Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit kaptál érettségi után?...

Mit kaptál érettségi után? Mit szólsz ehhez?

Figyelt kérdés

Meglett az érettségim, elég jó lett, bár ez nekem a továbbtanulás szempontjából nem számít. 12. évvégére is javítottam, még csak 2esem se lett. Jogsit fél éve letettem, 50% fizették a szüleim. Azóta nagyon keveset, talán 100 km se vezettem. Gyűjtök kocsira, nincsenek nagy igényeim, de úgy akarom a pénzt összegyűjteni, hogy +1-2 év fenntartási költségei is meglegyenek. A pénz nagyrésze már megvan, de még nem merek belevágni, mert nincs elég.

Vacsi után kapok egy borítékot anyumtól, hogy gratulálnak az érettségihez, stb, már kezdtem megörülni magamban, hogy kipótolják a kocsira valót, kibontom, és... ÖTEZER forint!!!! Nem tettem szóvá, de most meg itt mérgelődök magamba... valahogy ennek nem igazán tudok örülni.


2010. jún. 23. 22:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Én semmit nem kaptam. Ja de, a bankettre kértem tőle pénzt és adott kétezret...
2010. jún. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%
Én színötösre érettségiztem és nem kaptam semmit. Mégsem nyavalygok. Meg se fordult a fejemben, hogy bármit is elvárják ezért. Magamnak csináltam, nem a szüleimnek. Téveszme ami a fejedben jár kicsirigó...
2010. jún. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Én érettsgire nem vártam el semmit, de elvittek a szüleim étterembe és borítékban kaptam küföldre repülőjegyet 2 hét távlatba.
2010. jún. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi után általában az emberek nem szoktak semmit sem kapni, mivel az érettségit maguknak csinálják. Nekem valahogy meg sem fordult a fejemben, hogy érettségi után bármit is kapnom kellene. :D


Meg azért nem olyan nagy teljesítmény, hogy nem lett 2-esed.......


Vagy ti ballagáskor nem tartotok nagy hajcihőt, haem érettségi után van az ajándékozás? Vagy te mindkettőt elvártad volna? Nem értem.


Amúgy nem akarok beszólogatni, de az emberek örülni szoktak annak, amit kapnak, nem pedig mérgelődnek, hogy "csak ennyit". Van, aki ennyit sem kap. Ahogy elnézem, neked ki van nyalva a feneked. Magadhoz képest lehet, hogy nincsenek nagy igényeid, de a többi veled egykorúhoz képest.....

2010. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
75%
Én semmit nem kaptam.
2010. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Ötösre érettségiztem anno, nem kaptam semmit. Miért kaptam volna? Az érettségi önmagában, meg a tudat, hogy letettem, elég volt ahhoz, hogy mindenféle ajándék nélkül is örüljek. Az már csak a hab volt a tortán, mikor az elsőként megjelölt egyetemre is felvettek...


Nem tudom, hogy milyen jogon vársz el érettségire autót a szüleidtől, illetve miért itt panaszkodsz rájuk, mikor felneveltek, érettségit, jogosítványt adtak a kezedbe... Ha összeszámolod, több autó ára is kijön belőle. Lesz még idő, mikor ezért is hálás leszel, hidd el. Másnak sokkal rosszabb, van, aki még ötezer forintot sem kap, mégsem rinyál, nem "mérgelődik magában".

2010. jún. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is kitűnőre érettségiztem, mégsem kaptam semmit. Eszembe sem jutott, hogy bármit kérjek is. Gondolj arra, hogy ha majd továbbtanulsz, akár egyetemen, fősulin, akár szakmát, az mennyibe fog kerülni a szüleidnek! Szállás, kaja, könyvekre pénz, stb. Szerintem ez elég megterhelő így is! Ne várd, hogy kapsz egy autót csak azért mert leérettségiztél! Ez ma már alap, minden jöttment hülye érettségivel mászkál!
2010. jún. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Ballagás után nem tartottunk semmit, mert az csak ballagás, az érettségi nagyobb dolog... legalábbis így voltak vele a szüleim... unokatesóm 4-edik osztályt járta ki, 40000es ipodot kapott, nagymamám meg mondta, hogy akkor nekem kocsi jár... úgyhogy valahogy többre számítottam... persze örülök ennek is de most annyira nem tudok...
2010. jún. 23. 22:20
 9/32 A kérdező kommentje:
tudom, hogy minden hülyegyerek meg tudja csinálni az érettségit, még én is :D
2010. jún. 23. 22:21
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Én egy digi fényképezőt kaptam, de azt is a nagyszüleimtől. Elhiszem, hogy rosszul esett az 5e Ft, bár nem tudom, hogy milyen anyagi helyzetben van a családod. Ha megtehették volna, hogy többet adjanak, szerintem nevelési célzattal nem tették, mert lássuk be, kicsit magasak az elvárásaid.
2010. jún. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!