Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A liberálisok, ha annyira...

A liberálisok, ha annyira toleránsak, akkor miért nem tolerálják azt, hogy Én nem tolerálom őket?

Figyelt kérdés
2018. aug. 21. 23:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Itt nem rólam van szó, ne személyeskedjünk! Habár ez alapján is le tudok vonni következtetést: a "Liberálisok" személyeskednek és előítéletekkel vannak tele!

(holott sem Én sem más nem rúgott beléd,csak beszélgettünk.)


Mi van,ha kiderül,hogy az illető,aki beléd rúgott néma és nem tud beszélni,így tudja csak kifejezni a véleményét?

2018. aug. 24. 10:30
 12/19 A kérdező kommentje:
Kösz, de ebből a "Liberalizmusból" nem kérek!
2018. aug. 24. 10:30
 13/19 anonim ***** válasza:
89%

"...itt nem rólam van szó, ne személyeskedjünk! Habár ez alapján is le tudok vonni következtetést: a "Liberálisok" személyeskednek és előítéletekkel vannak tele!..."

Ez viccnek is gyenge.



"...Mi van,ha kiderül,hogy az illető,aki beléd rúgott néma és nem tud beszélni,így tudja csak kifejezni a véleményét?..."

Ez meg pláne.

Nincs olyan normális ember csak a mentális betegek, akik csak úgy tudják kifejezni magukat, hogy belerúgnak egy másik emberbe (nyilván a mentális beteg egy külön kategória politikai nézettől független).

Ha nem tud beszélni valaki, akkor leírja a véleményét és nem megy oda és kezd el rugdalni egy másik embert.

Ez az egész gondolatmenet totál életszerűtlen, bizarr, provokatív és mégis csak elárul rólad valamit, hiába játszod itt a sértődött érdeklődőt.


Látszik, hogy zsigerből utálod a "liberálisokat" jelentsen ez bármit is neked. Logika ilyenkor nálad kikapcsol és csak azt hallod meg, ami fenntartja nálad az ellenérzést.

Ehhez meg én nem tudok asszisztálni.

2018. aug. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%

Miutan nem erted a nagyon szepen, okosan elmagyarazott valaszt, megfogalmazom neked maskepp.

A liberalisok toleraljak az okos, intelligens szemelyt, viselkedest, ervelest, magatartast. Ezert nem tudnak toleralni teged.

2018. aug. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"Ez viccnek is gyenge."


Nem is vicc volt!



Tehá még mentális betegeket is bántalmaznátok!


"Látszik, hogy zsigerből utálod a "liberálisokat"


Végre rájöttél!!


"logika ilyenkor nálad kikapcsol"

akkor nem itt tettem volna fel kérdést erről,csak simán lehordanálak.



14# tehát, aki szerinted nem okos és nem tehet róla, mert lehet vele született, azt nem tolerálod?


Ez aztán a logika! Akkor hol is kapcsol ki a logika?


Szerintem Nekem belőletek ennyi elég. Nem kell válaszolni!

2018. aug. 25. 02:37
 16/19 anonim ***** válasza:

"...Tehá még mentális betegeket is bántalmaznátok!..."


És ezt hol is olvastad, mert ilyet nem írtam sehol?

Megint ugye az amit látni szeretnél még ha nincs is ott.


Tudod mi az érdekes (csak így befejezésre)?

Habár úgy beszélsz rólam, mintha liberális lennék valójában nem vagyok az, sőt ha vissza olvasod amit írtam a liberálisokról harmadik személyben írok (ugye a kérdés kiíráskor nem szabtad meg, hogy csak liberálisok írjanak). Akkor írtam egyesszám első személyben, amikor konkrétan nekem szegezted a kérdés, hogy mit csinálnék és ha megrúgnának. :)


Itt van egy másik téma, amit talán szintén te indítottál és itt egy liberálissal szemben kritizálom a túl idealizált liberalizmust:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__944..


Látod-látod, te ott is liberálisok hadát sejted, ahol nincs is max logikusan gondolkodik valaki.

2018. aug. 25. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
76%

A 2. válaszoló kicsit helytelenül írta le a Voltaire-nek tulajdonított idézetet.

Helyesen:

"Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig harcolni fogok azért, hogy mondhasd.”

Tehát ha tettlegesen bántalmazod, nem fog a kardjába dőlni, csak hogy te üthesd-vághasd, esetleg meggyilkolhasd azokat, akik nem értenek veled egyet.

A toleranciának is vannak észszerű határai.

2018. aug. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
84%

Mint liberális, válaszolnék.


Alapvetően az "én szabadságom határa, a te szabadságod határáig terjed" elvet vallom. Erre a szálra fűzzünk fel pár dolgot.


- Elfogadom, hogy más véleményem vagy, s teszem ezt mindaddig, amíg azzal te engem nem korlátozol, nem szorítasz keretek köré, nem kényszerítesz olyanra, ami sérti a jogaimat, és az emberi méltóságomat.


- Ha kővel megdobsz, akkor nem kenyérrel fogok visszadobni. Ez elvileg egy keresztényi norma kellene, hogy legyen, de ők sem igazán képesek gyakorolni. Ha megütsz, akkor visszaütök. Pacifista vagyok, de ez nem jelenti azt, hogy ne védeném meg magamat.


- Pártolok minden olyan törekvést, ami a feltétel nélküli elfogadást szorgalmazza. Ehhez tartom magamat, semmi előítélet nincsen bennem. A magyarországi - és a legtöbb államban - kisebbségek a nacionalizmus hatására kezdték el egymásban az ellenséget, és nem az embertársat látni.


- Ateista vagyok addig, amíg a vallás nem a közéletben megy szembe a tudománnyal, és nem kezdik el iskolákban, és állami szinten propagálni a dogmákat. Ha ez megtörténik, akkor antiteista leszek, és ha kell, akkor harcolok a tudatlanság terjedése ellen.


- Egy szabadelvű gondolkodó nem bántalmazza a betegeket. Sőt, mi az a csoport vagyunk, aki az egyenlő társat látja bennük, nem pedig a társadalom hátráltatóját.


- Toleranciát akkor várj, ha magad is képes vagy rá. Ahogyan tiszteletet sem tekintélyből, hanem elismertségből adunk, és kapunk - jobb esetben.

2018. szept. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
60%
Én magamat liberálisnak gondolom, és ebbe beletartozik az is, hogy attól még, hogy én a rasszizmust pl meg sok más dolgot elítélek, mert a közösség érdekeit sérti, attól még nem kiss józsikát fogom elítélni, mert rasszista. ezeket a jelenségeket próbálom társadalmi kontextusban értelmezni, illetve a szólásszobodság egy nagyon fontos joga az embernek, tehát tiszteletben tartom, hogy kiss józsika hangoztassa a bölcs véleményét, még ha nem is értek vele egyet. de ha pl. vkivel diszkriminatívan viselkedne, v bántalmazna vkit, azzal szemben már nem lennék toleráns.
2019. jan. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!