Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit kaptál érettségi után?...

Mit kaptál érettségi után? Mit szólsz ehhez?

Figyelt kérdés

Meglett az érettségim, elég jó lett, bár ez nekem a továbbtanulás szempontjából nem számít. 12. évvégére is javítottam, még csak 2esem se lett. Jogsit fél éve letettem, 50% fizették a szüleim. Azóta nagyon keveset, talán 100 km se vezettem. Gyűjtök kocsira, nincsenek nagy igényeim, de úgy akarom a pénzt összegyűjteni, hogy +1-2 év fenntartási költségei is meglegyenek. A pénz nagyrésze már megvan, de még nem merek belevágni, mert nincs elég.

Vacsi után kapok egy borítékot anyumtól, hogy gratulálnak az érettségihez, stb, már kezdtem megörülni magamban, hogy kipótolják a kocsira valót, kibontom, és... ÖTEZER forint!!!! Nem tettem szóvá, de most meg itt mérgelődök magamba... valahogy ennek nem igazán tudok örülni.


2010. jún. 23. 22:03
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha van érettségid,akkor már tudsz összeadni is.Számold már ki,hogy mennyit költöttek rád csak az utolsó két évben.?Mért kéne kocsit kapnod??Sokkal jobban fogsz neki örülni,ha a saját pénzedből veszed.Vagy a biztosítást az adót a Benzint nálatok nem pénzért adják??Vagy azt is a szüleidnek kéne fizetni??
2010. jún. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
77%
Semmit se kaptam. Ballagásra szokás ajándékot adni, nem érettségire.
2010. jún. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
ha ballagásra nem kaptál semmit akkor megértelek bár én még nem érettségiztem le még van egy évem, de bizi osztáskor is szoktam kapni vmit (feltöltik a kártyámat v. kapok egy kis pénzt) többet azt hiszem nem is irok, bár azt is számitásba kell venned hogy lehet h most a családodnek nem megy olyan jól mármint a szüleidnek v vannak egyéb kiadások és ezért kaptál "csak" ennyit (nálunk is szokott ilyen lenni azt modnjuk megszoktam érteni) és akkor majd lehet h kövi szülinapodra v karácsonyra nagyobb ajándékot kapsz:)
2010. jún. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
22:27 Természetesen a kocsit én tartanám fenn, üzemanyag, karbantartás, biztosítás, stb az én költségem lenne, de épp ezért írtam, hogy csak úgy vágnék bele ebbe a dologba, ha már meglenne a pénz, amiből 1-2 évig fenn is tudom tartani Az autó ennek a teljes összegnek csak 1/3ada kb.
2010. jún. 23. 22:51
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Magadnak tanultál, nem a szüleidnek. Miért járna érte bármilyen ajándék?

Sajnos a sok nagyzoló anyuka-apuka elkényeztetett gyermekei miatt ma a fiatalok többsége ajándékot vár mindenért. Örülj annak hogy kaptál 5ezret. Gondolom még egy darabig otthon fogsz lakni, és a szüleid úgyis addig támogatnak, ameddig tudnak.

2010. jún. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
18. születésnapom elötti nyáron jött az ötlet, hogy felesbe fizetik a jogsim, és az lesz a 18. születésnapi ajándék, ebbe benne van nekem 60000 ft-om, lassan úgy érzem feleslegesen. A pénz az autóra + a fenntartásra egyszer már megvolt, de "kölcsönadtam" 150000et :( Sajnos megsajnáltam egy szegény családot, akik a kilakoltatás határán álltak. Tavaly szeptember óta suli után 4-6 órában dolgoztam, így jött össze a pénz a jogsira + stb... nem szüleimtől kaptam a pénzt eddig. Nem állnak olyan rosszul.
2010. jún. 23. 22:55
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Hátcsatlakozom azokhoz akik semmit nem kaptak érettségi után. Szerintem abszolut nem szükséges bármit is adni, nem is szokás. Ne légy elkeseredve, biztos vagyok benne hogy ha szükséged lesz pénzre-akármire, kocsi fentartás vagy bármi - fognak segíteni a szüleid. A jogsiban is segítettek, biztos nem állnak olyan rosszul, számíthatsz rájuk. Én megkaptam 100 000-et jogsira nagymamámtól, anyu rá két hétre elköltötte. Most ballagásra kaptam 45000-et, mondtam hogy veszek egy napszemcsit erre anyu közölte, hoyg nem, az a pénz a jogsira megy:) NA ez már szarul esett nekem is, de tudom hogy ha nagyon megszorulok valhogy- akárhogy- ki fog huzni a sz*rból.
2010. jún. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért olyan fontos a saját kocsi! Én inkább vezetem a családi kocsit, mint mondjuk egy régebbi gépet, ami kevésbé biztonságos, nem megy úgy stb! Én egy laptopot kaptam a rokonoktól, de ez kellett egyetemre, tervezéshez... F21
2010. jún. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi után semmit nem kaptam. (Azaz, bankettre kétezer forintot, hogy "na, most érezd jól magad".) Szóval ne aggódj...

Autóhoz szerintem jó (volna), ha most nyáron hajtasz valami munkára, és a pénzt bankban gyűjtögeted.


Én akkor kapok valamit - laptopot, ha megküldik a papírt, hogy felvettek egyetemre. :)

2010. jún. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apám azt mondta (neki nincs érettségije), hogy jó, ha van.
2010. jún. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!