Jól köszönök neki?

Figyelt kérdés

Fiatal nő vagyok egy új munkahelyen, ahol a főnökség egyik tagja 40 éves férfi.


Legelőször napszaknak megfelelően köszöntem, majd mondta hogy tegezödjünk. Azóta pedig sziát, vagy ha úgy sikerül, helót köszönök neki.

Ő pedig csókolomot. De ez olyan fura.


Rosszul köszönök? Hogyan kéne? Hogyan kellett volna máshogy?


2019. jan. 24. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól.
2019. jan. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a tegeződésbe belefér a csókolom?
2019. jan. 24. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nála ez berögzült, már idős, nem fog változni. Ne zavarjon. Tegezzétek egymást továbbra is.
2019. jan. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:
53%

Nyugodtam mondjad neki, hogy úgy emlékszel tegeződtök,csak találd meg hozzá a megfelelő alkalmat és a módját is.


A csókolom az nem tegeződés, sőt régies is és talán csak kiesett neki miben maradtatok. Egyébként meg munkahelyeken általános a tegeződés életkortól függetlenül, jó persze előfordul magázódás, de egy 40-es férfi az középkorú és nem szoktak a 40-esek magázódni fiatalokkal sem.


Nézd meg azért mások, hogy köszönnek neki és főként ha van régebbi fiatal kolléganő, akkor tőle is érdeklődd meg, hogy az ő köszönését oda vissza. De egy középkorú kollégát is megkérdezhetsz, mondjuk egy kolléganőt akinek adnál a véleményére, az is jó. Lehetnek és vannak céges szokások is és lehet itt is ilyen a hátterében.

2019. jan. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem belefér, ha csókolomot köszön, de egyébként tegez, mondjuk én idősebb hölgyekkel vagyok ilyen viszonyban (Csókolom Marika néni, hogy vagy?).


ha a köszönése mellett nem tegez, akkor szerintem finoman lehet figyelmeztetni.


Egyébként a szia és a helló egy hajszállal udvariasabb tegeződő formája a szervusz.

2019. febr. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!