Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit kaptál érettségi után?...

Mit kaptál érettségi után? Mit szólsz ehhez?

Figyelt kérdés

Meglett az érettségim, elég jó lett, bár ez nekem a továbbtanulás szempontjából nem számít. 12. évvégére is javítottam, még csak 2esem se lett. Jogsit fél éve letettem, 50% fizették a szüleim. Azóta nagyon keveset, talán 100 km se vezettem. Gyűjtök kocsira, nincsenek nagy igényeim, de úgy akarom a pénzt összegyűjteni, hogy +1-2 év fenntartási költségei is meglegyenek. A pénz nagyrésze már megvan, de még nem merek belevágni, mert nincs elég.

Vacsi után kapok egy borítékot anyumtól, hogy gratulálnak az érettségihez, stb, már kezdtem megörülni magamban, hogy kipótolják a kocsira valót, kibontom, és... ÖTEZER forint!!!! Nem tettem szóvá, de most meg itt mérgelődök magamba... valahogy ennek nem igazán tudok örülni.


2010. jún. 23. 22:03
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Miért lenne felesleges a jogsi? Én magamnak fizettem 17 évesen, kitűnőre érettségiztem két felsőfokú nyelvvizsgával, mégse kaptam semmit, 22 évesen azóta sincs kocsim, a szüleim soha nem adták ide, mégis annyit vezettem amennyit nem szégyelltem. Aki akar vezetni, szerez kocsit. Mindenki ahogy tud.
2010. jún. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Őszintén?Tőlük semmit sem kaptam.Ki mondták kerek perec,hogy ott a buli élvezzem azt (amin csak a szűk család volt és házi koszt)...Őszinte leszek.Én tojtam az egészre...hátbavertek,én meg elkönyveltem,hogy jól van ez is meg volt, azt csá.


Apámon igazi örömet csak akkor láttam amikor felvettek fősulira, azóta sincs semmi, de így is húzom be fülem farkam mert ők fizetnek mindent.Én meg úgy spórolok és hálálom meg,hogy nem eszem csak minimálisat annyit amennyi az életbenmaradáshoz kell.Ruhát már évek óta nem vettem, mert nem akarok feleslegesen lehúzni senkit.Dolgozni meg nem lehet,mert nem vesznek fel sehová (mert levelezős vagyok)...szóval örülj annak az 5ezernek is:)

2010. jún. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Valószinűleg rettentő irreálisan gondolkodsz egyrészt az autókról, másrészt a szüleid kötelezettségeiről.

Ha jól sejtem akarsz venni valami félroncsot 1-200ezerért, vagy még annyiért sem. El kell keserítselek: biztosítással, tankolással, szervizekkel az nem 200ezerbe lesz két év alatt.

Biztosítás: még egy 1.0-sra is lesz 50ezer/év neked (fiatal vagy)

Tankolás: ez rajtad múlik. Ha nem használod minek az autó, ha használod akkor számolhatsz 10ezer/hó=240ezer/2évvel.

Szervíz: na ez szürke ló. Kifoghatod, és akkor gyakorlatilag olajcsere. Belenyúlhatsz, és két hónap alatt meggondolod, hogy kellett-e autó.

Büntetések: szintén rajtad múlik, de nekem ne mondd, hogy te aztán biztos sose fogsz beleszaladni egy-egy 30ezres tételbe :) Túl könnyen jön össze, nálad sokkal tapasztaltabbaknak is.

Mindegy, nem akarlak lebeszélni, csak jó gondold át. Nem tudod kiszámolni mennyiben van egy autó egy idő alatt.


Sehol nincs se törvény, se kötelező jellegű ajánlás az ajándékról. Nem nagyon emlékszem, de szerintem itt a többséghez tartozok, és semmit sem kaptam a szín ötös érettségimre. Azaz... minden támogatást a fősulihoz. Ami szintén nem lesz két fillér. Sem az elindulás, sem közben.


