. Fiatalos vagyok. Én úgy tanultam, hogy a nő ajánlhatja fel a tegezést ha akarja, addig hivatalos ügyben eljárva magázni kell, mégha fiatalabb is! Ha ráadásul még magasan kvalifikált is és hivatalosan találkozunk, akkor meg duplán! De a labda mindig a nőnél van, kivéve ha fiatalabb nálam és egyben beosztottam például, tőlem függ. Úgy is tanultam, hogy 25 év különbség mellett az idősebb tegeződhet! Pl nem veszem zokon ha egy 55 éves letegez magától. Vagy ahogy én se magázom a gyerekem fiú/lány osztálytársait.


2019. márc. 6. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Èn 38 éves nö vagyok, de én mindenhol magázodok ami nem baráti vagy nagyon privát ügy.


Ügyvéd, orvos, bank velem nem is tegezödött senki sem telejsen normális, hogy magázodunk.


A gyerekem iskolájába, ovijába minden szülövel és gyerekkel tegezödünk. Az ovonökkel az elsö megbeszélésen mondták, hogy náluk csak tegezödés van, az iskolában viszont a tanárokkal csak is magázódás.


Ha a boltban valami miatt egy másik emberrel beszélni kezdünk akkor ha kb 50 alatt van akkor tuti tegezödés, az felett max magázodás.


Néha elölfordult, hogy a játszótéren egy anyuka magázodva beszélt velem, az nekem nagyon fura volt.


Szerintem az inteligencia ott is kezdödik, hogy az ember tudja kihez hogyan kell szolni.

2019. márc. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

A tegeződést nem kell "hivatalosan" felajánlani, nem kell kimondani. Ha valaki letegez téged (pl. az ügyvédnő) akkor neked illik visszategezni, mivel azzal, hogy letegezett ő már felajánlotta a tegeződést.

Egyébként nem tudom, mi a fura, tényleg az a megszokott, ha hivatalos helyen, ügyintézéskor, főleg, akik először találkoznak, azok magázódnak.

Én is tegeződök pl. bankban, mert már 5 éve odajárok rendszeresen és nem idegenek vagyunk az ügyintézőkkel.

De van olyan is, hogy valahol kapásból letegeznek. Nem zavar. Ilyenkor én is visszategezek.

Szerintem te se bonyolítsd túl, ne agyalj ezen ennyit.

2019. márc. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
En dolgoztam ugyvedi irodaban, es hulyet kaptam az olyan udvariatlan taplo emberektol, akik bejottek es sziaztak nekem, csak mert fiatal gyakornokkent voltam ott eppen. Nem vagyok senkid, hivatalos minosegben vagy itt, tanulj meg viselkedni. En soha senkit nem tegezek vissza, aki nem tudja a helyet.
2019. márc. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: nincs szándékomban letegezni senkit! Csak a másik fél ne röhögcséljen ha megadom neki a tiszteletet és magázom! Mégha 20 éves nő is
2019. márc. 6. 18:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ertelemszeruen nem rad gondoltam, hiszen mint te irtad, kepes vagy viselkedni. Az olyan emberekrol van szo, akik bejonnek es rogton tegezodnek, mintha valami orokos haverok lennenk, csak azert mert fiatal vagyok. Sokaknak fogalmuk sincs az illemrol manapsag..
2019. márc. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"Nem vagyok senkid, hivatalos minosegben vagy itt, tanulj meg viselkedni." - ja, ezert erthetted felre :)
2019. márc. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Úgy hülyeség az egész, ahogy van. Az üzletek jelentős részében, és az interneten sincsen már magázódás. Szépen lassan ki fog kopni a személyes kommunikációból is. Értelmetlen marhaság, a magyar nyelvben sem volt olyan régen, hogy bekerült. Amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan mehet is.
2019. márc. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos egyre több embernek nincsen meg a gyerekszobája, nem tanították meg a szülei magázódni, mert ők is bunkók voltak.


Teljesen alap, hogy ismeretlen emberekkel, hivatalos ügyben magázódunk, és ha a recepciós hölgy letegez, akkor irgalmatlanul bunkó és nem tud viselkedni, ha meg még el is röhögi magát azon, hogy valakinek volt gyerekszobája, akkor annál inkább.


Egyébként hihetetlen, hogy bankban, recepción, ügyfelekkel front office-ben dolgozó embereket nem oktatnak ki arra, hogy milyen módon magázódjanak udvariasan az ügyféllel. Ez magának a banknak vagy az ügyvédi irodának is a hiányossága.

2019. márc. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 27 vagyok, és mondjuk én simán meglennék egy olyan társadalomban, ahol nem is létezik magázódás, és nem zavarna bankban sem, ha letegezne egy fiatal ügyintéző.(Idősebb meg úgysem fog.) Nyilván, tudomásul veszem, hogy egyelőre létezik magázódás, és az idősebbek elvárják, de azt, hogy egyoldalúan tegezzen, az idősnek is csak akkor engedem meg, ha úgy érzem, hogy nem lekezelésnek szánja, és normális, és akkor én magázom, de ha úgy érzem egy idősről, hogy azért tegez le, mert azt akarja demonstrálni, hogy azért, mert idős, fölényes is lehet velem, akkor zokszó nélkül visszategezem.
2019. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!