Ne haragudj, de amit írsz, abból egy elkényeztetett se..fejnek tűnsz.

2010. jún. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

23:28 Igazad van, hogy a szervizeket, büntetéseket, stb. nem lehet előre kiszámolni, és a kötelező is horribilisan magas összeg lenne, főleg itt a fővárosban, 30000 ft/negyed év lenne nekem, viszont nem az én nevemre venném meg a kocsit, hanem egy vidéki rokonoméra, úgy meg max 5000 ft/negyed év :)) Sokat számolgattam, fenn tudnám tartani, azt hiszem... Üzemagyag meg... valami ősrégi "félroncs" dízeles vagy gázost vennék, az lenne a legkevesebb a ráfordítandó tételek közül. Nem érzem magam elkényeztetett s...fejnek, ami kellett eddig, azt sokszor magamnak vettem meg, én kerestem meg rá a pénzt. Pl. TV, laptop, ágy, telefon, stb.

Jó nem törvényszerű, hogy kötelező legyen adni a szülőknek, kezdem belátni, de osztálytársaim, ismerőseim szinte kivétel nélkül valami nagyobb összeget/dolgot kaptak erre az eseményre. (érettségi + ballagás)

2010. jún. 23. 23:44
 25/32 anonim ***** válasza:

Hát nekem is volt olyan osztálytársam aki új rovert kapott.

Én is most állok autovásárlás előtt, ill még gyűjtögetek. Nem értem miért akar mindenki mindenáron lebeszélni róla, egyszer el kell kezdeni a vezetést... és a kocsitartást, ami drága, de fősuli meleltt már lehet dolgozni...

2010. jún. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Jó, persze, mindenhol vannak olyan kölykök akik G Mercivel járnak iskolába, de azért nem ez a jellemző. Ha normális a család, akkor még akkor is, ha megengedhetnék maguknak, nem adnak a gyerek segge alá kocsit 17-18 évesen, mert nem való.

Ezt akkor persze minden gyerek sérelmezi, de visszanézve jogos, annyi idősen még teljesen másképp vezet az ember.


22/F

2010. jún. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

10:58 miért vezet másképp? Én sokkal jobban vezetek mint a nagy többség. Jobban vezetek, mint apám, akinek több mint 30 éves van jogsija.

18/F

2010. jún. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

@11:39

Nem a tényt kérdőjelezem meg, h jól vezetsz, hanem a hozzáállás nem jó. Persze h jobban vezetsz mint a vén papák meg a plázacicák. Én is jól vezettem akkor is, most is, nem volt balesetem soha, kb 60 kocsit vezettem, most sofőr vagyok. De most már sokkal felelősségteljesebben vezetek, mint akkor vezettem. Akkoriban ezt még én sem láttam be. Majd meglátod te is később, h változol. Vagy csak az én tapasztalatom ilyen.

Amúgy ez teljesen természetes, de nem is ilyen korban, hanem 35 fölött. A kötelező biztosítás árán látszik. Amint elmúlsz 35, rohamosan zuhan a díj.

2010. jún. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Szerintem abszolút felelősségteljesen vezetek, nem száguldozok mint egy idióta, meg úgy eleve körültekintő vagyok, de nem körülményes... Na ennyi elég volt az önfényezésből :D
2010. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Orulj neki, en meg annyit sem kaptam, mint te. Ami nem is lenne baj, ha legalabb azt tudtak volna itthon, hogy mikor kapom kephez (az amugy szinte kituno) erettsegimet es bizonyitvanyomat. Annak is orultem volna, ha hatbaveregetnek...

Ballagaskor es erettsegikor sem volt semmi buli,csaladi osszejovotel.

Ne mergelodj, en sem teszem, van olyan, aki ezerszer sz@rabb helyzetben van, es mi is leszunk meg ennel szarabb helyzetben, majd akkor rinyalunk, ok?(:

2010. jún. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!